999 rezultate për

kaluar

Skandaloze! 1 milion shqiptarë mbi 25 vjeç nuk kanë lexuar asnjë libër vitin e kaluar Të lexuarit e një libri po shuhet pak e pak sidomos edhe për shkak të ndikimit të teknologjisë, internetit, por edhe rre
Rusia ka kaluar në krahun e Turqisë dhe po na sulmon: Vjen deklarata "bombë" e Kotzias Kulmit të tensioneve diplomatike me Greqisë dhe Rusisë, si për t'i hedhur benzinë zjarrit është shtuar edhe deklarata më
Morata rrëfen makthin e sezonit të kaluar: Doja të qëndroja vetëm në shtëpi Alvaro Morata në një intervistë për britaniken “The Mirror”, rrëfen momentet e vështira që ka kaluar sezonin e kaluar te
E kaluara e errët e njeriut që tronditi Gjilanin Disa vepra penale janë listuar nga prokuroria e Gjilanit për të dëshmuar se Liridon Uruqi, i dyshuari kryesor për vrasje
Zv.ministri publikon certifikatën e një veterani, ka qenë i UDB-së serbe (FOTO LAJM) Izmi Zeka, zv ministër i Punëve të Brendshme të Kosovës ka reaguar ashpër pasi ka parë që në listën e veterinave të UCK-
Fotot shokuese nga e kaluara që të fusin tmerrin (FOTO LAJM) Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërt
Kapet duke kaluar kufirin në këmbë i dënuari për vrasje Patrulla e Policisë Kufitare të Kakavijes gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër kap dhe ndalon një person të dënuar me
Të gjitha vajzat kur janë ndarë nga i dashuri i kanë kaluar këto faza! Fatkeqsisht,ashtu si bashkimet edhe ndarjet janë pjesë e jetës dhe jo gjithmonë mund ti shmangim sado që përpiqemi. P
Djemtë e shqipes drejt kualifikimit, sa pikë u duhen për të kaluar grupin Pas fitores jetësore në minutat e fundit ndaj rivalit të Grupit E Serbisë, tani Zvicrës i mjafton edhe vetëm një pikë ku
Keni kaluar ditë të keqe? Fotot që do t’ju shkrijnë së qeshuri Ok! E dimë që të gjithëve ju ka ndodhur që të ndodheni në situata të cuditshme. Besdisëse ndonjëherë, edhe të pabesu
Metoda e re për të kaluar drogën në kufi Doganierët në vendkalimin kufitar të Preshevës kanë zbuluar një sasi të marihuanës e cila ishte fshehur në vend jo të za
Avokati i Haxhisë tregon detajet e së kaluarës: I rrezikohej jeta! Eshtë bërë tashmë seanca e parë në Gjykatë ndaj ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia. Haxhia i buzëqeshur ka
Pesë këshilla për të kaluar pushime çlodhëse Kur mendon për pushimet të vjen në mendje ushqim i shëndetshëm, gjithmonë aktivë dhe lexime interesante. Por në fakt, u
Mbushet me gropa rruga e shtruar me asfalt vitin e kaluar në Lipjan Rruga Lipjan – Magure është mbushur me gropa, përkundër që është shtruar vitin e kaluar. Kjo rrugë që i ka kushtuar buxh
Nuk janë fotoshop, fotot shokuese nga e kaluara që të fusin tmerrin (FOTO LAJM) Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërt
Chelsea ka arsye të refuzojë Sarrin Është raportuar se Chelsea nuk ka gjasa të emërojë Maurizio Sarri si trajnerin e tyre të ardhshëm për shkak të shqetësim
Mickoski kërkon të ndahet nga politika e Gruevskit Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së ka bërë të ditur se partia e tij është duke përgatitur programin e ri zgjedh
Nuk flet kurrë për të kaluarën! Zbulohet puna "misterioze" e Feros Reperi Fero është një ndër këngëtarët më të rinj në treg. Por falë sherreve, këngëve me tekst +18 dhe stilit të tij,
Mërgimtarët pa kaluar nga Serbia duhet ta lexojnë këtë lajm Në mbledhjen e mbajtur dje, Parlamenti serb ka miratuar ndryshimet në Ligjin për Sigurinë në Komunikacion. Me ndryshi
Ushqimet që duhet t'i shmangni kur i keni kaluar të 30-at Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit