999 rezultate për

kafshuar

Kaloi çdo cak! Renato Mekolli i hedh konkurrentes në fytyrë ushqimin Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Hell’s Kitchen’, Renato Mekolli u acarua me njërën ndër konkurrentet, Ergisën. Në pj
Motra e Ronaldos shokon me deklaratën: Jetonim me minjtë, më kanë kafshuar (FOTO LAJM) Sot ai është ndër ssportistët më të paguar në të gjithë botën, por fëmijëria e Cristiano Ronaldo s’ka qenë aspak e lehtë
Mos hani më thonjt, 10 këshilla për të hequr dorë nga ky ves Kur përpiqemi të luftojmë zakonin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësish
Pacienti me koronavirus që është drejt shërimit tregon simptomat: Është si të ketë kafshuar qeni! Pacienti Viktor Kola, i infektuar me Covid-19 dhe që është drejt shërimit, ka treguar për situatën e tij në 10 ditë qënd
Pse nuk i rezistojmë dot dëshirës për të kafshuar njerëzit që duam Ju ka ndodhur që gjatë momenteve të përkëdheljeve me partnerin ose dikë që doni shumë të keni dëshirën ta kafshoni dhe t
E kafshoi qeni, 70 vjeçarit nga Konispoli i presin krahun Një i moshuar është kafshuar nga qeni në Konispol. Siç raportohet nga të dhënat paraprake 70-vjeçari, i identifikuar si
Njeriu që kafshoi gjarprin pasi u sulmua nga ai Një burrë në Indi është kafshuar nga një gjarpër mirëpo ai u hakmor menjëherë duke ia kthyer në të njëjtën mënyrë, pra d
Kujdes, është stina e gjarpërinjve! Si t'i mbijetoni një sulmi vdekjeprurës Shumica e gjarpërinjve do t'ju sulmojnë vetëm nëse i ngacmoni. Gjarpërinjtë mund t’ju kafshojnë dhe helmi i tyre mund t
Qentë endacakë sulmojnë dy të moshuar në Shkup Gjatë ditës së djeshme dy persona kanë denoncuar se janë kafshuar nga qentë endacak. Dje në mëngjes në stacionin poli
Momente shokuese, sërfisti sulmohet nga peshkaqeni vdekjeprurës Pamje dramatike kanë shokuar pushuesit në Australi. Një serfist është sulmuar nga një peshkaqen i bardhë, teksa të tj
Kanibalizëm në fushë, kafshohet ish-talenti i Liverpool (VIDEO) Një gjë e tmerrshme ka ndodhur mbrëmë në futbollin anglez, pasi Joe Allen është kafshuar nga lojtari i Derby Countyt, Br
Nëse pickoheni nga një gjarpër mbani mend këto këshilla Statistikat tregojnë se vetëm në SHBA rreth 8,000 njerëz kafshohen nga gjarpërinjtë në vit Por, kafshimet e tilla jan
Qeni prish ëndërrën e shqiptarit për të shkuar nga Gjermania në Angli Shqiptarët po vahdojnë të çudisin botën me veprimet e tyre. Para liberalizimit të vizave tentonin të hynin ilegalisht du
Tani ka më shumë rrezik! Si t'i shpëtoni kafshimit të një gjarpri Shumica e gjarpërinjve do t'ju sulmojnë vetëm nëse i ngacmoni. Gjarpërinjtë mund t’ju kafshojnë dhe helmi i tyre mund t
Sulmet nga gjarpërinjtë, 18 persona janë kafshuar vetëm sivjet Gjarprinjtë janë zvarranitë të cilët në rast të kafshimit mund të paraqesin rrezik për shëndetin e njeriut. E gjatë këti
Beteja mes kobrës dhe pitonit gjigant përfundon me barazim Një fotografi që është bërë hit në internet, që me gjasë është nga Azia Juglindore, shfaq një përballje të pazakonshme.
Erdhi vera, si të veproni nëse ju pickon gjarpri Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende
Linte nga një mollë të kafshuar në çdo grabitje, arrestohet shqiptari Duket se tentativa e një shqiptari për tu tallur me autoritetet ka përfunduar në një humbje për këtë të fundit pasi ësht
Kujdes, është stina e gjarpërinjve! Si t'i mbijetoni një sulmi vdekjeprurës Shumica e gjarpërinjve do t'ju sulmojnë vetëm nëse i ngacmoni. Gjarpërinjtë mund t’ju kafshojnë dhe helmi i tyre mund t
Fëmija 9-vjeçarë sulmohet nga qentë endacak në Shkup Një fëmijë nëntë vjeçar dje në Shkup është kafshuar nga një qenë endacak, duke i shkaktuar lëndime të dukshme në trup.