999 rezultate për

kadri

Kush është deputeti i ri i PDK-së që do zëvendësojë Kadri Veselin Fadil Nura është deputeti i radhës nga Partia Demokratike e Kosovës i cili do të zëvendësojë Kadri Veselin. Nura ka m
Akuzat për vrasje dhe tortura, Veseli: Jam i pafajshëm! Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli sot është paraqitur për herë të parë në seancën gjyqësore nd
Kadri Veseli del para Dhomave të Specializuara në Hagë Ish-kreu i Parlamentit dhe kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli u paraqit sot para Dhomave të Specializua
Ushtari katolik i UÇK: S'më kapnin dot se isha duke luftuar në mal përkrah myslimanëve (FOTO LAJM) Ish-ushtari i UÇK-së, që i takon besim katolik, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të aktakuzës së Zyrës të Prokuror
"Tortura e zhdukje të kundërshtarëve”, çfarë përmban aktakuza ndaj Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit Ish-presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit dhe kreu I grupit parla
Kishte gati projektin e ri, pse Genc Prelvukaj mori vendimin e papritur (FOTO LAJM) Prokuroria e Hagës ngriti zyrtarisht ditën e sotme një sërë akuzash për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarin
Kadri Veseli dha dorëheqjen, zgjidhet kryetari i ri i PDK Enver Hoxhaj është zgjedhur ushtrues detyre i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës. Konfirmimi i aktakuzës nga Tr
Konfirmohen aktakuzat për krime lufte ndaj Kadri Veselit Aktakuzat për krime lufte ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit janë konfirmuar ditën e sotme.
Vjedhja në Thesarin e Shtetit, Kadri Shala dorëzohet në polici Është dorëzuar në Policinë e Kosovës, Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, të
Kadri Veseli konfirmon: Jam pozitiv me koronavirus! Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka konfirmuar se ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Ves
Kadri Veseli infektohet me COVID-19? Kreu i PDK’së, Kadri Veseli ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus shkruan Express. Deri më tani Veseli nuk k
Rama dhe Mustafa takohen në në Prapashticë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në ditën e dytë të vizitës në vendin tonë, ka vazhduar takimet me liderët e partive
Vuçiç për aktakuzën ndaj Thaçit: Duhet të jemi të përmbajtur Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar për herë të parë aktakuzën e paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Spe
Krenar për të atin, i biri i del në mbrojtje Thaçit pas akuzave të Speciales (FOTO LAJM) Pas akuzave të ngritura dy dtë më parë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri
Deklarata e plotë e Prokurorisë Speciale: Për çfarë akuzohen Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli? Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se ka ngritur akuza ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari
Kurti habit me deklaratën ndaj akuzave për Thaçin, reagon dhe Pacolli Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dalë në mbrojtje Presidentit Hashim Thaçi për akuzat për krime lufte dhe pë
U akuzua rëndë, Thaçi anulon udhëtimin drejt Uashingtonit Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar udhëtimin drejt Uashingtonit, pas akuzës nga specialia për vrasje së bashku
Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për rreth 100 vrasje Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për rreth 100 vrasje Zyra e Prokurorit të Specializuar ka n
Prokuroria e Hagës ngre aktakuza ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit për krime lufte Më 24 prill 2020, Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) u paraqiti Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) një akta
"Kadri Hazbiu na thirri në zyrë ne katër zv.ministrat", dëshmia e ish-deputetit Publikohen disa nga historitë e panjohura të ndodhura në mes krerëve kryesorë të udhëheqjes së lartë komuniste në Byronë