999 rezultate për

kampion

Kampioni e nis me fitore sezonin e ri në Bundesliga, mposht Leverkusenin Bayern Munich e ka nisur me fitore sezonin e ri në Bundesligë. Bavarezët në ‘Alianz Arena’ kanë mposhtur 3:1 Bayer Leve
Real Madrid është super kampioni i kontinentit (VIDEO) Ajo që pritej tashmë është vërtetuar. Real Madrid jo vetëm që ka mbrojtur rezultatin e ndeshjes së parë 1-3, por e ka th
18 vjeçari nga Gjevgjelia dekorohet me medalje të artë në Kampionatin Botërore të Teknologjive të Informacionit 18 vjeçari, Dragir Kamov nga Gjevgjelia ka fituar medalje të artë në kampionatin botëror të teknologjive të informacioni
Lojtarët e Shkëndias tregojnë motivimin që kanë para përballjes me 7 herë kampionët e Europës Shkëndija ka dalë në një konferencë për shtyp të transmetuar live nga Albeu.com, duke folur për ndeshjen e të enjtes mbr
Liverpooli me një këmbë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve (VIDEO) Skuadra angleze, Liverpool ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, duke mp
Klopp: Të ardhmen e Coutinhos e di unë që flas me të, apo ju që dëgjoni ? Jurgen Klopp nuk harroi të flliste për Coutinho mbrëmjen e shkuar para ndeshjes për Ligën e Kampionëve. "Asgjë nuk ka
Barcelona nuk i trembet as Ronados, as Bales por, Asensios Duke shënuar në paraqitjen e tij të parë në Superkupën e UEFA-s, në LaLiga, në Ligën e Kampionëve dhe në Copa del Rey, M
E trishtueshme/ Sporti i sprintit zgjohet sot pa kampionin historik (FOTO) Usain Bolt, sprinteri më i madh në histori,i jep fund karrierës së tij fantastike pas finales 4x100m. "Unë nuk isha
Anthony Joshua tregon futbollistin e tij të preferuar Boksieri numër një në botë Anthony Joshua ka zbuluar ditën e sotme për BBC se cili është sportisti i tij i preferuar.
Tottenham i gatshëm të ndjekë Liverpoolin në interesin e Barcelonës për Eriscen Tottenham do të hedhë poshtë çdo përpjekje të Barcelonës për të synuar Christian Eriksen. Londinezët e veriut janë të
Kukësi afër marrëveshjes me lojtarin e Azerbajxhanit që i shënoi Shqipërisë (VIDEO) Largimi i Pejiçit dhe Eminit ka lënë një boshllëk të madh në sulmin e Kukësit dhe kampionët e Shqipërisë janë angazhuar
Murinho kërkon meritat e humbura: Nuk e njihnit Realin para se të shkoja unë? Në vigjilje të Super Cups së UEFA-s, Jose Mourinho ka reflektuar për kohën e tij tek kampionët spanjollë dhe evropianë.
Kukësi barazon me Lirinë e Prizrenit, Shkëmbi ndal kampionët Kukësi dhe Liria e Prizrenit, që drejtohet nga trajneri Bledi Shkëmbi, kanë zhvilluar ditën e sotme një takim miqësor në
Douglas Costa optimist për Juventusin e ri në Ligën e Kampionëve Blerja më e madhe e Juventusit mbërriti në Itali me dëshirën për të rinisur fuqishëm, pas një sezoni pa shkëlqim te Baye
Ritet vlera e lojtarëve në merkato, Hysaj është kampioni Futbollistët e kombëtares shqiptare të futbollit, kanë arritur vlerën më të madhe ndonjëherë në sajtin më të njohur lidh
Inter vetëm 3 milionë euro larg blerjes së rradhës Inter mund të bëjë një blerje të mirë nëse shton dhe 3 milionë euro në ofertën e tyre. Interi është interesuar për La
Nga humbja e nënës tek fitimi i Ligës së Kampionëve, rrugëtimi i vështirë i Asensios (VIDEO) Çdo herë që ai shikon nga qielli ose mbyll sytë në fushë mendimet i çon te nëna e tij holandeze Maria, e cila ndërroi je
Valero shpjegon se si u zhgënjye nga Milan në 2013-tën Në një intervistë për La Gazzetta dello Sport, Borja Valero ka folur për qëllimet e tij me Interin, klubin e tij të ri.
Zbulohet shorti për javën e parë të Kampionatit Spanjoll Shorti për raundin e parë të ndeshjeve në sezonin 2017-2018, është hedhur. Shorti do të shoh kampionët e Real Madridi
Gjithçka gati, Real Madrid bëhet gati për të zyrtarizuar Mbappen Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rritur fuqinë sulmuese ndaj sulmuesit Monako Kylian Mbappe. Los Blancos