999 rezultate për

kafes

Shqiptarët rritën konsumin e kafesë, rekord për numrin e lartë të bar-kafeneve Tashmë, prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një ndër institucionet më të rëndësishme sociale, kulturore dhe
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
Konsumi i lartë i kafes, mund të shkaktoi migrenë Një ndër faktorët që mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës është konsumi i tepruar i kafes. Studiuesit theksojnë se më
Pirja e kafes natën nuk ju le pa gjumë Nuk duhet të jeni të brengosur që do mbeteni pa gjumë nëse pini kafe natën. Sipas një studimi të ri, është gjetur se
Tatimet i vënë kyçin Taivanit në kryeqytet, merr fund aktiviteti i kafes, restoranit dhe kazinosë (FOTO LAJM) Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar Taivanin, biznesin iconë në zemër të Tiranës. Ky vendim është marrë për mungesë
Ja çfarë ndodh me ju nëse pini kafe në stomak bosh Kafeja në të vërtetë është e shëndetshme, meqë përbëhet nga anti-oksidantë dhe ushqyes të dobishëm për organizmin tuaj.
STUDIM/ Pirja e kafes në mëngjes lufton rrezikun e dhimbjes së kokës Jeni mësuar të pini kafe sapo zgjoheni çdo mëngjes? Do të bënit mirë mos ta ndryshonit këtë regjim. Edhe pse gjithmon
Keni probleme me diabetin, pini kafe Kafja dikur u cilësua si jo e mirë për shëndetin tuaj. Megjithatë, ka prova në rritje se mund të mbrojë kundër lloje
Filxhani i kafesë rruga e cila zbuloi autorin e një vrasje para 50 vjetësh Një burrë është arrestuar për përdhunimin dhe vrasjen e një gruaje në vitin 1972 falë një testi ADN-je. Autoritetet
Lajm shumë i keq për kamarierët, rrezikojnë të mbeten papunë Teknologjia tashmë prej kohësh është në një sfidë shumë serioze me njeriun. Vendet e punës me përparimin e teknologji
Nëse po pini shumë kafe, mos u habisni se pse ndjeni këtë dhimbje të fortë Shumica e grave kanë dhimbje gjoksi dhe ky është fakt tashmë. Një ndër arsyet që e dimë të gjithë lidhet me periodat, të
Shkenca konfirmon pse e duam kaq shumë kafenë Shkencëtarët kanë identifikuar gjenin i cili ndikon në dëshirën tonë për të pirë një sasi të caktuar të kafesë. Rezul
Boll dëgjuat legjenda për kafen, bën mirë apo keq Gjatë viteve të fundit, studime të ndryshme kanë treguar për përfitimet e shumta të kafes. Një studim i fundit ka zbulua
Koreja e Jugut ndalon shitjen e kafes në të gjithë shkollat e vendit Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Një shtet ndalon shitjen e kafes Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Ka metoda të tjera përveç kafes për t’u zgjuar Nëse nuk je adhuruese e kafes, është e vështirë të ndihesh e zgjuar pa goditjen që të jep kafeina, për të cilën shumica
Çfarë nuk na tregojnë! Ana e errët e çokollatës dhe kafesë Pyetja kur jemi me dietë, është se çfarë ushqimesh duhet të shmang? Çfarë ushqimesh duhet të konsumoj? Në shoqërinë e s
Lajm i keq për kamarierët, rrezikojnë të mbeten papunë Teknologjia tashmë prej kohësh është në një sfidë shumë serioze me njeriun. Vendet e punës me përparimin e teknologji
Vajza vini re! Kafetë e shumta ju bëjnë gjëmën (FOTO LAJM) Edhe pse mund t’ju duket se nuk ka shans që të ekzistojë ndonjë lidhje midis kafes dhe madhësisë së gjoksit, lidhja ekzi
Lëng limoni, në vend të kafes së mëngjesit (FOTO LAJM) Të gjithë personat që mbajnë dietë, e dinë se limoni ka mjaft antioksidantë dhe i ndihmon të gjithë që duan të dobësohen