999 rezultate për

kafe

Rama me Zahon në Lungomare, forcat të shumta sigurie blindojnë zonën Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama është filmuar së bashku me djalin e tij të vogël Zahon në shëtitoren e Lungomares në
"Vetullat e gjyshes" është trendi më i ri i makijazhit që do të transformojë fytyrën tuaj (FOTO LAJM) “Vetullat e gjyshes” është fiksimi më i ri i vajzave që ndjekin trendet e bukurisë dhe na lejoni t’ju shpjegojmë përse!
Zbulohet arsyeja pse nuk duhet të porosisni kafe në avion Nëse ka një këshillë që pak e kanë dëgjuar është ajo që të mos porosisin kafe gjatë udhëtimit me avion. Edhe pse në f
Dy filxhanë kafe parandalojnë këto sëmundje Janë bërë të paktën 19 studime për rolin që mund të luajë kafeja në sëmundjen e parkinsonit dhe në përgjithësi, konsumim
Shqiptarët rritën konsumin e kafesë, rekord për numrin e lartë të bar-kafeneve Tashmë, prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një ndër institucionet më të rëndësishme sociale, kulturore dhe
Kolegët deputetë s’i marrin seriozisht projekt-rezolutën, Hajdari: Lini kafet e hajdeni në sallë (VIDEO) Në seancën e sotme plenare në Kuvend po diskutohet mbi projekt-rezolutën e propozuar nga deputetet Senida Mesi dhe Rudin
E vranë teksa po pinte kafe, ky është biznesmeni lushnjar që ndërroi jetë (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Lushnje është ekzekutuar biznesmeni Besmir Hida. Burime nga policia bëjnë me dije se 40 vjeçari i ek
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
Ky manikyr ka aromë kafeje dhe ndryshon ngjyrë sipas humorit tuaj (FOTO LAJM) Diçka e re dhe interesante ka mbërritur për ju vajza! Prag vjeshta dhe stina ku jemi është koha perfekte për një ngjyrë
Rutina e mëngjesit që do ju zgjojë më mirë se kafeja (FOTO LAJM) Kafeja është e mahnitshme - nuk ka asnjë dyshim. Më shumë se gjysma e popullsisë amerikane të rritur pinë një filxhan të
Njeriu i cili vizitoi mbi 15,000 vende të Starbucks në botë, pas 22 vitesh thotë se është lodhur nga kafeja Një burre i quajtur Winter ka vizituar të paktën 15.061 vende të Starbucks në katër kontinente që nga viti 1997. Mirëpo
Ndalesa e Metës pas mbylljes së Komisionit, kush e ftoi për kafe Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka bërë një ndalesë në zyrën e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi. Burime nga Kuvendi bëjnë me d
Kafe në mëngjes? Ja efekti i saj në organizem Nutritionistja Sarah Flowers ka lajme të mira për këdo që nuk mund ta fillojë ditën pa kafe. Përveç se ju jep energji pë
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini kafe me stomak bosh Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që nuk është mirë të pini kafe në stomak bosh, janë të paktë ata që i përmbahen. E
Çfarë i ndodh trupit tuaj pasi ta pini një kafe? Për shumë njerëz, kafja është shumë më shumë sesa një pije: është pjesë e pandashme e rutinës së zgjimit nga gjumit, diç
Lini punën dhe shëtisni botën, kjo kompani kafeje paguan 26 mijë euro për ju Gjëja e parë që e bëjmë posa të zgjohemi është ta pimë një kafe për ta marrë energjinë e mjaftueshme që ta fillojmë ditë
Arsyeja serioze pse nuk duhet të pini kafe herët në mëngjes Nuk ka asgjë që mund t’iu largojë nga shtrati më shpejt sesa të mendoni se një kafe e shijshme ekspres ju pret në kuzhin
Një përbërës më shumë në kafe dhe humbi 45 kilogramë Përveç stimulimit të vigjilencës së organizmit, nëse shtoni një përbërës në kafe është një eliksir i vërtetë për humbje
Konsumoni sa më pak këtë pije për të parandluar dhimbjet e forta të migrenës Një ndër faktorët që mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës është konsumi i tepruar i kafes. Studiuesit theksojnë se më
Haradinaj vazhdon traditën: Shërben kafe e ëmbëlsira policëve për Kurban Bajram (FOTO LAJM) Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj tani më e ka bërë zakon që fillimisht të bëjë bajram me policët. Me rasti