999 rezultate për

kalase

Bie nga tabja e kalasë në Berat një person, ngec mes shkëmbinjve Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në Berat ku një person ka rënë nga tabja e kalasë në Berat dhe mësohet se ka ngecur
Saga e familjes shkodrane, nga komandant të Kalasë së Podgoricës e deri në anijet kozmike në SHBA Publikohet historia e panjohur e familjes së famshme shkodrane Quku, me origjinë të hershme nga një fshat i Dukagjinit,
Ndërtoi në zonën muzeale të kalasë, vihet në pranga 39 vjeçari Një 39-vjeçar është arrestuar, për shkak se ndërtoi në zonën muzeale të kalasë së Beratit. I arrestuari është B.K., 3
E FUNDIT/ U dëmtua nga tërmeti, largohen me urgjencë 10 familje dhe 19 biznese afër Kalasë së Krujës Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktima e mijëra ndërtesa të dëmtuara. Ndër ndërtesat e dëmtuara nga tërmet
Muret e kalasë në Shqipëri mbushen me kore raciste për shqiptarët Në muret e kalasë së vjetër të Himarës gjen shkrime të shëmtuara, që jo vetëm kanë njollosur kalanë por kanë dhe mesazhe
Policia heq me forcë flamurin gjigant shqiptar nga kalaja e Ohrit Një flamur i madh shqiptar u vendos në anën lindore të Kalasë së Samuilit në Ohër në të cilën ndodhet flamuri nacional i
Grabitje, vrasje nga policia dhe arratisje: Fati i 8 të burgosurve të Trikalasë që tronditën Greqinë Vrasja e Admir Muratajt në një përballje me armë me policinë shqiptare gjatë super grabitjes së ditës së djeshme të 10 m
Haskuka bllokoi teleferikun por ende asnjë projekt zëvendësues Qytetarët dhe vizitorët të cilët ia mësyjnë Kalasë së Prizrenit edhe më tutje duhet ngjiten në këmbë në një lartësi mbi
"Bjeri legenit!", ky është shkaku i sherrit mes Cungut dhe Reginaldos (VIDEO) Te Kukësi nuk i shmangin dot ner vat as me fitore. Dhe protagonist është sërish Arturo Rexhinaldo, i cili në momentin e
Kalaja e Tiranës kthehet në zonë pedonale, më shumë mundësi për turizëm dhe argëtim Pas Sheshit “Skënderbej” dhe Pazarit të Ri, Tirana do ketë një tjetër hapësirë pedonale, e cila pritet të shndërrohet në
Turistët zhgënjehen me atë çfarë gjejnë në Kalanë e Tetovës Shumë turistë në të ardhur në Tetovë për të vizituar kalanë e saj kanë mbetur të zhgënjyer për gjendjen e kalasë. A
Flet 11-vjeçarja e ngacmuar nga mësuesi: Më puthi në buzë Policia ka ndaluar mësuesin në Delvinë pas akuzës së nxënëses 11-vjeçare për ngacmim seksual. Mësuesi në fjalë është
Ja çfarë ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (VIDEO) Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila ë
U braktis 80 vjet më parë, pamjet mahnitëse nga brenda kalasë (FOTO LAJM) Ndërtesat e vjetra, kështjellat dhe monumentet kanë historinë e tyre. Ju humbisni shqisat tuaja për bukurinë, histor
Familja që bën jetë të vështirë brenda Kalasë së Kaçanikut Brenda asaj që ka mbetur nga një objekt hotelerie në Kalanë e Kaçanikut jeton 62 vjeçari Shefket Murati me gruan e tij d
Flet më në fund bashkëshorti i ri i Suela Kalasë Këngëtarja e njohur Suela Kalaja ka vetëm pak kohë që ka nsiur një marrëdhënie të re me dhe është martuar me Arijon Abdy
Shoqja e Suela Kalasë: Biznesmeni e ka mashtruar, Saimir Çili të mos e shesë shtëpinë Para pak ditësh të gjithë e kemi marrë vesh që Suela Kalaja, mbasi u nda nga bashkëshorti i saj u martua me Arijon Abdyl
Dalin SMS-të e Suela Kalasë me ish të dashurën e bashkëshortit të saj: Ai s’ka lek Ditën e sotme në portalin “360 gradë” janë publikuar ka disa mesazhe në “Facebook” mes këngëtares Suela Kalasë dhe të d
Dhënia me qira e Kalasë së Vushtrrisë, qytetarët i dalin në mbrojtje Pas shumë pakënaqësive të shprehura nga ana e qytetarëve në lidhje me dhënien me qira të Kalasë së Vushtrrisë, prokurori
Zbulohen në Kalanë e Shkupit mbi 13.400 objekte arkeologjike Procesi i hulumtimeve arkeologjike në kalanë e Shkupit Kale ka përfunduar tërësisht dhe me këtë rast janë zbuluar mbi 1