999 rezultate për

kacifas

Një telëfonatë nga Greqia dërgoi RENEA-n për Kacifan në Bularat Zbardhen të tjera informacione sa i përket ngjarjes ‘Kacifa’ , shkruan Albeu.com Sipas artikullit që referohet në bur
Shfaqen prindërit e Kaçifas, dalin në protestë Mijëra grekë kanë paralajmëruar një protestë masive mesditën e kësaj të diele në sheshin ‘Sindagma’ të kryeqytetit helen
Historiani ngre alarmin: Po përgatitet "Kacifa 2", RENEA të jetë gati Historiani Arben Llalla ka ngritur alarmin në lidhje me rrezikun që vdekja e Kostandinos Kaçifas mund t’i sjellë vendit.
Ndalohen 5 persona në Bularat, mes tyre edhe kreu i OMONIA-s Plicia Shqiptare ditën e sotme ka shtura kontrollet në kufi me Greqinë ku sipoas raportimeve më shumë se 200 persona nuk
Do vras Edi Ramën! Nëna e terroristit Kacifas del me flamur grek në mes të Bularatit Nëna e terroristit që qëlloi me armë ndaj policisë shqiptare Kostandin Kacifa ka dalë në qendër të Bularatit duke hedhur
Asnjë grek nuk futet në Shqipëri, policia postobllok "ekstra" në kufi e Bularat Zyrtarisht policia konfirmon se janë kthyer pas rreth 100 shtetas grekë dhe 3 gazetarë. Një pjesë e tyre janë prej listë
Të dyzetat e Kacifas, policia blindon Gjirokastrën Dy tubime do të mbahen sot në rrethin e Gjirokastrës. I pari në Bularat për nder të Konstandinos Kacifas, i cili bën cer
40 ditë nga vrasja e Kacifas, gazetari grek nuk lejohet të hyjë në Shqipëri Gazetari i "Proto Thema" Panayiotis Savvidis nuk është lejuar të futet në Shqipëri. Ai ka tentuar të hyjë në shtetin
Vrau shqiptarin për Kacifasin, arrestohet anëtari i Agimit të Artë Vrasja e shqiptarit në Greqi pak ditë pas ngjarjes në Bularat, shkaktoi jo pak reagime në Shqipëri. Teksa policia nis
Parlamenti Europian bën kërkesën e papritur për vdekjen e Kacifas Edhe pse kanë kaluar një muaj që nga vrasja e terroristit grek, Kostandinos Kacifas, kjo çështje është rikthyer në vëmen
Tifozët e Lazios nderojnë me banderolë terroristin Kacifas Në ndeshjen e zhvilluar në ‘’Olimpico’’ të Romës midis Lazios dhe Milanit e cila përfundoi 1-1 spikati dicka e pazakontë
Ultrasit e Lazios provokojnë Strakoshën me banderolën për grekun Kacifas (FOTO LAJM) Në ndeshjen e djeshme të zhvilluar në “Olimpico” të Romës, mes Lacios dhe Milanit. Në stadium ka qenë e pranishme edh
Zv.ministrja minoritare e Ramës ka një koment për neutralizimin e Kacifas Zv/ ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Artemis Dralo gjatë një takimi për bashkëpunimin rajonal është rikthyer
Shqiptarin e ekzekutuan në Janinë për gjakun e Kacifas? Policia greke ka deklaruar dje se kishte vrarë një shqiptar në zonën e Janinës pas një përplasjeje të armatosur ku sipas
"Kacifa i ri", nipi i terroristit grek thirrje për Vorio-Epirin nga Bularati (FOTO LAJM) Vrasja e terroristit grek, Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat ka sjellë tensione të mëdha mes shtetit tonë dhe Greq
Berisha: Ndaloni festën greke të "Oqi-t" në Shqipëri, ngjarjet në Bularat u organizuan nga "Asfalia" Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sërish për ngjarjen ‘Kacifas’ në Bularat. Sipas tij festa e ‘Oqit’ (JO-së) nuk do
Bust në Greqi për terroristin që sulmoi me armë policinë shqiptare (VIDEO) Vrasja e terroristit grek, Konstantinos Kacifas pasi qëlloi me armë zjarri polcinë shqiptare, vijon të mbetet një temë e
A ka ndikuar cështja "Kacifas" në marrëdhënien me Greqinë? Flet Bushati Që marrëdhëniet mes dy vendeve u tensionuan pas ngjarjeve me kacifasin, kjo dihet. Por se sa ka ndikuar kjo cështje n
Politikani grek sulmon Shqipërinë në mediat serbe: Vranë Kacifasin Kreu i Demokracisë së Re, Kiriakos Micotakis duket se nuk është bindur se Kacifasi është vrarë pasi qëlloi kundër RENEA-
Çmenden mediat greke, nxjerrin veten bllof për vdekjen e Kacifas Disa prej mediave greke vijojnë ta nxjërrin, terroristin e vrarë në Bularat si hero të tyre. Një prej këtyre mediave