999 rezultate për

kampionat

Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme "Jahja Kemal" Kupa Botërore e Dijes (WSC) edhe këtë vit raundi lokal dotë zhvillohet në ShMP Jahja Kemal E themeluar në vitin 2007,
Allegri: Kampionatin e fituam përballë Bologna Massimiliano Allegri, arkitekti i pesë titujve të fundit të fituara nga Juventus në Itali, ka analizuar ecurinë e skuadr
KAS vendos pas mbarimit të kampionatit për Skëndërbeun Skënderbeu do ta mësojë përfundimisht nëse do të mund të luajë sezonin e ardhshëm në Kupat e Europës vetëm pasi të përfu
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Puthja që po bën xhiron e rrjetit, çfarë ndodhi mes dy lojtarëve të kampionatit anglez (VIDEO) Një episod i pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez mes Burnley-Cardiff City. Në nerva e sipër gjakrat
Nuk ndalet talenti i Benfica-s pas het-trikut në Europa League shënon edhe në kampionat (VIDEO) Joao Felix ka shënuar gol në ndeshjen që Benfica po e fiton 3-1 ndaj Vitoria de Setubal. 19-vjeçari i talentuar, Joao
Kampionati Europian i Peshëngritjes, Briken Calja medalje ari në stilin në shkëputjes Peshëngritësi Briken Calja ka fituar medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 73kg, në Kampionatin Europian të P
Në kampionatin belg shënohet një nga autogolat më qesharakë (VIDEO) Në ndeshjen e raundit të tretë të Championship Group në Jupiler League belge mes Club Brugge dhe St. Liege është shënuar
Gega: Tani mendojmë për kampionatin, kemi dhe 9 finale Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, hedh pas krahëve eliminimin nga Kupa dhe fokusohet te ndeshjet e kampionatit. Sipas
Guardiola i frikësuar për fundin e kampionatit Manchester City ka fituar të mërkurën në mbrëmje kundër Cardiff-it dhe ka rimarrë vendin e parë në renditjen e Premier L
Gega flet pas eleminimit: Tani të fokusohemi te kampionati Skënder Gega ka folur pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë ku Partizani humbi me rezultatin 1-0 përballë Luftëtarit.
Skuadra e Florent Hadërgjonaj bie nga Premier League 2 muaj para mbarimit të kampionatit Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati
Seria A vazhdon revulucionin e stadiumeve, një tjetër klub prezanton "shtëpinë" e re Serie A është një ndër kampionatet ku shpenzohen shuma të çmendura parash, por në aspektin e stadiumeve, klubet italiane
Historike, Kosova nis sot kualifikimet për Kampionat Evropian Kosova do të debutojë sot në kualifikime për Kampionat Evropian, si nikoqire e Bullgarisë në kryeqytet në ndeshjes e saj
Juventusi e le me pasoja, Atletico Madrid pëson disfatë edhe në kampionat (VIDEO) Eleminimi në mesjavë nga Juventusi pasi kishin fituar ndeshjen e parë 2-0 në Wanda Metropolitano ka rënduar tepër Atleti
Juventusi rikthehet në kampionat, Ronaldo qëndron në shtëpi Pas mrekullisë ndaj Atleticos së Madridit, Juventusi do të rikthehet të luajë në kampionat, këtë herë në transfertë ndaj
Zyrtare: Starova merr drejtimin e Laçit Besnik Prenga është larguar nga stoli i skuadrës kurbinase pasi nuk e ka përtypur mirë humbjen 3-0 në Kupën e Shqipërisë
Kampionati Evropian, sportistët shqiptarë nisin grumbullimin Kombëtarja shqiptare e Peshëngritjes nisi grumbullimin për kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjeorgji nga data
Chelsea mbetet jashtë zonës Champions, ngec ndaj Wolves në shtëpi (VIDEO) Chelsea, pas dy fitoresh të njëpasnjëshme në kampionat, ka marrë një barazim befasues 1-1 në shtëpi kundër Wolves-it.
Ish-bomberi i Skënderbeut shënon dopietë në Azerbaxhan Ish-sulmuesi i Skënderbeut në Kategorinë Superiore, James Adeniyi ka qënë rezultativ për skuadrën e tij, Gabala, në taki