999 rezultate për

kallxo

S'ka ilaçe, mjekët kërcënojnë me bojkot Mungesa e barnave po irriton pacientët që po presin me muaj, por edhe mjekët që nuk po mund të kryejnë shërbimet dhe si
Dalin pamjet e përleshjes së dy tifozerive “Plisave” dhe “Intelektualëve” (VIDEO) Pas përleshjes së djeshme midis dy tifogrupeve në Kosovë, janë publikuar pajme të reja mbi ktë ngjarje jo të hijshme dhe
Vetura godet një motoçikletë në Prishtinë Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në afërsi të Qendrës së Studentëve. Një qytetar ka dërguar fotograf
Abonenti sulmon me çekiç zyrat e KEDS-it (FOTO) Në fotografitë e dërguara në Kallxo.com nga një qytetar shihen tavolinat e rrokullisura, kompjuterët e rrëzuar e dokumen
Prokuroria Speciale nis hetime ndaj Agron Mustafës dhe dy zyrtarëve të Telekomit Rreth tetë muaj pasi kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Agron Mustafa njoftoi se ka shpëtuar nga falimentimi kompa
Limaj i kthen përgjigje Mustafës: Kallxo burrni, e bëj gajret me dinjitet Lideri i Nismës për Kosovën në Rrokum Roll, pas akuzave që ju adresuan nga Mustafa, ai është përgjigjur duke thënë se du
Heshtje institucionale në ditën e vdekjes së Rugovës Institucionet e Kosovës nuk planifikojnë aktivitete në ditën kur bëhen 11 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës. Përveç L
PDK i përgjigjet Pacollit: Do vazhdojmë deri në fund Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati ka reaguar lidhur me deklaratën e Behxhet Pacollit se AKR nuk do të b
Ja si qan maturantja e përjashtuar nga provimi (VIDEO) Ditën e sotme është zhvilluar testi i matematikës për Maturën Shtetërore ku janë evidentuar shumë parregullsi, të cilat
Gazi lotsjellës 12 persona të arrestuar Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar 12 persona të dyshuar për prishje të rendit gjatë ceremonisë së inaugurimi
Agim Bahtiri shkarkon gjysmën e drejtorëve komunal Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri ka shkarkuar sot gjashtë drejtorë komunalë. Lajmin e shkarkimit ai e ka bërë të di
Banorët e Reçakut numërojnë pikat e fundit të ujit nga bunarët (VIDEO) Bilall Avdiu nga Reçaku që nuk siguron ujë të pijshëm nga ujësjellësi edhe pse gypat e ujit janë të vendosur në të gjith
Varroset pesë vjeçarja Blinera Sheqiri që vdiq nga kanceri (VIDEO) Blinera Sheqiri e cila në vitin 2014 është diagnostifikuar me tumor në veshkë, ka vdekur më 30 korrik, ndërkaq ceremonia
MAShT përjashton 67 maturantë që keqpërdorën testin Maturantët do t’i nënshtrohen ditën e nesërme pjesës së dytë të Testit të Maturës Shtetërorem i cili është një vlerësim
Lirohen 5 persona të dyshuar për terrorizëm Gjyqtari i çështjes që po merret me rastin e arrestimit të 40 personave, Vehbi Kashtanjeva, ka ndryshuar masën e siguris
Era e fortë rrëzon minaren e xhamisë në Gjilan Era e fortë që ka fryrë në Gjilan ka rrëzuar edhe një pjesë të minares së xhamisë në lagjen Balec. Nuk është raportua