999 rezultate për

kampionat

"Egbo duhet të jepte dorëheqjen kur doli kampion me Tiranën", Lila komenton dhe suksesin e Kombëtares Ish-futbollisti i Kombëtares, Andi Lila, foli pas triufmit të Shqipërisë 3-1 ndaj Kazakistanit. I ftuar në studion e
Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, gati për të debutuar në kampionatin më të bukur të automobilizmit Djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ndihet gati për të debutuar në kampionatin më të buk
Formacionet zyrtare, Milan-Verona Milani kërkon revanshin pas asaj humbje turpëruese në “San Siro” 0-3 në Europa Ligë ndaj Lilës. Kuqezinjtë do të ndes
Lazio rrezikon përjashtimin nga kampionati, kjo është arsyeja Fundjavën e kaluar Lazio bëri një rikthim senzacional duke fituar 4-3 kundër Torinos në kohën shtesë. Por kjo ndeshje
Ndryshime të mëdha nga UEFA për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm Pandemia COVID-19 ka prishur shumë plane. Kështu shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA është duke shqyrtuar
Covid-19 "kërcënon" sërish futbollin, ndërpritet kampionati në 3 shtete evropiane Koronavirusi detyroi mbylljen e parakohshme të kampionateve në 3 shtete evropiane. Finlanda, Islanda dhe ishujt Faroe
Rastet e shtuara me Covid-19, ndërpritet kampionati i futbollit në Maqedoninë e Veriut Situata epidemiologjike në Maqedoninë e Veriut mbetet e rënduar. Pandemia po përhapet përsëri me ritme të shpejta te
Kampionati nis të mërkurën, në ndeshjet e javës së parë spikat Tirana-Kukësi Bojkoti tashmë është ndërprerë teksa në mbledhjen e sotme të Ligës u vendos që Kategoria Superiore të startojë ditën e m
Duka: Qëllimi i bojkotit u arrit, fillimi i kampionatit domosdoshmëri Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili ishte i pranishëm në mbledhje e Ligës Profesioniste t
Liga Profesioniste të hënën vendos për nisjen ose jo të kampionatit Liga Profesioniste e Futbollit do të mblidhet ditën e hënë, ora 11:00, në ambientet e "Air Albanias" për të diskutuar mb
Manchester City "ngec" sërish në kampionat, këtë herë nga West Ham (VIDEO) Manchester City nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në udhëtim te West Ham, në kuadër të xhiros së gjashtë t
Milani, e vetmja skuadër në kampionatet kryesore që nuk njeh humbje pas ndalesës së marsit Milani po çudit të gjithë me formën që po tregon në këtë start sezoni në Itali dhe si për çudi, gjithçka merr shkas nga
Nis sërish mbyllja e kampionateve, ky është shteti i parë që e pezullon pas vetëm 6 javëve Pezullohet vetëm pas 6 javëve kampionati në Republikën Çeke. Ky është turneu i parë që ndalet përsëri për shkak të nu
KORONAVIRUSI/ UEFA anulon zyrtarisht Kampionatin Europian U19 Pasi shtyu dy herë radhazi Kampionatin Europian U19, UEFA vendosi ta anulojë përfundimisht këtë kompeticion, për shkak t
CHAMPIONS/ Real Madrid-Shakhtar, mungesat dhe formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Real Madridi fillon sot aventurën Evropiane përballë një kundërshtari mëse të kalushëm si Shakhtar Donetsk. Djemtë e
Mungoi në ndeshjen e fundit të kampionatit, mësohet sa do të qëndrojë jasht fushave Odegaard Mesfushori i Real Madrid, Martin Odegaard do të jetë jashtë fushave për një muaj për shkak të dëmtimit, raporton gazeta
Histori për Aston Villa, nuk regjistronte këtë fillim kampionati që 90 vite më parë Aston Villa po befason të gjithë në fillim të sezonit të ri në Premierligë. Kjo skuadër ka luajtur katër ndeshje që n
Koço Kokëdhima: Qeveria s'ka zgjidhur asgjë, ja çfarë do të ndodhë me kampionatin Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima është i ftuar në emisionin “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sejdia në “Ne
Nuk ndalet Broja, shënon sërish në Holandë (VIDEO) Armando Broja shënon për Vitessen në kampionat. Sulmuesi i Shqipërisë ka shënuar golin e dytë të tij me fanellën e Vites
Liga "ngul" këmbë: Kampionati nuk do të rikthehet Liga Profesioniste nuk tërhiqet dhe konfirmon qëndrimin e pakthyeshëm duke bojkotuar ndeshjet në Kategorinë Superiore.