999 rezultate për

kafeje

Jo vetëm për të ëmbëlsuar, ku mund ta përdorni tjetër sheqerin Gjithnjë e më shumë po përpiqemi të reduktojmë sasinë e sheqerit që përdorim. Megjithatë, kur jemi në bar ose kur porosi
Mjaltë dhe shafran, këtë dimër s'do të keni nevojë për antibiotikë Ftohje, dhimbje fyti dhe kollë, dhimbje kyçesh dhe dobësi e përgjithshme. Këto janë simptomat e lidhura me sëmundjet e s
Nga maskat e bukurisë te kujdesi për lulet, mënyrat më të mira si ta përdorni llumin e kafes Mendoni se sa llumi i kafesë që hedhim çdo ditë është i padobishëm, dhe çdo vlerë që mund të ketë kafeja e keni marrë gj
Ky manikyr ka aromë kafeje dhe ndryshon ngjyrë sipas humorit tuaj (FOTO LAJM) Diçka e re dhe interesante ka mbërritur për ju vajza! Prag vjeshta dhe stina ku jemi është koha perfekte për një ngjyrë
Lini punën dhe shëtisni botën, kjo kompani kafeje paguan 26 mijë euro për ju Gjëja e parë që e bëjmë posa të zgjohemi është ta pimë një kafe për ta marrë energjinë e mjaftueshme që ta fillojmë ditë
Vrasësi u zbulua pas 47 vitesh vetëm prej një filxhani kafeje Një burrë është arrestuar për përdhunimin dhe vrasjen e një gruaje në vitin 1972 falë një testi ADN-je. Autoritetet z
Shpikja më e fundit do ju lërë pa fjalë! Autobuzë që lëvizin me kafe (FOTO LAJM) Arthur Kay, themeluesi i kompanisë për energji të pastër Bio Bean në Londër. Sipërmarrësi 25-vjeçari ka themeluar një
Receta për përgatitjen e tullumbave Përbërësit: * 9 filxhan kafeje ujë, * 1 filxhan kafeje vaj, * një majë thike kripë, * 7 filxhan kafeje miell, * 3
Kek me mjaltë Përbërësit: Miell 2 gota uji ose 500g Sheqer 1 gote uji Mjalte 2-3 luge gjelle Veze 2 kokrra Sode nje luge kafeje
Krem kafeje, ëmbëlsira e shijshme e Amerikës Latine Krem kafeje është një ëmbëlsirë e shijshme dhe një recetë tipike e Amerikës Latine. Përbërësit: 5 gr kakao pluhur (i
Një truk i thjeshtë për të fryrë buzët në mënyrë natyrale Për të evituar ndërhyrjet e shtrenjta kirurgjikale, ndiqni këto këshilla dhe buzët tuaja do të duken dy herë më të plota
Katër policë kufiri në pranga për kontrabandë kafeje Katër efektivë të policisë kufitare në Shishtavec, në Kukës, janë prangosur, pasi lejuan kalimin e 16.800 kg kafe. Bëhet
Art me kokrra kafeje (VIDEO) Përmes kokrrave të kafesë një artiste filipinase ka krijuar vepra të rralla artistike. Ella Hipolito, e sapo diplomuar,
Si të eleminoni zbokthin në kushte shtëpie Flokët me zbokth mund të jenë shqetësuese për shumë persona prandaj është e rëndësishme që ju të dini se ekzistojnë mëny
Receta e duhur për zhdukjen e zbokthit Zbokthi është një problem që mund të zhduket përmes përdorimit të një ilacci natyral që mund të përgatitet në kushte sht
Si të gatuajmë kek gjerman Keku gjerman wshtë një ëmbëlsire e lehtë për tu bërë për të gjithë amvisat të cilat duan të bëjnë diçka ndyshe për famil
Përfundon në therrje me thika një muhabet kafeje në Prizren Në orët e para të mëngjësit të sotëm, rreth orës 04:15 minuta në një lokal pranë rrugës "Kukësi" në Prizren ka plasur sh
Kruasan me kremvice Përbërësit: Per brumin, 2- gota miell, 1- filxh kafeje vaj, kripe, 1- lug kafeje sode, dhe uje sa te mari. Përagatitj
Si ta ndalim lemzën Lemza është një tkurrje e fuqishme e diafragmës, që takohet në ngacmimet e stomakut , në sëmundjet e aparatit tretës, në
Saimir Strati, 1 milion kokrra kafeje për të arritur te Guinness Saimir Strati ka fituar për herë të gjashtë çmimin Guinness, duke krijuar kësaj here një rekord të ri, atë të mozaikut m