999 rezultate për

kampion

Buffon magjik, i pret 3 penallti Interit (VIDEO) Juventusi ka fituar takimin miqësore përballë Interit kjo falë pritjes së tre penalltive të Gianluigi Buffon. Matthij
Kampioni i boksit ngacmon publikisht Encën, reagimi i saj do ju lerë pa fjalë (FOTO LAJM) Enca Haxhia po shijon prej 4 ditësh suksesin e këngës “Jealous”, e cila ka arritur plot 1 milionë klikime në Youtube dhe
Nuk kaloi me sukses vizitat mjekësore, futbollisti "i ngec në derë" Juventusit Ditën e djeshme Matia Perin ka mbërritur në Portugali, ku do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me Benficën. Por sipas
7 yjet botërorë që nuk e fituan kurrë Ligën e Kampioneve Këta janë 7 lojtarët më të mirë që kurr nuk fituan Ligën e Kampionëve: 7. Romario Lojtari i dytë më i mirë në këtë
Nuk gjen hapësira në ekip, kampioni i Botës gati të transferohet në Turqi Firma me Andrien Rabiot dhe Aaron Ramsey ka pakësuar shanset që Sami Khedira të vijojë karrierën me Juventusin. Mesf
Joana Sanz, sa fjalë "të ëmbla" për kampionin Dani Alves (FOTO LAJM) Festa e madhe për Brazilin me rastin e triumfit në Copa America. Të gjithë tifozët e "Seleçaos" iu gëzuan këtij sukse
Neymar "trondit" PSG-në, kampionët kërcënojnë brazilianin Sikur të mos mjaftonte mjegullnaja e së ardhmes së tij, Neymar Jr mund të përballet me vendime ekstreme. Një gjë të
Reagimi komik i Dani Alves kur mori vesh se përfundoi ndeshja dhe u shpallën kampion (VIDEO) Dani Alves shihej qartë se po e kërkonte me ngulm triumfin në Kupën e Amerikës, derisa Brazili e mposhti Perunë në final
Prezantohet Hernandez: Te Milan erdha për të fituar Ligën e Kampioneve (VIDEO) Theo Hernandez u largua nga Real Madridi për t'ju bashkuar Milanit. Kuqezinjte paguan 20 milionë euro për të siguruar
ZYRTARE/ PSG gjen menjëherë zëvendësuesin e Buffon, transferon 19-vjeçarin e Chelsea Pas largimit të Bufon, i cili së fundmi firmosi me Juventusin, kampionët e Francës ishin në kërkim të një portieri, dhe
Cristiano Ronaldo-Neymar, "përplasin brirët" në ring (VIDEO) Nga fushat e futbollit tashmë në botën e biznesit. Kjo është rruga e marrë nga Cristiano Ronaldo dhe Neymar, dy nga kamp
Njihuni me 10 blerjet më të shtrenjta të Premier League (FOTO LAJM) Premier League përvec se është kampionati më i fortë në botë, tashmë mban vendin e parë si kampionati që shpezon më shum
"Muriqi kërkon të luajë në Ligën e Kampioneve me gjigandët turk" Ende vijon pritja e transferimit të Vedat Muriqit te Galatasaray. Kjo po ndodh për arsye se ekipi i sulmuesit kosovar
Feronikeli fiton me përmbysje, siguron raundin e parë në Ligën e Kampioneve Feronikeli ka arritur që të mposhtë me rezultat 2:1 skuadrën e Andorras, Santa Coloma. Pjesa e parë përfundoj me rezu
Kosova, kampione në përdorimin e antibiotikëve Kosova zë vendin e parë në Evropë për përdorimin e antibiotikut “Ceftriaksion” (përdoret për infeksione bakteriale).
Milani në garë për mesfushorin e Arsenal Milan dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin e Arsenalit Lucas Torreira, siç njofton e përditshmja italiane Sport Medias
Majlinda Kelmendi shpallet kampione Europe në Minsk, ja kujt ia dedikon fitoren (VIDEO) Mbrëmë, Majlinda Kelmendi arriti të merrte medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Lojërave Evropiane Minsk 2019.
Zbulohet vendi luksoz ku po kalon pushimet Shaqiri(FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri po shijon pushimet pas një sezoni të suksesshëm me Liverpoolin. Kampioni i ri i Evropës po pushon në ven
ZYRTARE: Me 10 gusht në Prishtinë, Milani do të luajë me kampionët e Kosovës Tashmë po rezulton si diçka e vërtetë. Më 10 gusht në stadiumin e Prishtinës do të zbarkojë gjiganti evropian nga Ita
Arrestimi i Platini, mund të ndryshojë vendi për organizimin e Kampionatit Botëror 2022 Arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Michel Platini mund të sjellë zhvendosjen e vendit ku do të zhvillohet Kampionati