999 rezultate për

kampionati

Ylli i Romës drejt kampionatit anglez Skuadra e Romë stransferoi sezonin e kaluar sulmuesin Patrick Schick për shifrën e 42 milionë eurove nga skuadra e Sampd
Ibrahimoviç hedh akuza të forta ndaj kampionatit anglez Sulmuesi i Los Angeles Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç tha se kampionati anglez është i mbivlerësuar si dhe tha se Premier Le
Briken Calja jashtë Kampionatit Botëror Kampionati Botëror i peshëngritjes nuk arriti të sjellë medalje për Shqipërinë as këtë të diel, me Briken Çaljen që mbet
Kampionati Botëror i Peshëngritjes, Briken Calja bën premtimin e madh Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja do të garojë sot në Kampionatin Botëror të Peshëngrtijes në Turkmenistan. Megjithës
Xhudisti shqiptar fiton medaljen e artë në kampionatin evropian (FOTO LAJM) Akil Gjakova ka arritur të marrë medaljen e arit në Kampionatin Evropian U-23. Xhudisti shqiptar vazhdoi formën e mi
Kosova U-17 kualifikohet në Kampionatin Evropian Kombëtarja e Kosovës U-17 ka arritur të sigurojë kualifikimin në Kampionatin Evropian, i cili do të mbahet në vitin 2019
Neymar shfryn ndaj drejtuesve të kampionatit francez Neymar në një konferencë për mediat ka dënuar ashpër sjelljen e tifozëve në kampionatin francez. Kujtojmë se në ndes
Scholes: United nuk e fiton kurrë kampionatin me këtë sulmues Legjenda e skuadrës së Manchester United, Paul Scholes ka theksuar se skuadra anlgeze nuk ka për ta fituar kurrë titulli
Tirana mirëpret edicionin e dytë të kampionatit “Survivor Games” (FOTO LAJM) Pas suksesit me këndet e lojërave, Bashkia e Tiranës do të nisë projektin e ndërtimit të terreneve sportive në çdo lagje
Tebas: Dua të shohë Mourinhon dhe Guardiolan përsëri në La Liga Javier Tebas ka dhënë disa komente interesante rreth dy nga trajnerët më të mirë në botë, Jose Mourinho dhe Pep Guardiol
Abazaj tregon arsyen pse nuk luan me Anderlehtin Kristal Abazaj ishte një “kristal” në futbollin shqiptar, por pas kalimit te skuadra e Anderleht në Belgjikë, performanc
Skandal trukimesh, arrestohet trajneri në kampionatin e rëndësishëm europian Në futbollin e Belgjikës ka shpërthyer skandali i ndeshjev e të trukuara. Autoritetet përkatesë belge janë duke kryer ko
Klinsmann kritika të shpra në ndrejtim të Lëv Ish-trajneri i kombëtars së Gjermanisë, Jurgen Klismann mendon se trajneri aktual Lëv duhet të arrijë të paktën deri në
Shkëlqen Kololli, shënon dopitë në kampionatin zviceran Sulmuesi i Kosovës, Benjamin Kololli ka shënuar sot dy gola në Superligën e Zvicrës. Zurichi ka barazuar 2-2 në udhët
Talenti shqiptar në super formë, shënon një tjetër gol në kampionatin zviceran Futbollisti i Kombëtares Shpresa, Taulant Seferi është duke kaluar një moment mjaft të mirë te klubi zviceran Uinterthur
Fabiania Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks Fabiania Bytyqi, shqiptarja me nënshtetësi çeke, ka arritur të mposht britaniken, Denise Castle në kategorinë të vlefshm
Briken Calja shkëlqen në kampionati e 70 të peshëngritjes Peshëngritësi, Briken Calja, ka shkëlqyer në kampionatin e 70 kombëtar i peshëngritjes. Ky kompeticion u zhvillua në
Ja kush janë 10-lojtarët që vlejnë më shumë në kampionatin shqiptar Skëndërbeu pasi disa vitesh dominim nuk është më klubi që ka vlerën më të madhe në futbollin shqiptar pasi e ka kaluar
Ky është kampionati me trajnerët më të rinj Sportnews.eu” ka vënë në krahasim mesataren e moshës së trajnerëve që drejtojnë aktualisht në pesë kampionatet kryesore
Migjen Basha titullar, Aris fiton bindshëm dhe kryeson kampionatin grek Migjen Basha vazhdon të tregojë se është një lojtar i rëndësishëm për Arisin në kampionatin grek. Sot, ai ishte titu