999 rezultate për

kampin

Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
Ku ka më bukur se kamping me qenin (FOTO LAJM) Tani që vera ka mbëritur, përvec plazhit një mundësi tjetër për tu larguar nga përditshmëria është dhe terreni malor, ko
Kamping apo hotel me 5 yje, cilin do zgjidhnit? (FOTO LAJM) A keni menduar ndonjëherë se cili është vendi më i mirë për të fjetur kur jeni jashtë shtëpisë – një hotel me pesë yje,
Maldini i bindur, "shkarkon" Gattuson dhe zbulon trajnerin që pëlqehet në kampin kuqezi Eliminimi i Milanit nga Kupa e Italisë ka thelluar edhe më tej krizën e kuqezinjve dhe ndërlikuar pozitat e trajnerit Ge
Tifozët e Juventusit nuk ndalen, kërkojnë Mbappe Duket se kualifikimi i Juventusit ndaj Atletikos ka sjellë një ndjenjë të madhe vetbesimi dhe një furtunë entusiazmi, jo
Sot shënohet 76 vjetori i holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë Veriore Komuniteti hebraik në Republikën e Maqedonisë sot do të shënojë 76 vjet nga deportimi dhe holokausti i 7.144 hebrenjve t
SHBA i jep fund dilemave: Bondsteel nuk lëviz nga Kosova Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shprehur përkrahjen për praninë e trupave të tyre në Kampin e Bondsteel-it. Komuni
Messi “shtrëngon” dhëmbët, ja kur rikthehet Skuadra e Barcelonës do të luajë këtë fundjavë ndaj skuadrës së Betisit. Për katalanasit do të mungojë sulmuesi Coutinho
Milani ka më shumë futbollistë argjentinas se Interi Nëse Interi ka qenë gjithmonë një koloni argjentinase, Milani ka pasur shumë lojtarë brazilianë. Por, me kalimin e vi
Rrëqethëse, Luigji i vogël fjeti gjithë natën në krahët e nënës së vdekur, qau se ajo nuk kishte më gji Dëshmitë dhe rrëfimet e ndryshme për Kampin e tmerrshëm dhe famëkeq të Tepelenës duket se nuk kanë të sosur….!? Një ndër
Veseli i shkruan letër Mustafës, a po formon kampin kundër Thaçit? Pas refuzimit që mori të shtunën nga opozita, Kadri Veseli ka vendosur që të provojë edhe njëherë të bind partitë opozit
Lindi në kampin famëkeq të Ghanës, tani kërkohet nga "gjysma" e Europës Alphonso Davies është vetëm 17 vjeç dhe talenti i tij në futboll ka bërë që të spikatet nga gjigantët e Gjermanisë, Baye
Vodafone ju fton në kampin e inovacionit A je i apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit? A keni dëshirë të njiheni me trendet e fundit të punës dhe të mësoni
Shifra alarmante, sa fëmijë vuanin tmerrin në kampin e Tepelenës Një statistikë për të internuarit në kampet tela me gjemba gjatë vitit 1950, paraqet të dhëna të frikshme përsa përket n
Kamping në Jalë, Kryemadhi akuzon Ramën për kopje Kampit veror i LRI-së në Jalë është komentuar jo pak herë në media. Kryemadhi këtë herë ka shkruar se kjo traditë do
Serbia po i stërvit për luftë edhe të miturit, shqiptarët të marrin masa Aftësi ushtarake, ndihma e parë, qitja me armë, përdorimi i thikave. Të gjitha këto teknika të luftimit po mësohen kë
DOKUMENTI/ Si u varrosën për së gjalli në një kanal të Korçës ushtarakë e imamë më 1955 Disa nga shokët që ishin shumë të sëmurë për punë aktualisht varroseshin të gjallë në kanal, midis këtyre ishin Prifti J
Haradinaj viziton kampin Bondsteel Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar kampin Bondsteel, me ç'rast është takuar me k
Veliaj bashkëbisedim me të rinjtë e FRESSH-it në kampin e Jalës Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi dje pasdite një bashkëbisedim me të rinjtë e FRESSH-it në kampingu
Gazeta serbe ia kushton ballinën njeriut që mashtroi se ishte pjesë e CIA-s Mediet beogradase i kanë kushtuar një shkrim të veçantë Petar Mihajloviqit, personit që ishte arrestuar nga Policia e Ko