Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

kabul

Shpërthen bomba në Kabul, 4 të vrarë dhe 100 të plagosur Një shpërthim me bombe në lagjen e Fshatit të Gjelbër të Kabulit, Afganistan, la të paktën 4 të vdekur dhe 100 të plago
66 komando nisen në Afganistan (FOTO LAJM) Ushtria Shqiptare ka festuar 106-vjetorin e krijimit, pak ditë pas festimit të ditës së Flamurit. Për 106-vjetorin e
Sulm në Kabul, 20 të vrarë dhe 70 të plagosur Të paktën 20 persona u vranë dhe 70 u plagosën sot në dy sulme në Kabul. Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësi
Zbardhet identiteti i maqedonasit që u vra në Afganistan Ilija Merxhanovski nga Lubanci i Maqedonisë është 37-vjeçari që ka ndërruar jetë bashkë me dy të tjerë në Kabul të Afgan
Vritet një shtetas maqedonas në Afganistan Një shtetas i Maqedonisë është rrëmbyer dhe vrarë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Ai është vrarë së bashku edhe me
Kjo ishte Saranda e viteve '70, para se të bëhej "kabul" nga babëzia e ndërtimeve (FOTO LAJM) Këto foto të rralla tregojnë Sarandën në vitet ’70. 30-40 vite më pas, babëzia e ndërtimeve do t'a bënte qytetin thu
Talibanët paralajmërojnë sulme të reja në Kabul Talibanët iu kërkuan banorëve të Kabulit të qëndrojnë larg "qendrave ushtarake", duke paralajmëruar se do të kryejnë sul
Sulm vetëvrasës në Kabul, dhjetëra të vrarë Një sulm vetëvrasës jashtë një xhamie në Kabul ka lënë të vrarë së paku 26 persona dhe të plagosur 18, tha Ministria e B
Ky është vendi ku dëgjohen këngët e Elvanës (FOTO) Rikthimi në skenën shqiptare ka bërë bujë. Elvana Gjata që ka lansuar së fundmi albumin e saj ‘live session’, po dëg
Thaçi ngushëllon Afganistanin për viktimat e sulmit terrorist në Kabul Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar shtetin e Afganistanit për viktimat e sulmit terrorist në Kabul, ku nj
Arrin në 100 numri i të vdekurve nga shpërthimi i autobombës në Kabul (FOTO LAJM) Më shumë se 100 njerëz janë vrarë nga një shpërthim vetëvrasës të shtunën në Kabul. Qeveria e Afganistanit ka shpallu
Arrin në 95 numri i të vdekurve nga shpërthimi i një autobombe në Kabul Të paktën 95 persona kanë vdekur dhe 151 të tjerë janë plagosur në një atentat të përgatitur me një ambulancë bombë në K
Sulm me bombë në Kabul, vdesin 40 persona Ministria e Brendshme në Afganistan ka thënë se të paktën 40 persona janë vrarë dhe 30 të tjerë janë lënduar pas disa su
Festë në frontin e luftës, shihni si festuan ushtarët mbrëmë në Kabul (FOTO LAJM) Anëtarët e ushtrisë amerikane u mblodhën në një darkë të Krishtlindjeve në Shtabin Mbështetës të Përhershëm në Kabul, Af
Po rregullonte një kabull, elektricistin e zë korenti dhe vdes Një elektricist ka gjetur vdekjen ditëne sotme teksa po punonte për ndreqjen e disa kabujve elektrike. Raportimet e
Sulm kamikaz afër Ambasadës Amerikane në Kabul, 5 të vdekur Një kamikaz është hedhur në erë në qendër të Kablit paraditen e së martës (29 gusht), afër një filiali banke të Kabul Ba
Dhjetëra të vrarë nga sulmi në një xhami në Kabul Së paku 20 njerëz janë vrarë pasi militantët kanë sulmuar një xhami shiite në Kabul të Afganistanit. Mohammad Salim R
Këputet kabulli i tensionit të lartë në Pukë, vdes 55-vjeçari Në Njesinë Administrative Rrapë në Pukë është këputur një kabull i tensionit të lartë dhe fatkeqsisht për pasojë ka ndër
Sulmohet me bombë dhe breshëri armësh Ambasada irakiane në Kabul Një makinë bombë ka shpërthyer para Ambasadës irakiane në Kabul, njoftuan zyrtarët në kryeqytetin afgan. Sapo bomba s
Sulm pranë një xhamie në Kabul, tre persona u vranë Të paktën tre persona kanë humur jetën në një sulm në Kabul, në një zonë të dominuar nga pakica myslimanë shiitë. Min