999 rezultate për

kampioni

Jorginho rikthehet në Serie A? Juve nis sulmin Jorginho do të jetë "plani b" i Juventusit, nëse "bardhezinjtë" nuk arrijnë që ta transferojnë Manuel Locatellin. Loc
Liverpool – Leipzig nuk do të luhet në Angli, mbetet po në Budapest? Skuadra e Liverpoolit dhe ajo e Leipzig luajnë ndeshjen e dytë të tyre në UEFA Champions League në fazën e 1/16 së final
Humb betejën me Covid-19 ish-kampioni i botës në Moto GP Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë legjenda e MotoGP, Fausto Gresini. Gresini në moshën 60-vjeçare ka ndërruar jetë për
Trondit Giannina Maradona: Faji i kujt është nëse bëj vetëvrasje? Giannina Maradona , vajza e ish-kampionit të Napolit që ndwrroi jetw nw 25 nëntorin e kaluar, u përgjigjet kritikave të
Atl Madrid me marsh kampioni (VIDEO) Atletico Madrid ka fituar 2-0 në shtëpi kundër Sevillas. Los Colchoneros, që kanë edhe dy ndeshje për të rikuperuar,
Ndërron jetë 12 herë kampioni i NBA, KC Jones Ish-basketbollisti dhe trajneri i mirënjohur, KC Jones ka ndërruar jetë sot në moshën 88 vjeçare. KC Jones ishte 12 h
Kampioni i Botës në F1 rrëfen dramën e tij pas infektimit me Covid: Humba 4 kile (FOTO LAJM) Kampioni i botës Luis Hamilton rezultoi pozitiv pas ndeshjes së parë në Bahrein, si rezultat i së cilës humbi dhe garën
Khabib rrëfen 3 momentet më të vështira të jetës së tij Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, është ende i pamposhtur në kafaz. Ai ka
Zero tolerancë, dënohet me 2 vite burg ish-kampioni i botës me Italinë Konfirmohet dënimi me 2 vite burg për Vincenzo Iaquinta, ish-sulmuesin italian. Dy pistoleta dhe qindra fishekë iu gjetë
Deklaruan ndarjen, modelja dhe kampioni shqiptar rikthehen sërish bashkë Një vit më parë, çifti shumë i komentuar i shoëbizit shqiptar, Heidi Lushtaku dhe Robin Krasniqi i dhanë fund lidhjes së
Me hapa të sigurtë, Mick Schumacher është kampioni i ri i F2 Djali i Michael Schumacher, 21 vjeçari Mick Schumacher, është kampioni i ri i Formula 2. Schumacher udhëheqi kampiona
Njihej si "Peshkaqeni", COVID-19 i merr jetën ish-kampionit të notit në Shqipëri Një nga notarët më të shquar në historinë e sportit shqiptar, Ilir Gjebrea ka humbur jetën si pasojë e infektimit me kor
Prej 24 vitesh në Shqipëri, njihuni me kampionin sirian që ka dy gra dhe biznese (VIDEO) Shqipërinë e ka si shtëpinë e tij. Bëhet fjalë për sirianin, Abdyl Faaz, teksa 24 vite më parë e ka nisur nga zero,
Hamilton do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth Lewis Hamilton, do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth. Kampioni i botës në Formula 1, do të dekorohet me urdhrin
Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, gati për të debutuar në kampionatin më të bukur të automobilizmit Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ndihet gati për të debutuar në kampionatin më të buk
Shitje dhe prodhim të lëndëve narkotike, kampioni i botës dënohet me 7 vite burg Kampioni i botes në mundje, Elis Guri është dënuar me 7 vite burgim për shkak të akuzave për shitje dhe prodhim të lëndë
Fitore dhe pensionim, Khabib me postim emocionues në "Instagram" Ylli i UFC, kampioni i pamposhtur, Khabib Nurmagomedov, ka nderuar babain e tij, pas ndeshjes ndaj Justin Gaethje, ndesh
Lopez mposht Lomachenkon, bëhet kampioni më i ri i unifikuar Teofimo Lopez është kampioni më i ri i padiskutueshëm në peshat e lehta. Teofimo Lopez ka arritur të mposht Vasyl Lom
Presidenti i Kosovës dekoron kampionin e botës, Haxhi Krasniqi Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO. Krasniqi menjëherë pa
E pazakontë, Lakers harrojnë lojtarin e tyre në arenën e Orlando Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmë pas festës së Los Angeles Lakers për titullin e kampionit në NBA. LA Lakers