999 rezultate për

kampionatit

Puthja që "sfidoi" Putinin (FOTO-LAJM) Një puthje në podiumin ku ato fituan medaljen e artë në vrapimin me stafetë 4x400 duke sfiduar edhe Putin. Kseniya Ryzho
37-vjeçari, super-gol në roveshatë (VIDEO) Edhe pse 37 vjeç Marcos Gomes de Arauji, i njohur në botën e futbollit si Marquinhos, është ende në gjëndje të bëjë lojë
Guardiola: Starti nuk është i lehtë Bayern Munchen e nisi me fitore Bundesligën duke mposhtur 3-1 në "Allianz Arena" Borussia Munchengladbah, por pavarësish
La Liga ka kampionatin më të kushtueshëm në botë (FOTO-LAJM) Pas blerjes së Neymar nga Barcelona tashmë Primera Divizion renditet si liga me formacionin më të shtrenjtë në botë. 11
Barça, 1 milionë euro për të thyer rekordin e Mourinhos "Askush nuk do të më marrë "Ligën e Rekordev", shprehej disa javë më parë ish trajneri i Real Madrid Jose Mourinho. Barc
Bayern Munchen, rrugëtimi për në "Wembley" (FOTO LAJM) Bayern Munchen është padiksutim skuadra më spektakolare e këtioj sezoni futbollistik. Jo vetëm në Bundesligë por edhe në
Tito: Nuk më interesojnë 100 pikët Trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, do të rikthehet në New York javën e ardhshme për të qëndruar edhe pesë ditë. Qëlli
Capriotti bardhë e zi: E lumtur për skuadrën time (FOTO-LAJM) Cecilia Capriotti është gëzuar shumë për fitoren e kampionatit italian nga skuadra e saj e zemrës. Duke pozuar për Corri
Nuk i akordohet penalltia, lojtari shqyen bluzën (VIDEO) Mos akordimi i një 11-metërshi ka nervozuar tej mase futbollistin e Rosenborgut, Nicki Bille Nielsen i cili ka "shqyer"
Skënderbeu kërkon sot kurorën Skëndërbeu i Korçës pritet të fitojë matematikisht sot titullin e tretë radhazi në Kategorinë Superiore, arritje për të
Gara e parë e Kampionatit Kombëtar të Hipizmit Është zhvilluar gara e parë e Kampionatit Kombëtar të Hipizmit, ku morën pjresë 12 kalorës në dispilinën Xhamping. Gje
E rrallë! 8 gola në 45 minuta (VIDEO) Mos e besoni po deshët por gjithçka është e vërtetë. 8 gola për 45 minuta. Gjithçka ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit
Shifra dhe kuriozitete nga Serie A (FOTO LAJM) Disa statistika janë shumë të thjeshta për t’u dalluar, sidomos kur pasqyrojnë sezonin e ndonjë skuadre. Tashmë është bë
Cannavaro: Milan nuk ka shanse të na arrijë Përballë mikrofonave të "Sky Sport", mbrojtësi dhe kapiteni i Napolit, Paolo Cannavaro, u është përgjigjur kështu deklar
Rekordi Messi, gol në 18 ndeshje rradhazi Barcelona ka arritur të ruajë diferencën e madhe që ka me Real Madrid në krye të kampionatit spanjoll falë fitores së th
Trukimet e ndeshjeve, Prokuroria heton kampionatin shqiptar të futbollit Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet në lidhje me trukimet e ndeshjeve të kampionatit shqiptar. Në një prononcim p
Supergol në minutën e 99, çmendet skuadra (VIDEO) Një ndeshje "e pafundme" vendoset nga një gol spektakolar: kështu do të mbahet mend ndeshja e kampionatit izraelit mes M
Balotelli Wrestling me Niang (VIDEO) Ardhja e Mario Balotellit i ka shtuar notat e humorit te Milan. Ish sulmuesi i Manchester City-t njihet për "shakatë" e
Ferguson: Reali ka një ditë më shumë pushim Sir Alex Ferguson, trajneri i Manchester United, kritikoi kalendarin e kampionatit anglez pasi skuadra e tij do të luajë
Premier League, java e 26 Premier Liga luan sot dhe nesër ndeshjet e vlefshme për javën e 26 të kampionatit anglez. Kjo fundjavë në Britani do të