999 rezultate për

kafen

7 fakte për kafen turke që nuk janë ashtu siç i dini Kafja turke nuk është thjesht një pije, por konsiderohet pjesë e kulturës turke e më gjerë. Ajo është e njohur për mënyr
Ministria e Ekonomisë propozon hapjen e hapësirës së brendshme të kafeneve Të hënën do të jenë të gatshme protokollet shtesë për kohën sipas të cilave do të punojnë objektetet hotelierike si dhe
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
Kafetë dhe restorantet do të hapen të martën? Edhe pse pritej sot, Komisioni i Sëmundjeve Infektive nuk mori vendim për hapjen e kafeneve dhe restoranteve. Minist
Ruajtja e distancës sociale: Kafeneja gjermane bën zgjidhen ideale Një kafene në Gjermani u shpërndau klientëve kapele kashte, ku sipër ndodheshin shufra që përdoren gjatë notit. E gjitha
Xhaferraj flet pasi u gjobit për kafen me Bashën: Policia e urdhëruar, dëshmi se qeveria Rama po ikën Kryetari i Partisë Demokratike të Durrësit, Ferdinand Xhaferraj e ka quajtur të turpshëm dhe qesharak vendimin e Policis
Habit këngëtari shqiptar: Nuk bëj jetë luksoze, e pi kafen tek lagjia Këngëtari Erik Lloshi është një ndër artistët më të njohur në vend. I pyetur në emisionin "Glamour Zone" në RTV ORA s
Lokalet hapen më 18 maj, si do e pimë kafen? (VIDEO) Më datë 18 maj, baret dhe restorantet do të rinisin punën, por vetëm duke zbatuar protokollin e masave higjieno-sanitare
Nuk ka marrëveshje për hapjen e lokaleve në Maqedoni Hapja e lokaleve i përplasi Ministritë e Ekonomisë dhe atë të Shëndetësisë. Takimi i djeshëm, në të cilin morën pjesë ve
MAQEDONI/ Kafenetë dhe restorantet do të rihapen në tre faza Shumë njoftime, premtime dhe supozime, por pothuajse asnjë fjalë zyrtare nga autoritetet, se kur do të hapen restorantet
Bekteshi: Së shpejti bëhet e ditur kur do të hapen kafenetë në Maqedoni Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, tha se nuk do të mund të bëj kalkulime se kur do të ndodhë hapja e restoranteve
5 mënyrat që e bëjnë kafen të shëndetshme, e mbushin me vitamina dhe antioksidantë Shtoni një dozë të shëndetshme të vitaminave, antioksidantëve dhe përfitimeve ushqyese për të rregulluar kafeinën tuaj t
Shqipëria mban rekord në të gjithë botën, numri më i lartë i bar-kafeneve Kur vjen puna për të thyer rekorde jemi të sigurt që asnjë shtet në botë nuk mund të na e kalojë për nga numri i bar-kaf
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
Si të hiqni kaloritë nga kafja e mëngjesit, 10 mënyra të thjeshta efektive Më shumë se 50% e amerikanëve e kanë traditë kafen e mëngjesit. Shumë njerëz e konsiderojnë atë mënyrën më të mirë pë
New York / Kafeneja mbushet plot me shqiptarë, shokohet gazetarja amerikane: S’ka virus që i ndalon (VIDEO) Shtetet e Bashkuara po marrin masa ekstreme për t’i bërë ballë situatës nga përhapja e virusit vdekjeprurës që ka gjunjë
MAQEDONI E VERIUT/ Qytetarët nuk ia prishin qejfin vetes, kafenetë plot (VIDEO) Derisa fakultetet dhe shkollat janë boshatisur, restorantet dhe kafiteritë në kryeqytet janë përplot. Rekomandimet e Min
"Kjo është një situatë lufte", Rama kritikon ashpër ata që dalin kafeneve Kryeministri Edi Rama aktualisht po mban një mbledhje të jashtëzakonshme me qeverinë në lidhje me situatën që po shkakto
Rrëzohet nga kafeneja e katit të 6-të, dërgohet me urgjencë në spital vajza Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë ku një vajzë ka rënë nga kati i gjashtë i një pallati ku ndodhej n
3 arsye të forta pse duhet ta zëvendësosh kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, nga e përditshmja “Clinical Nutrition”, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫ