999 rezultate për

kakao

A është e shëndetëshme çokollata që konsumojmë çdo ditë Çokollata është quajtur ushqimi i perëndive. Ajo është një nga shijet më të këndshme dhe të dëshiruara nga njerëzit. Shp
Ndryshoni recetën e sultjashit, bëjeni atë me kakao Sultjashi është një ëmbëlsirë sa e lehtë në përgatitje aq dhe e shijshme.Gjithashtu është e shëndetshmë edhe për të vegj
Tortë me krem kakao Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,ma
Kek me rrush të thatë dhe copëza çokollate Përbërësit 4 vezë 1,5 gota sheqer 1 gote qumësht 1 gote vaj vegjetal 2,5 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 P
Harrojeni botoksin, maska me avokado e efektshme për lëkurën tuaj Një fytyrë pa rrudha e bën të duket gjithmonë bukur një femër. Por, si çdo gjë tjetër edhe rrudhat e fytyrës janë në pro
Harrojeni botoksin. maska me avokado e efektshme për lëkurën tuaj Një fytyrë pa rrudha e bën të duket gjithmonë bukur një femër. Por, si çdo gjë tjetër edhe rrudhat e fytyrës janë në pro
Të gjithë i hani, por a e dini si bëhet çokollata Snickers? (VIDEO) A keni menduar ndonjëherë sesi bëhet një ndër çokollatat më të shitura në botë Snickers. Në një video të publikuar në
Gurabija me kakao Përbërësit 250 gr gjalpë ose margarinë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 gotë sheqer pluhur 1 lugë të çajit Plu
Kek me rrush të thatë dhe copëza çokollate Përbërësit 4 vezë 1,5 gota sheqer 1 gote qumësht 1 gote vaj vegjetal 2,5 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 P
Bota mund të mbetet pa çokollatë brenda 40 viteve Ekspertët parashikojnë se bota mund të mbetet pa çokollatë brenda 40 viteve sepse lulet e kakaos po kanë probleme të mbi
Gurabija pa pjekje Përbërësit 15 hurma ½ gota qumësht 50 gr gjalpë 4 lugë të gjellës kakao 2,5 gota perzierje te dritherave 1 gotë
Kek me rrush të thatë dhe copëza çokollate Përbërësit 4 vezë 1,5 gota sheqer 1 gote qumësht 1 gote vaj vegjetal 2,5 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 P
Kek me kakao dhe biskota Përbërësit: 1 filxhan çaji biskota të copëtuara 1 filxhan qumësht 2 filxhanë miell 3 vezë 2 filxhanë sheqer 1 f
Përbërsit në çokollatë ndihmojnë në parandalimin e diabetit Një lajm i mirë për njerëzit që janë të dashuruar me çokollatat. Sipas një studimi të fundit, kimikatet në çokollatë
Kek me rrush të thatë dhe copëza çokollate Përbërësit 4 vezë 1,5 gota sheqer 1 gote qumësht 1 gote vaj vegjetal 2,5 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 P
Ëmbëlsirë me çokollatë Përbërësit Për brumin: 200 gr miell 2 vezë 200 gr sheqer 3 lugë gjelle kakao 5 gr kripë 1 sheqer v
I thoni “JO” botoksit, zhdukni rrudhat në fytyrë me këta përbërës Të gjitha trajtimet dhe kremrat anti-rrudhë mund të jenë të shtrenjta, por një pjesë e mirë e tyre përmbajnë edhe kimika
Përdorni kakao dhe kos, për flokë të butë dhe me volum Flokët janë pika e dobët e shumë femrave të cilat i duan ato me shkëlqim dhe me volum. Për këtë arsye ekspertët kanë
Përmirësoni qarkullimin e gjakut nëpërmjet erëzave Një problem që ndikon drejtpërdrejt në zemër është qarkullimi i keq i gjakut. Në këtë rast është shumë e rëndësishme die
5 ushqimet që ndikojnë për të qenë në humor gjatë ditës Sipas një studimi të fundit ekzistojnë disa ushqime të cilat kanë një ndikim shumë të madh në humorin tonë të përditshëm