999 rezultate për

kafeina

ǒndodh me trupin nëse nuk pini kafe në mëngjes Kafeja është për shumë njerëz një pjesë e rutinës së përditshme, veçanërisht në mëngjes. Ka nga ata që nuk mund ta fillo
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon? Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqënd
Nëse nuk po arrini të ngelni shtatzënë, faji mund të jetë i kafes Sipas një studimi të kryer në Shkollën e Mjekësisë së Universitetit Nevada në Reno, kafeina ndërhyn në kontraktimet musk
Pyetja më e shpeshtë që nënat e ardhshme u bëjnë mjekëve Si një zakon, apo si një nevojë, kafeja është kthyer në një pjesë të pandashme të ditës. Por çfarë ndodh kur një femër ë
Kafe të zakonshme apo dekafeinato? Si ta kuptoni cila është më e mira për ju Toleranca ndaj kafeinës ndryshon nga inividi në individ. Për disa njerëz, një filxhan kafe mund të jetë e tepruar, ndërs
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqënd
Si ta përballoni mungesën e kafesë Kafeja është një burim energjie për shumë njerëz në botë. Ka njerëz që nuk e imagjinojnë ditën pa një kafe e ka të tj
Kafeja rrit përqëndrimin, por s’ju bën kreativë Kafeja e mëngjesit mund të rrisë aftësinë tuaj për t’u përqëndruar, por nuk ka asnjë ndikim te kreativiteti. Ky është nj
5 mitet dhe të vërtetat rreth kafesë që pak njerëz i dinë Kafja është një nga pijet më të konsumuara nga njerëzit në të gjithë botën në periudha të ndryshme, ku mëngjesi është ko
4 shenjat që tregojnë se po pini kafe më shumë seç duhet 50% e popullsisë amerikane pi kafe. Mesatarisht, një person pi 3.1 gota kafe në ditë dhe kjo thjesht dëshmon se bota jon
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqënd
Pse duhet të hiqni dorë nga kafeina Kafeja është një nga pijet më të konsumuara nëtë gjithë botën. Shumë njerëz, e kanë konsumine kafesë, pjesë të rutinës s
Çfarë i ndodh trupit tuaj pasi ta pini një kafe? Për shumë njerëz, kafja është shumë më shumë sesa një pije: është pjesë e pandashme e rutinës së zgjimit nga gjumit, diç
Mosha e duhur kur duhet filluar të pihet kafe Edhe pse ekspozimi pra kafesë nëpër lokale është i pashmangshëm ekspertët në fakt mendojnë se për fëmijët dhe adoleshent
Ja kur është ora e duhur për të pirë kafen Sipas një studimi nëse gjëja e parë që konsumoni në mëngjes është kafja, atëherë ju vetëm do të ndiheni më të lodhur.
Disa arsye për t’i thënë jo kafeinës Kafeina është lëndë e veçantë që gjendet në kokrrat e kafesë e në disa bimë të tjera. Kafja përmban 1,2% kafeinë ndërsa
Këto efekte ka kafeina në trurin tuaj Kafeina është substanca më e përdorur në botë. Por a e dini se si ndikon në trurin tuaj kjo substancë? Ju veçse e din
Mosha e duhur kur duhet filluar të pihet kafe Edhe pse ekspozimi pra kafesë nëpër lokale është i pashmangshëm ekspertët në fakt mendojnë se për fëmijët dhe adoleshent
Ja çfarë i ndodh trupit tuaj pasi pini një kafe Për shumë njerëz, kafja është shumë më shumë sesa një pije, është pjesë e pandashme e rutinës së zgjimit nga gjumit, diç
Këto janë simptomat që tregojnë se keni alergji nga kafeina Qindra njerëz kanë raportuar të kenë pasur reagime të shumta dhe të çuditshme pas konsumimit të pijeve me kafeinë. N