999 rezultate për

kampionatit

Trajneri i Zvicrës komenton shortin e Kampionatit Europian Sot në Bukuresht u hodh shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2020. Grupi A përbëhet prej Turqisë, Italisë, Uellsi
Kjo do të jetë ndeshja e parë e Europianit Sot në Bukuresht është hedhur shorti i finaleve të Europianit 2020 që do të zhvillohet në 12 vende të ndryshme. Ndesh
Shtyrja e kampionatit, shtyhet dhe derbi Partizani pas fitores me Laçin ka pushuar në 24 orët në vijim, ku e marta ka qenë një ditë e vështirë për gjithë vendin.
"Dyluftim pa doreza", Hulku iranian i bashkohet kampionatit zyrtar (FOTO LAJM) Hulku Iranian e ka mbajtur premtimin dhe i është bashkuar kampionatit zyrtar të Dyluftimit pa Doreza, "Bare Knuckle Cham
Ardian Ismajli drejt kampionatit më të ndjekur nga shqiptarët Ardian Ismajli është mbrojtësi që ka fituar zemrën e të gjithë tifozëve me paraqitjen e bërë te Kombëtarja. Vendin do
Pas humbjes, një tjetër lajm i hidhur vjen për Barcelonën Përveç humbjes 3-1, Barcelona nga marrë dhe një lajm tjetër të hidhur nga ndeshja me Levanten. Luis Suarez futbollist
Formacionet zyrtare: Partizani-Skënderbeu, ekipet vijnë me mungesa Sot në orën 15:00, Partizani do të përballet me Skënderbeun në kryendeshjen e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Su
Alarm për bombë në ndeshjen e kampionatit anglez (VIDEO) Panik përpara startit të ndeshjes mes Derby dhe Cardiffit. Teksa lojtarët kishin dalë në nxehmje dhe tifozët po fillonin
Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare ësht
Plas tek Luftëtari, trajneri ikën një ditë para nisjes së kampionatit Nuk kanë fund çudirat te Luftëtari i këtij sezoni. Vetëm 1 ditë para ndeshjes debutuese në kampionat ndaj Tiranës, bluzi
Muza e kampionatit botëror "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Anastasia Kvitko një vit më parë tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës gjatë Kampionatit Botëror të futbollit “Rusi 2018”.
Nga Barrella tek De Ligt, 10 blerjet më kryesore të kampionatit italian Skuadrat italiane kanë kryer shumë transferime lojtarësh këtë sezon, Juventusi ka arritur të marrë De Ligt, Ramsey, Rabi
U dëmtua ndaj Bayern-it, zbulohet sa do të mungojë Theo Hernandez Theo Hernandez pësoi një dëmtim ditën e djeshme në ndeshjen kundër Bajern Mynihut, i cili trembi tifozët kuqezi. Lojt
Arrestimi i Platini, mund të ndryshojë vendi për organizimin e Kampionatit Botëror 2022 Arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Michel Platini mund të sjellë zhvendosjen e vendit ku do të zhvillohet Kampionati
Federata franceze dënon ashpër Balotellin Mario Balotelli e nisi shumë mirë sezonin në Ligue 1 me Marseille duke shënuar tetë gola në 13 paraqitje. Por si gjit
KAS vendos pas mbarimit të kampionatit për Skëndërbeun Skënderbeu do ta mësojë përfundimisht nëse do të mund të luajë sezonin e ardhshëm në Kupat e Europës vetëm pasi të përfu
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Puthja që po bën xhiron e rrjetit, çfarë ndodhi mes dy lojtarëve të kampionatit anglez (VIDEO) Një episod i pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez mes Burnley-Cardiff City. Në nerva e sipër gjakrat
Guardiola i frikësuar për fundin e kampionatit Manchester City ka fituar të mërkurën në mbrëmje kundër Cardiff-it dhe ka rimarrë vendin e parë në renditjen e Premier L
Skuadra e Florent Hadërgjonaj bie nga Premier League 2 muaj para mbarimit të kampionatit Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati