999 rezultate për

kampionatin

Kompletohen të gjitha grupet për Kampionatin Evropian Është hedhur shorti i fazës së grupeve të Kampionatit Evropian 2020. Në rast kualifikimi në ‘Euro 2020’, Kosova do të lu
Tërmeti tragjik, FSHF shtyn kampionatin Nuk ka futboll këtë fundjavë, ashtu siç është edhe e drejtë të jetë me vendin që po kalon orë të rënda e të mbushura me
Gazeta zvicerane: Kosovarët dikur laheshin në lum, tani mund të kualifikohen në kampionatin evropian Gazeta e njohur zvicerane ‘Neue Zürcher Zeitung’, i ka kushtuar artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës në futboll.
Dhunë në kampionatin shqiptar, goditet në nofull, lojtari bëhet për spital (VIDEO) Rikthehet dhuna në Kategorinë e Dytë. Një futbollist i Maliqit, është goditur me grusht në nofull nga mbrojtësi i Këlcyr
Anjeli nuk mjaftohet me kampionatin kërkon Championsin Në një takim të mbajtur në Londër me rastin e “Leaders Week”, dedikuar liderëve të futbollit kontinental, Andrea Anjeli
Peter Olayinka, heroi i mbrëmjes në "San Siro", nigeriani që spikati në kampionatin shqiptar (FOTO LAJM) Peter Olayinka është futbollisti më i përfolur në Shqipëri për momentin. Sulmuesi nigerian ishte protagonsti kryesor dje
"Shpërthen" Valdet Rama, Hat-trick në kampionatin gjerman 2 ndeshje 3 gola. Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjerm
Sindri Guri e nis me gol kampionatin belg (VIDEO) Sindri Guri ka arritur që të gjejë rrugën e rrjetës që në ndeshjen e tij të parë zyrtare në këtë sezon me Ostende. Ai
Fitoi kampionatin botëror, konsumoi 8 kg Hithra Konkursi vjetor ekscentrik Dorset sheh konkurrencë të ashpër midis ngrënësve të hithrave me disa teknika të fshehta për
Nuk ka më dyshime, Grezda shitet në kampionatin francez Aventura e Eros Grezdën me Rejnxhërsin në kampionatin skocez ka përfunduar dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i tij te
Sadiku e mbyll me golin kampionatin zvicerian (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadiku ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën e fundit të kampionatit zvicerian ndaj Grassh
REKORD/ Ky është ekipi shqiptar që e mbylli kampionatin me 0 humbje Devolli i Stavri Nicës u shpall ditën e sotme kampion i Kategorisë së Dytë, Grupi B. Bardheblutë triumfuan ndaj Tepelenë
Starova: Do më vinte keq nëse Partizani do ta humbte kampionatin nga kjo ndeshje Sikurse në pankinë, edhe në konferencën për mediat, trajneri i Laçit, Sulejman Starvoa është shfaqur shumë neutral pas b
Allegri: Kampionatin e fituam përballë Bologna Massimiliano Allegri, arkitekti i pesë titujve të fundit të fituara nga Juventus në Itali, ka analizuar ecurinë e skuadr
Në kampionatin belg shënohet një nga autogolat më qesharakë (VIDEO) Në ndeshjen e raundit të tretë të Championship Group në Jupiler League belge mes Club Brugge dhe St. Liege është shënuar
Gega: Tani mendojmë për kampionatin, kemi dhe 9 finale Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, hedh pas krahëve eliminimin nga Kupa dhe fokusohet te ndeshjet e kampionatit. Sipas
Messi krenar që realizova 400 gola, por prioriteti kryesor të fitojmë kampionatin Messi ndihet krenar që ka realizuar 400 gola, por prioriteti kryesor i pleshtit eshte titulli kampion ne Spanje. Lion
Pritja e vitit në kampionatin amerikan, protagonist është Shkëlzen Gashi (VIDEO) Protagonist është sulmuesi Shkëlzen Gashi, të cilin jemi mësuar ta shohim të realizojë gola spektakolarë. Por ka raste q
Sulmuesi i Milanit pranë kalimit në kampionatin kinez Sulmuesi i Milant Fabio Borini nuk po gjen hapsira te kuqezinjtë, teksa Calciomercato.com njofton se ai është pranë kal
Ergys Kaçe dhuron “magji” në kampionatin grek (VIDEO) Mesfushori i Komëtares, Ergys Kaçe po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin grek me fanellën e Panathinaikosit, du