999 rezultate për

kampione

Ja stadiumi ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve në vitin 2019 Stadiumi i Atleticos ka kapacitet prej 68 mijë ulëseve dhe këtë të diel është zhvilluar ndeshja e parë ndaj Malagas.
Kampionët e Shqipërisë nuk kanë asnjë fitore në fushën e Partizanit Partizani-Kukësi konsiderohet si kryesfida e javës së 2-të të Superiores. Ajo do të luhet sonte, në orën 19:00, në “Selm
Ish mbrojtësi i Juves dhe Interit: “Zikaltërit janë më të fortë se kampionëte e Italisë” Inter është kandidat i qartë për të fituar titullin e Serie A këtë sezon dhe mund të jetë një skuadër më e mirë se kampi
Hasi lihet në baltë nga tifozët e Olimpiacosit, pas barazimit kërkojnë "kokën" e tij Ka mjaftuar një javë që situata e Besnik Hasit te Olimpiakosi të ndryshojë në mënyrë drastike, aq sa trajneri shqiptar t
Mourinho: Ekipet angleze kanë shkarkuar kampionë si un e Ranieri, le më Frank de Boer Trajneri holandez, Frank de Boer u shkarkua nga Crystal Palace pas 77 ditëve. Kjo pasi e ka nisur sezonin në mënyrë më t
Kroos vazhdon të impresionojë me statistikat e tij, nga zëvendësim i detyrueshëm në lojtar kyç Toni Kroos është më i rëndësishëm se sa që mund të mendohet. Gjermani në ndeshjen e fundit ndaj APOEL-it arriti të fi
10 lojtarët më të mirë që nuk e kanë fituar kurrë Ligën e Kampionëve Ibrahimovic dhe Buffon janë në mesin e 10 lojtarëve më të mirë që nuk e kanë fituar kurrë Championsin, por vazhdojnë t’i
Neymar i pandalshëm, nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve (VIDEO) Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celtic
Mourinho: Favorit jemi vetëm sot, për fitimin e Championsit ka të tjerë Zhoze Murinjo thotë se skuadra e tij nuk është favorite për fitimin e Ligës së Kampioneve. “Në Ligën e Kampioneve ka
Bayerni sot e nis me Anderlechtit, këto janë formacionet e mundshme Bayern Munich kundër Anderlechtit është ndeshja e parë e Grupit B në Ligën e Kampionëve. Bayern do mundphet ta nisë m
Fassone: Synimi i Milanit nuk ndryshon, të kualifikohemi në Champions Marco Fassone mbwshteti synimin keryesorw tw Milanit qw është përfundimi në top katër dhe kthimi në Ligën e Kampionëve.
De Gea flet për kthimin në Ligën e Kampionëve: Jam i lumtur Portieri i Manchester Unitedit, David de Gea është shumë i lumtur që sërish do të luajnë në Ligën e Kampionëve. Për m
A do ta fitojë Atletico Topin e Artë? Ja si mendon Simeone Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone
Joao Mario: Duan kualifkimin në Ligën e Kampionëve, të tjerat janë lluks Joao Mario ka folur pas fitores 2-0 kundër SPAL-it. Ai se ndihet mirë me lojën e Luciano Spallettit dhe se klubi një
Fassone presion klubit: Nëse nuk kualifikohemi në Ligën e Kampionëve, do të ketë largime Milan në këtë edicion të merkatos ka bërë një punë fantastike. Kuqezinjtë arritën të nënshkruanin me plot 11 lojtarë.
Munden kampionët e Kosovës, Liria e Shkëmbit fiton ndaj Trepçës Mesa duket dy ndjeshje kanë mjaftuar per Bledi Shkëmbin që të gjejë suksesin e parë si trajner në takime zyrtare. Li
Buffon: Nëse fitojmë Ligën e Kampionëve do luaj edhe një vit tjetër Portieri legjendar italian, Gianluiggi Buffon ka marrë çmimin si portieri më i mirë nga UEFA për edicionin e kaluar në L
Draxler pranë kalimit tek kampionët e Gjermanisë Julian Draxler është shumë pranë kalimit tek Bayern Munich. Sipas L'Equipe gjermani i është ofruar kampionëve të gjer
Liverpool kënaq tifozët dhe kualifikohet në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Liverpool ka dhuruar një mbrëmje magjike mbrëmënë ndeshjen kundër Nices. Britanikët kanë shkatërruar francezët me rez
Sa skuadra të Premierligës do të jenë në Ligën e Kampionëve këtë sezon? Sot është konfirmuar numri i skuadrave angleze në Ligën e Kampionëve. Liverpool bëhet ekipi i pestë i Premierligës që