999 rezultate për

kafka

22-vjeçares i vendoset kafka e parë plastike, e bërë me printer 3D (FOTO LAJM) Një 22-vjeçare nga Holanda, që vuan nga një sëmundje kronike e çrregullimit të kockave, ka parë t’i shtohet trashësia e
100 mjekë dhe 50 orë në operacion, kaq u deshën për të ndarë binjaket me kafka të ngjitura Binjaket 2-vjeçare me kafka të ngjitura janë ndarë me sukses pas tre operacioneve të vështira në një spital në Londër.
Grida kopjon Elisën dhe kapet kot me Ngjelën: Kujt i flet për kafka ti? Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është duke aplikuar strategjinë e Elisa Spiropalit në komunikimin publik
Zbulohet kafka nga Epoka e Bronzit (FOTO LAJM) Një kafkë e lashtë është gjetur pranë bregdetit nga një person në Mersea Island, Essex. Ajo mendohet që të jetë rreth 3
I lëvizte diçka në kokë, gruas i nxjerrin kacabunin nga kafka Një doktor në Indi i ka hequr një gruaje nga kafka e kokës një kacabu të rritur, pasi ajo e ndjente që lëvizte. Ajo n
Gjendet një kafkë njeriu në kufirin grek, dyshohet se i përket shqiptarit Një punëtor ka gjetur një kafkë njeriu teksa pastronte një kanal. Kafka u gjet në zonën e Prevezës, në Greqi. Par
Kukulla, gjarpërinj dhe kafka: Këto janë vendet më të frikshme në botë (FOTO LAJM) Ishuj kukullash dhe gjarpërijsh apo spitale famëkeqe të braktisura. Këto janë disa nga vendet më të frikshme në botë
E TMERRSHME/ Gjendet kafka e një njeriu në Vlorë Është gjetur kafka e një njeriu të dekompozuar në Vlorë, pas Kalasë së Kaninës. Kafka e dekompozuar është gjetur rre
Bie teoria, njeriu i parë nuk vjen nga Afrika Një kafkë njeriu e zbuluar dekada më parë në Greqi, e cila është rreth 700 000 vjet e vjetër, paraqet njërin nga objekte
Shpella në Kërçovë, mbetjet dhe kafkat do analizohen në Itali Ka vazhduar mbledhja e provave materiale nga shpella në Baçishtë të Kërçovës. Për mbledhjen e eshtrave janë angazhuar
"Kafkat", komandot që janë kthyer në tmerrin e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) ISIS është duke humbur shumë shpejt terrenin e fituar në Irak dhe Siri për shkak të sulmit të koordinuar të aleatëve kun
Njihuni me komandot e frikshëm që po shfarosin ISIS-in nga territoret e Irakut (FOTO LAJM) Grupi terrorist ISIS po humb çdo ditë e më shumë terren në Irak dhe nuk është larg dita kur ekstremisti i fundit të larg
Gjendet kafka e një naendërtali të vrarë nga një plumb Një kafkë e zbuluar para 100 vitesh por që ka një lashtësi prej 300 000 vitesh, ka një vrimë të rrumbullakët e cila sip
Të kujt janë kafkat e gjetura në shpellën "Dardha" në Kërçovë? Vazhdojnë ende hetimet për mbetjet mortore të gjetura në shpellën "Dardhë" afër Kërçovës. Ndërkohë ekpertët po merre
Kërçovë, të kujt janë 100 kafkat në Dardhë?! Një ekip arkeologësh nga Italia, me iniciativë të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kanë nisur h
Austri/ Hallstatt fsheh një sekret drithërues (VIDEO) Qyteti i bukur i Hallstatt, Austri, është një fshat piktoresk i rrethuar nga male kodrina të gjelbëruara. Aty duket s
“Kafkat politike” të Ballkanit Nga Dionis Xhafa Gazeta e njohur austriake “Der Standard”, së fundmi kishte botuar një shkrim me titull “Më m
"Të mos njolloset lufta çlirimtare" Kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka ngritur zërin kundër "njollosjes së luftës çlirimtare në Kosovë". ”Gjat
Gjeorgji, zbulohet kafka 2 milionë vjeçare Një kafkë e lashtë hominide, me moshë gati 2 milionë vjeçare është gjetur kohët e fundit në Gjeorgji. Ky zbulim i rëndës
Meksikë, zbulohet kafka "aliene" (FOTO-LAJM) Është një pamje mahnitëse që duket sikur është shkëputur nga skena e ndonjë prej filmave të Ridley Scott. Arkeologët Mek