999 rezultate për

kaluares

"Pengu i jetës" Sonila Meço tregon merakun më të madh të së kaluarës (FOTO LAJM) Një ndër pengjet më të mëdha të jetës së Sonila Meços është violina. Moderatorja ka publikuar një foto në Instagram k
Ngjashmëri e frikshme mes të famshmëve dhe njerëzve të së kaluarës (FOTO LAJM) Në një mënyrë apo në tjetër, mund të hasësh një fytyrë që duket e njohur, por nuk mund të kujtohesh se ku e ke parë. Ju
Borchardt: Shqipëria ka ende zgjatime të së kaluarës totalitare Protesta e të shtunës u kthye në kërcënim për Ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt ku në hyrje të rezidencës së tij shk
Avokati i Haxhisë tregon detajet e së kaluarës: I rrezikohej jeta! Eshtë bërë tashmë seanca e parë në Gjykatë ndaj ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia. Haxhia i buzëqeshur ka
Mickoski kërkon të ndahet nga politika e Gruevskit Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së ka bërë të ditur se partia e tij është duke përgatitur programin e ri zgjedh
May: Zgjidhini konfliktet e së kaluarës Me rastin e 25 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Britanisë së Madhe dhe Maqedonisë, kryeministrja
Mickoski takon kryeministren britanike Theresa May Kryeministrja britanike Theresa May shkoi të enjten për vizitë në Shkup, me rastin e 25 vjetorit të vendosjes së marrëdh
Mourinho dhe Conte zgjedhin rrugën e paqes, nuk thumbojnë njëri-tjetrin para derbit Nuk ka shkëndija në konferencat për shtyp para ndeshjes Manchester United - Chelsea, por as edhe një shtrëngim dore mes
Abbiati i lumtur për shortin me Arsenalin: San Siro do ta mirpres një ndeshje të tillë Ish-gardiani i Milanit, Christian Abbiati është i mrekulluar me shortin e Milanit me Arsenalin. Ai pret një ndeshje të b
Balotelli shndërrohet në Barackotelli (FOTO LAJM) Mario Baloletti po kalon një moment të jashtëzakonshëm në Francë. Sulmuesi i italian i Nices, në ndeshjen e fundit nd
Thaçi: Pa shërimin e të kaluarës, nuk mund të ndërtohet e ardhmja Gjatë takimit të dytë konsultativ të Komisionit për Pajtimin dhe të Vërtetën, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha se
Veseli: Muret i takojnë të kaluarës Kryeparlamentari Kadri Veseli ka reaguar pas rrënimit të murit në Veri të Mitrovicës, ndërsa ka kërkuar nga të gjithë qy
Tensionet Kosovë-Serbi, Zv.ministri italian: Nuk duhet të kemi frike nga fantazmat e së kaluarës Zëvendës ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Vincenzo Amendola, duke komentuar tensionet e fundit mes Kosovës dhe S
"Politikanët si Gruevski dhe Ivanov i takojnë të kaluarës!" LSDM-ja ka reaguar menjëherë pas fjalimit vjetor të kryetarit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Në deklaratën e LSDM-së
Meta flet për "Kathemerini": Çështja Çame duhet shëruar Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Athinë, i është përgjigjur pyetjeve të mediave vendase lidhur me
Meta pritet nga Tsipras: Plagët e së kaluarës dhe kur i përkëdhel i lëndon Në vijim të vizitës së tij zyrtare në Greqi, Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, u prit sot në Athinë në një takim nga Kr
Enrique: Kjo ndeshje i takon së kaluarës Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, pas ndeshjes ka deklaruar se nuk ka justifikime për humbjen ndaj Real Madridit.
Paqe mes Arminës dhe Dasarës (FOTO LAJM) Fotot flasin mjaft qartë, ku duket se Armina dhe Dasara kanë hedhur pas konfliktin e së kaluarës. Ato kanë shijuar de
Kotzias-Bushatit: Nuk jemi në luftë! Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, zhvilloi sot në Athinë një takim kokë më kokë me homologun grek, Nikos Kotz
Princi Charles për Ballkanin: Mos bëheni robër të së kaluarës Princi i Uellsit, Charles, në seancën e Kuvendit të Serbisë ka deklaruar se shtetet në regjion kanë arritur progres të m