999 rezultate për

kampionati

Datat dhe oraret e ndeshjeve të Botërorit (FOTO-LAJM) Ditën e nesërme pritet te filloj kampionati më i rëndësishëm i futbollit për kombëtare, Botërori "Rusia 2018". Në kët
Detajet nga Cermonia hapëse e Kupës së Botës, do të këndojë Era Istrefi ? Para se të fillojë hapja e ceremonisë këtë verë të kampionatit botëror Rusia 2018, sipas Goal dhe disa mediave të tjera
Kënga e Erës për Kampionatin Botëror rekord shikimesh në më pak se 24 orë Këngëtarja shqiptare Era Istrefi vijon turin për xhirimet e klipit më të ri të këngës “Live It Up” që është kënga zyrtar
Goli i Vokrrit që e bëri Jugosllavinë pjesë të kampionati europian Të gjithëve ju kujtohet futbollisti kosovar i viteve të tetëdhjeta, ylli më i madh i lojës magjike, Fadil Vokrri. Të gji
Era publikon pamjet e para të klipit për këngën e Kampionatit Botëror (FOTO LAJM) Është bërë tashmë traditë që në çdo kompeticion të rëndësishëm futbolli evropian ose botëror, përzgjidhet një këngë e ci
Zbulohet aksidentalisht e ardhmja e Fernando Torres (FOTO-LAJM) Fernando Torres pak ditë më parë i dha lamtumirën klubit të Atletico Madrid-it, por nuk ka pohuar nëse do të largohet ng
UEFA zbulon datën hapëse të "Euro 2020" UEFA në takimin e zhviluar në Ukrainë ka vendosur datën hapëse dhe vendin ku do të zhvillohet Kampionati Europian i Futb
Bundesliga, kampionati më i "lodhur", sipas Kicker Bayerni mund të shpallet kampion deri në 2025 Bundesliga, kampionati elitar gjerman sa vjen po bie interesi për të shikuar. Akoma nuk gjendet asnjë rival për Bayern M
Nis për herë të shtatë kampionati MMA në Shqipëri Nis për herë të shtatë kampionati kombëtar i MMA në Shqipëri ditën e dielë, në datë 20 Maj. Njoftimin e dha në Face
Era Istrefi, zëri i himnit të Kampionatit Botëror Rusia 2018 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi njihet për stilin unik. Era Istrefi është e vetmja këngëtare shqi
Shqipëria merr pjesë për herë të parë në Kampionatin Europian të Minifutbolit (VIDEO) Shqipëria bënte pjesë në vazon e fundit dhe fati u rezervoi një grup me Bosnjë Hercegovinën, Kazakistanin (fitues i “Eur
Zyrtare: Sindrit Guri transferohet tek Ostende në kampionatin belg Sindrit Guri ka arritur një marrëveshje me klubin belg të Ostendes. Është vetë klubi nga Belgjika që lajmëron se sulmues
Zbulohet destinacioni i radhës i Andres Iniestas Andres Iniestës i ka mbetur edhe 1 javë si katalanas. Pas shumë vitesh me ekipin e Barcelonës, ai do të nisë një tjetër
Daja: Ndeshja e kampionatit do të jetë një shans për të rinjtë Skënderbeu e ka mbyllur çështjen e titullit kampion dhe tashmë është me mendjen te Kupa e Shqipërisë, që do ta luajë kun
Zyrtare: Skënderbeu shpallet kampion i Superligës për sezonin 2017/18 Skënderbeu është kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017/18. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka siguruar matematik
Lila: Kampionati shqiptar është rritur shumë Andi Lila është prezent në Gjirokastër duke ndjekur sfidën mes Luftëtarit dhe Partizanit. Në një deklaratë për “Supe
Juve ngel thatë, Saviç është lojtari i ri i Mancheter Unitedit Sipas raportimeve të “The Sun”, Milikoviç-Saviç do të bëhet lojtari më i ri i Mançester United. Marrveshja është arr
Juve dhe Napoli do i luajnë dy "finalet" e fundit të kampionatit në të njëjtin orar Napoli u kishte bërë kërkesë drejtuesve të Ligës që ndeshjet e katër javëve të fundit të luheshin njëkohësisht, por kërk
Materazzi bën llogaritë e kampionatit: Ndalim Juven dhe gëzojmë dyfish Për të gjietur një tifoz të çmendur interist duhet të ndalesh dhe të diskutsh me Materazzin. Si zikaltër ka fituar gjith
Napoli merr një fitore të madhe ndaj Juventusit dhe rihap kampionatin (VIDEO) Napoli ka mposhtur sonte Juventusin në "Allianz Stadium" me rezultatin minimal 0-1 me golin e Kalidou Koulibaly që reali