999 rezultate për

kalaja

Si rrallë herë, Meta poston foto me Monikën e fëmijët gjatë pushimeve (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta me familjen e tij po kalojnë fundjavën në Jug të Shqipërisë. Përmes dy fotove, postuar në Facebo
Aktivisti sulmon ministrat: Shkojnë me lekët e shtetit në hotele me 5 yje bashkë me dashnoret Aulon Kalaja ka hedhur akuza të forta mbi kabinetin qeveritar duke i përmendur shpenzimet e luksit për suita në hotele m
Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i F
KPA ankimon vendimin për Astrit Kalanë Astrit Kalaja ka kaluar vettingun në shkallën e parë të hetimit ndërsa mësohet se ky vendim është ankimuar dhe për pasoj
Gazetari lëshon deklaratën e fortë: Vdiqën 2 njerëz kur po punohej në rrënoja Gazetari dhe aktvisti Aulon Kalaja ka bërë një denoncim të fortë pak minuta më parë në një studio televizive. Duke folur
Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
Aktivistja e teatrit: Tentuan të më fusin me zor në makinën e policisë (VIDEO) Adriana Kalaja, e cila njihet si një aktiviste në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, tregoi për FaxNeës se çfarë ndodhi pak m
Imami denoncon gruan që e përndiqte prej tre vitesh: Nuk mban më uji pilafi! “Të lutem më lër të qetë nuk mban më ujë pilafi”. Këto janë fjalët e imamit të “Rrugës së Kavajës”, në Tiranë, Ahmet
Arrestohet gjatë operacionit anti-drogë shefi në Komisariatin e Tiranës Një operacion anti-drogë i cili ka përfshirë pothuajse të gjithë territorin e vendit ka arritur të vërë në pranga një pe
Serbët heqin flamurin e Kosovës nga Kalaja e Artanës Flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës është hequr nga Kalaja e Artanës. Këtë e ka bërë të ditur edhe vetë kryetar
Fshihen parullat anti-shqiptare nga Kalaja e Himarës (FOTO LAJM) Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime "Himara, tokë greke", "Kaci
Konsiderohej "kalaja e kuqe", PS humb mijëra vota në këtë zonë Njësia nr.5 në Tiranë njihet kaherë e mot si bastioni i të majtëve, ku pothuajse në çdo zgjedhje ka luajtur rol vendimta
E dhunuar 8 vjet nga bashkëshorti, Viola: Më ka tërhequr zvarrë deri te kalaja Viola Dodaj, nga Lezha, tregon, se ka qenë e martuar prej 8 vitesh me Andrea Dodajn, martesë nga e cila kanë ardhur në j
Policia heq me forcë flamurin gjigant shqiptar nga kalaja e Ohrit Një flamur i madh shqiptar u vendos në anën lindore të Kalasë së Samuilit në Ohër në të cilën ndodhet flamuri nacional i
Suela Kalaja flet dy vjet pas divorcit me Saimir Çilin: U thanë budallallëqe Një nga sherret më të bujshme të showbizit ka qenë mes Sajmir Çilit dhe Suela Kalajas. Divorci i tyre shkaktoi shumë zhu
Dhunoi Saimir Çilin, flet pas kaq kohësh Suela Kalaja 2 vite më parë, divorci i këngëtarit Saimir Çili me bashkëshorten e tij Suela Kalaja bëri jo pak bujë mediatike pas deno
Shokon ish-kryeinfermierja: Studentët s’dinë si bëhet gjilpëra Infermierja Mimoza Kalaja me një përvojë mbi 35 vjecare në zanat tërheq vëmendjen e qeverisë dhe të ministrisë së shënde
Rihapet Kalaja e Tiranës, një hapësirë e dytë për turizëm, traditë e prodhime artizane (FOTO LAJM) Nga sot, Kalaja e vjetër e Tiranës është hapësira më e re kulturore e tregtare e qytetit, ku qytetarët dhe turistët e sh
Aktakuzë edhe ndaj një kryetari komune, a do të shpëtojë edhe ky si të tjerët? Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, pas zhvillimit të hetimeve ka ngritur aktakuzë ndaj
Shfaqet dokumentari për lezhjanin e vrarë në policinë e Athinës Ditën e djeshme u shfaq premiera e dokumentarit të Aulon Kalasë, "Drejtësi Pëllumbit". Ky dokumentar është një punë o