999 rezultate për

kampionet

Mund të përballet sërish me Crvena Zvezda, Tirana mëson 5 rivalët e parë që mund të përballet në play-off Tirana do të presën datën 18 shtator ku do të mësojnë edhe rivalin e Play-Off. Tirana ka mësuar edhe 5 prej 8 kundër
Klopp e do te Liverpool, "The Reds" tjetër ofertë për Thiago Alcantaran Liverpool nuk heq dorë nga Thiago Alcantara i cili vazhdon të jetë dëshira kryesore në merkato e trajnerit Jurgen Klopp.
Fati me Tiranën, kualifikohet direkt në "Play-Off" ku do të përballet me kampionët e Bullgarisë Fati nuk e donte në turin e dytë të "Champions League" atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithë
Kampionët e Kosovës apelon rastin në CAS, kërkon të rikthehet në Ligën e Kampionëve Drita do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) përjashtimin nga Liga e Kampionëve pas rregullave të reja të
Mungon vetëm zyrtarizimi, Ngo bëhet me skuadër te re Pas aventurës pozitive me skuadrën e Tiranës, sulmuesi shtatlartë Majkëll Ngo do të nisë një aventurë të re në kampionat
Roma mposht me përmbysje kampionët (VIDEO) Roma e ka mbyllur për mrekulli sezonin në Serie A. ‘Giallorossi’ kanë shënuar fitore 1:3 në ‘Allianz Stadium’ të Juve
Lojtar i lirë, Gledi Mici kërkohet nga kampionët e rinj Ish-mbrojtësi i Skënderbeut dhe së fundmi Shkëndijës së Tetovës për dy sezone, Gledi Mici, është lojtar i lirë në treg.
Sot Man.City - Liverpool, "citizens" do të duartrokasin kampionët e rinj Në fundjavë Liverpooli u shpall kampion i Premierligës pasi që Chelsea mundi Manchester Cityn. E pikërisht ndaj Manch
Jorginho te Juventusi? Agjenti jep detajet e fundit Kampionët e Serisë A Juve raportohet se janë të interesuar të ribashkojnë trajnerin Maurizio Sarri me Jorginho në Torino
Kina pranon mashtrimin, shkatërroi kampionet e para të koronavirusit Kina ka pranuar se shkatërroi disa kampione të Koronavirusit në fazat e hershme të shpërthimit të tij, por kundërshtoi p
Simeone nuk i kursen elozhet për Oblak: Është "Messi" i Atleticos Liverpooli ja doli të kualifikonte për në fazën tjetër të Champions duke mposhtur kampionët në fuqi. Spanjollët hasën
Haland i vetëm me dopietë mund PSG (VIDEO) Një Haland në superformë mposht i vetëm PSG. Verdhezinjtë kanë befasuar francezët duke i mposhtur 2-1 falë dopietës
Mjafton Saul, Atl Madrid "fundos" kampionët e Europës (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të 1/16,
Plas te Partizani, drejtuesit marin këtë vendim për lojtarët Partizani është duke kaluar një momente tepër të vështirë, teksa kjo gjë u pa edhe në sfidën e djeshme ndaj Besëlidhjas
ZYRTARE/ Amir Rrahmani firmos me nënkampionët e Serie A Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollist i Napolit. Mbrojtësi kosovar ka nënshkruar kontratën me nënkampionët e
Kampionët e botës, më 10 janar në "Air Albania Stadium" Solidarizimi dhe ndihmat për tërmetin e tmerrshëm të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë ishin mjaft të mëdha nga çdo fushë
Botërori i Klubeve, Flamengo siguron finalen (VIDEO) Kampionët e Kupës Libertadores Flamengo janë finalistët e parë të Botërorit të Klubeve për vitin 2019. Brazilianët mposh
SHORTI/ Kampionët në fuqi mësojnë kundërshtarin që pritet ti hapë punë (FOTO LAJM) Sot në Nyon është hedhur shorti i fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Ky short ka nxjerrë tetë sfida shumë interesan
Dinamo bëhet me trajner të ri, pritet kthesa nga 18 herë Kampionët e Shqipërisë Fabrizio Kamarata, trajneri i ri i skuadrës së Dinamos ka mbërritur në kryeqytet dhe sot është takuar me skuadrën e tij
Nënkampionët e botës befasonhen nga Sllovakia (VIDEO) Befasohen nënkampionët e botës. Kroacisë i duhet një barazim në ndeshjen shtëpiake kundër Sllovakisë për t’u kualifikuar