999 rezultate për

kampion

Arrestimi i Platini, mund të ndryshojë vendi për organizimin e Kampionatit Botëror 2022 Arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Michel Platini mund të sjellë zhvendosjen e vendit ku do të zhvillohet Kampionati
Tyson i mahnit të gjithë, dy raunde për kampion bote (VIDEO) yson Fury rikthehet aty ku i takon. Boksieri anglez është shpallur kampion i boksit për peshat e rënda. Ai mposhti n
Pas Griezmann, një tjetër yll largohet nga Atletico Madrid Luis Felipe është një prej të shumtë futbollistë që do të largohen nga Atletico Madridi gjatë kësaj merkatoje vere.
SKANDAL/ Kampioni shqiptar letër ministres: Presidenti i federatës dërgoi djalin e tij në Lojërat Europiane Kampioni shqiptar i Qitjes, Arben Kucana i ka drejtuar sot një letër të hapur ministres së sporteve, pasi sipas tij ka n
Kampioni dibran, triumfon ne Ulqin (FOTO LAJM) Rreth një vit më parë shkruajtëm për një talent të madh por me moshë të vogël në sportin e Taekendo siç është Argjend De
Kampionët e botës mposhten nga Turqia (VIDEO) Turqia e ka mposhtur 2-0 Francën në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Konya Buyuksehir”. Turqia ka arritur tjetër
Messi: E mbarova sezonin më i lodhur psikologjikisht sesa fizikisht Dy javët e fundit të sezonit 2018/19 ishin ankth për Lionel Messin, për shkak se Barcelona e tij e katandisi synimin për
ZYRTARE/ Barcelona prezanton fanellat e sezonit 2018/2019 (FOTO & VIDEO) Edhe zyrtarisht, Barcelona tashmë ka prezantuar fanellat vendase për sezonin e ardhshëm Fanellat e reja do të jetë kr
Sot kampion Europe, po çfarë shkruante para 7 viteve ylli i Liverpool Mes protagonistëve të Liverpool kampion Europe 2019 është edhe Andreë Robertson, mbrojtësi i krahut skocez i Reds, idhul
Klopp tregon bisedën me Guardiolan pas fitimit të Champions Jurgen Klopp fitoi Ligën e Kampionëve për herë të parë në karrierën e tij si trajner. Tekniuku gjerman dështoi ta bën
Shaqiri: Ka qenë sezon fantastik i kurorëzuar me këtë trofe Xherdan Shaqiri është shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në karrierë, pasi që skuadra e tij, Liverpooli, trium
Salah ne gjumë me trofeun e Ligës së Kampionëve (FOTO LAJM) Liverpool triumfoi në Ligën e Kampionëve për sezonin 2018/19. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp në finale mposhti T
Kronologji, si u "shua" Joshua? (VIDEO) Andy Ruiz Jr. tani posedon njërin prej triumfeve më sensacionale të boksit modern duke e mposhtur kampionin e unifikuar,
Ishte ndeshja e radhës, por kampioni Joshua pëson humbjen më të bujshme në historinë e boksit (VIDEO) Duhet të ishte thjesht një ndeshje e ndërmjetme për Anthony Joshua, pak më shumë se një stërvitje , edhe pse në Madison
Dy herë kampion Europe, Shaqiri nuk e fsheh gëzimin (FOTO LAJM) Edhe pse nuk luajti në finalen e Championsit kundër Tottenhamit, Xherdan Shaqiri ia ka dalë të koleksionojë trofeun e dy
Kush është tifozja "bombë" që u fut në fushë gjatë finales së Ligës së Kampioneve (FOTO LAJM) Quhet Kinsi Volanski, dhe është pikërisht femra që u fut në fushë, gjatë pjesës së parë të finales mes Liverpulit dhe To
Shaqiri dy herë kampion Europe pa luajtur asnjë minutë Xherdan Shaqiri është shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në karrierë, pasi që skuadra e tij, Liverpooli, trium
Liverpool kurorëzohet për të gjashtën herë kampion i Europës (VIDEO) Për herë të parë pas sezonit 2004/2005, Liverpooli është shpallur kampion i Evropës për të gashtën herë në histori, pasi
Sapo mbërrin në stadium, Kane: Jemi këtu për ta fituar Championsin Harry Kane ka folur në prag të finales së Champions Leagues kundër Liverpooolit. Sulmuesi i Tottenham Hotspurs, ka tr
E BUJSHME/ Skënder Gega e mbyll me Partizanin Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Drejtuesit e klubit dhe trajneri kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyr