999 rezultate për

kafshe

Mogli i jetës reale, njihuni me djalin që jeton me kafshët dhe ushqehet me bar (VIDEO) Mogli është një ndër filmat vizatimor më të pëlqyer, teksa vë në pah një djalë i cili ka dëshirë që të qëndrojë midis kë
Kthim pas në kohë, si kafshët sillen dhe duken tamam si njerëz (FOTO LAJM) Të gjithë ata që kanë kafshë në shtëpi edhe ato që kalojnë kohë me kafshët shpesh herë çuditen nga veprimet e tyre. A
Edhe kafshët dashurojnë, shkrepjet mahnitëse që shfaqin ndjenjat e tyre (FOTO LAJM) Fotografët e jetës së egër përjetojnë momente aq sa të bukura edhe të vështira gjatë punës së tyre. Në mënyrë që të k
Zgjidh një kafshë dhe zbulo pikën tënde të fortë… Të lashtët besonin se secili prej njerëzve ishte i lidhur me frymën e një kafshe të veçantë! Kjo provë e pazakontë do të
Nga njerëzit te kafshët, 50 kuriozitete që nuk i keni dëgjuar kurrë më parë Shpesh njerëzit takohen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër Botë. Disa mbesin mister kurse disa të tjera shpjegohe
Muri i egërsirave, këto kafshë nuk pyesin për vijën kufitare (FOTO LAJM) Është vija kufitare që ndan jo vetëm dy shtete, por edhe dy botë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Meksikën. Por,
Kafshët më të çuditshme, do të fërkoni sytë pas këtyre fotove (FOTO LAJM) Një qenush jeshil, një panda kafe dhe një aligator i bardhë janë kryeveprat që vijnë nga nga natyra të cilat njeriut as
Një delfin robot mund të ndihmojë në përfundimin e robërisë së kafshëve Delfini robot mund ti zëvendësojë kafshët që mbahen të mbyllura në parqe të ndryshme. Delfinin ultra-realist kushton
A e gjeni dot kafshën e fshehur në këtë foto? (FOTO LAJM) Në këtë enigme ju mund të testoni aftësitë tuaja vëzhguese. Disa kafshë kanë lindur me aftësinë për t’u kamufluar, p
8 kafshë që janë kthyer në ekspertë të vetizolimit (FOTO LAJM) Secili prej nesh ka të paktën një formë ndërveprimi me dikë tjetër gjatë ditës. Si natyrë, njerëzit janë qenie të shoqër
Sipas shkencës, a mund ta parashikojnë kafshët tërmetin? Në vitin 373 para lindjes së Krishtit, historianët arritën të regjistronin se kafshët, përfshirë minjtë, gjarpërinjtë dh
Ibrahimovic publikon video duke u stërvitur: Kjo kafshë nuk mund të zbutet (VIDEO) Covid-19 nuk ndal Ibrahimovic. Pasi rezultoi pozitiv me koronavirus, kampioni suedez nuk është dorëzuar teksa është stër
A e gjeni se çfarë kafshe është kjo në foto? Bota e kafshëve është e mbushur plot me krijesa të cilat mund të jenë të frikshme për shkak të pamjes të tyre, por që në
Nga krijesa më e vogël deri tek më e madhja që kemi parë ndonjëherë (FOTO LAJM) Ekzistojnë kafshë të vogla dhe të mëdha në natyrë kjo është tashmë diçka e njohur për të gjithë ne megjithëse ende disa
U rrëzua nga karroca, gjen vdekjen 58 vjeçari Një 58 vjeçar ka humbur jetën ditëm e sotme tragjikisht në fshatin Frakull e Vogël, ne Fier. Ngjarja ka ndodhur mengj
Holanda hyn në histori si shteti i parë pa asnjë qen endacak Holanda vendosi që të trajtojë problemin e qenve endacakë. Përpjekjet e bashkuara të qeverisë dhe qytetarëve çuan në suk
5 mënyrat që kafshët shtëpiake na bëjnë më të shëndetshëm Falë kafshëve shtëpiake, shëndeti ynë fizik mund të përmirësohet ndjeshëm. Mbajtja e një kafshe shtëpiake dhe kalimi
Shpëtimi i pandës ka rrezikuar zhdukjen e kafshëve të tjera Ruajtja e pandës nga zhdukja ka qenë një nga përpjekjet më të mëdha. Dekada përpjekjesh për të ruajtur këtë habitat e ka
Sëmundja "gjuha e kaltër" dyshohet se ka prekur edhe Kosovën Dy ferma në komunën e Shtërpcës dyshohet se janë të prekura nga sëmundja e kafshëve e njohur si "gjuha e kaltër". Kët
Hulumtime të reja tregojnë se kafshët mund të shohin ngjyrat që nuk mund t’i imagjinojmë Spektri i dritës është përgjegjës për shumë gjëra. Ngjyrat që shohim varen plotësisht nga gjatësia e valëve të ndrysh