999 rezultate për

kafshet

Pushimet e frikshme të Tunës, këngëtarja njësh me kafshët e egra (FOTO & VIDEO) Prej disa ditësh, Tuna ka nisur pushimet së bashku me një mikeshë të sajën dhe kjo nuk shpëtoi pa u komentuar në rrjet.
Po ndiqte gjurmët e luanëve, papritmas përballet me një tufë grabitqarësh (VIDEO) Ky është momenti kur një udhërrëfyes safari del nga kamioni i tij për të ndjekur një seri gjurmësh luanësh. Por, siç
32 mijë euro kushton klonimi i qenve dhe maceve në Kinë Klonimi i kafshëve shtëpiake po fiton popullaritet në Kinë derisa Sinogen, një kompani e klonimit të kafshëve, thotë se
Kafshët e rralla që nuk do ta besonit se ekzistojnë (FOTO LAJM) Sipas shkencëtarëve, planeti ynë është shtëpia e rreth 8.7 milion specieve bimore dhe shtazore ndërsa 86% e specieve të
Bimët e ndjejnë dhimbjen ashtu si kafshët (VIDEO) Sa herë kemi dëgjuar që një nga arsyet e zgjedhjes së një diete vegane është fakti që, ndërsa kafshët vuajnë, bimët nuk
Kafshët shtëpiake, i bëjnë fëmijët më të përgjegjshëm për këtë arsye Të vegjlit, ato i perceptojnë kryesisht si lodra të gjalla me të cilat mësojnë si duhen respektuar nevojat e të tjerëve
Ylli i Instagramit tenton të shtojë ndjekësit, abuzon me kafshët (FOTO LAJM) Ka thuajse 6 milionë ndjekës në Instagram dhe me siguri quhet një influencuese. Po flasim për 20-vjeçaren, Kristen Hanch
E njeh gjithë bota, fama e bën këngëtarin të ndihet si kafshët e kopshit zoologjik Ed Sheeran është njëri nga këngëtarët me famë botërorë i pëlqyer nga të gjithë. Së fundmi, artisti ka lansuar albumin
Mos hezitoni të flinsi me kafshën tuaj shtëpiake, kështu thot shkenca Kafshët janë konsideruar shpesh si miqtë tanë më të mirë! Gjithmonë nga ana jonë, ata na mbështesin dhe na duan (po, edh
10 kafshët më të bukura, disa mund të lëndojnë (FOTO LAJM) Kafshët na prekin të gjithë. Ne kur i shohim, ndjejmë dashuri dhe duam të kujdesemi për të. Sidoqoftë, në disa raste,
Nëse vrisni apo keqtrajtoni kafshët, mund të dënoheni deri në 2 vjet heqje lirie Personat që vrasin apo keqtrajtojnë kafshët do të dënohen me burg deri në 6 muaj. Kjo masë e miratuar në parim nga Komis
A është etike t’i mbajmë kafshët shtëpiake Sipas të dhënave zyrtare, gjysma e britanikëve në Mbretërinë e Bashkuar, mbajnë të paktën nga 1 kafshë shtëpiakë. Shumë
Pse i duam kaq shumë kafshët shtëpiake I konsiderojnë si miqtë e vërtetë më të mirë që mund të kemi, sepse na qëndrojnë pranë në momentet tona të mira dhe të k
Nena me 7 jetimë jeton në çadër mes maleve, frikë nga kafshët e egra (FOTO LAJM) Emisioni "Shqiptarët për shqiptarët" udhëtuan në fshatin Komiçan të Elbasanit. Aty ku na njohën me një histori të pabes
Gjoba e deri në 2 vite burg për këdo që vret kafshët Një ligj i ri është vendosur kundrejt mbrojtjes së kafshëve. Ky ligj parashikon dënim me gjoba e deri në 2 vite burg për
Kafshët janë rojtarët më të mirë të fëmijëve (FOTO LAJM) Nuk është sekret që shumë fëmijë i pëlqejnë kafshët dhe lojërat me ata. Kjo ndodh sepse fëmijët dhe miqtë e tyre të m
Qeshni me lot, këta janë të famshmit që ngjasojnë me kafshët (FOTO LAJM) Thonë se kafshët kanë tendencë që të ngjajnë me pronarët e tyre. Më poshtë iu sjellim disa foto të personave VIP që ngja
Kafshët më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Çmimet e arritura për ekzemplarët më të rrallë trë disa kafshëve arrijnë shifra marramendëse për ta quajtur kafshë shtëp
Nuk është kalë i zakonshëm, zbuloni kafshët më të shtrenjta në botë (FOTO LAJM) Një listë e kafshëve më të shtrenjtë në botë që përfshin qen, mace, kuaj dhe zogj. Le t’i zbulojmë së bashku.
Mediat britanike: Shqipëria është burg për kafshët e egra, shteti bllokon largimin e tyre (VIDEO) Trajtimi i kafshëve në kopshtet zoologjike në Shqipëri vihet sërish në fokus të medieve britanike. Në një shkrim të t