999 rezultate për

kampionatit

Allegri: Jo Greqisë dhe kampionatit kinez Kombëtarja greke apo kampionati kinez? Ish trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri përpiqet të tregohet i kujdesshëm në
Barça e 2014-ës, një katastrofë e vërtetë "Annus Horribilis". I tillë po rezulton ky vit për Barcelonën që në kampionatin spanjoll po bën një figurë të shëmtuar,
Bayern mund të kurorëzohet që në 15 mars Që tifozët bavarezë mund të festojnë titullin e 24-t që në mars, ky është një fakt tashmë i njohur pas shkëputjes me 19
Messi, shënuesi i pestë më i mirë në La Liga (FOTO LAJM) Barcelona ka mposhtur Sevillan me rezultatin 1-4 duke u ngjitur në krye së bashku me Atletico dhe Real Madrid, por ajo q
Barcelona, turi i muajit të forcës Dy muajt e ardhshëm do të jenë jetikë për sezonin e Barcelonës që do të përballet me një kalendar të ngjeshur, si në kam
F1, gara e fundit do të vlejë dyfishin e pikëve Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) ka miratuar me unanimitet të plotë disa ndryshime në rregulloren sportive
“Falcao do të jetë figura e Kampionatit Botëror" Legjenda kolumbiane, Carlos Valderrama, beson se Radamel Falcao do të jetë një nga emrat që do të shkëlqejnë në Kampiona
Kupa e Shqipërisë, luhen sfidat e raundit të dytë Rikthehet Kupa e Shqipërisë, me ndeshjet e para eliminatore të turit të dytë kualifikues. Në tetë stadiume të vendit po
Futbolliste apo futbollist? (FOTO-VIDEO) Update - Një rast i veçantë vjen nga futbolli i femrave në Korenë e Jugut, i cili po bën xhiron e botës. Në shënjestër k
Mazzarri: Roma, një anomali Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes kundër Atalantës, trajneri i Inter, Walter Mazzarri ka folur për skuadrë
Roma thyen rekordin e Juves, tenton atë të Tottenham Të pandalshëm! Është e vetmja fjalë që mund të përshkruajë këto 9 javë të kampionatit të Serie A, sa i përket Romës, e c
Ndërpreja e kampionatit, një "bekim" për Milanin (FOTO LAJM) Ndërprerja e kampionateve nga ndeshjet e kombëtareve në javën e ardhshme vjen si një "bekim" për Milanin, i cili është d
Edhe Barça e Ekuadorit shënon me tiki-taka (VIDEO) Një gol shumë i bukur që të jep përshtypjen se po luan Barcelona...Dhe në fakt kështu quhet ekipi ekuadorian, që përveç
Partizani: Ikën Sallaku, Demi presidenti i ri Partizani ndryshon timonier. Presidenti Lulzim Sallaku jep dorëheqjen nga posti më i lartë drejtues i klubit të kuq. Nëp
Një Flamurtar "lab", Skënderbeu kërkon të thyejë tabunë Java e dytë e kampionatit kombëtar të futbollit në Kategorinë Superiore do të vazhdojë sot me ndeshjet e mbetura. Ndeshj
Çmimi i Madh i Monzas, Hamilton "frymëzohet" në Sardegna (FOTO LAJM) Lewis Hamilton po përgatitet për Çmimin e Madh të Monzas, që zhvillohet këtë të dielë, duke marrë disa pushime të shkurt
Partizani në krye pas 2095 ditësh Kanë kaluar plot gjashtë vjet, ose më saktë 2095 ditë, kur Partizani ka qenë për herë të fundit në krye të tabelës së kl
"El Clasico" e Camp Nou mund të luhet në 12:00 Një "El Clasico" për mëngjes. Për ata që kanë zgjimin e vështirë, më 27 tetor do të kenë një arsye më shumë për të hapur
Fatih Terim, trajneri i ri i Turqisë Trajneri i Galatasaray, Fatih Terim, është caktuar në krye të pankinës së kombëtares turke. Lajmin konfirmohet nga Feder
Puthja që "sfidoi" Putinin (FOTO-LAJM) Një puthje në podiumin ku ato fituan medaljen e artë në vrapimin me stafetë 4x400 duke sfiduar edhe Putin. Kseniya Ryzho