999 rezultate për

kalibrave

Kontroll i befasishëm në shtëpi, gruas i gjenden dy pistoleta Policia në Shtime raporton se gjatë kontrollit në shtëpinë e një gruaje, janë gjetur dhe janë sekuestruar dy pistoleta m
Policia e Kosovës godet grupin e fajdexhinjëve, 7 të arrestuar Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar në Policinë e Kosovës ka arrestuar 7 persona të dyshuar për organizmin e fa
Mjekës, nis sot demontimi i kalibrave 75-175 mm Në uzinën e lëndëve plasëse në mjekës të Elbasanit, do të përurohet sot linja e re e demontimit të municioneve të kalibr