999 rezultate për

kabinetin

Kurti mban fjalën, krenar për kabinetin qeveritar Albin Kurti po mban fjalën e tij para deputetëve, ndonëse u paralajmërua se nuk do të merrte pjesë në seancën e mocionit
Pendarovski kërkon kuadri shqiptarë për kabinetin e tij Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pritet që të përfshijë edhe kuadro shqiptare në kabinetin e ti
Ndryshime në kabinetin Rama, kush ka ikur Kabineti Rama ka pësuar sërish ndryshime, kësaj radhe në rang zëvendësministrash. Mësohet se nga kabineti janë largua
Çfarë po ndodh në Elbasan? Rama mbledh ministrat e shkarkuar Kreu i qeverisë, Edi Rama ditën e sotme pritet të zhvillojë një takim në qytetin e Elbasanit me të gjithë kabinetin dhe
Dyshohet për një vatër korrupsioni në kabinetin e Muhaxherit Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.Sh. për vepër
Kjo është ministrja më e paguar në kabinetin e Zaevit Sipas projektit për transparencë, Ministria e mbrojtjes ka publikuar pagat e funksionarëve nga kryesia dhe gjeneralëve t
Gruevski largohet nga pallati i VMRO-së, kabinetin i’a dorëzoi liderit të ri Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot i dorëzoi kabinetin liderit të partisë Hristijan Mickoski. Gruevski i
Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë qendrore Mbrëmjen e së premtes është mbledhur kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët. Ndonëse nuk dihet tema që po diskuto
Rama mbledh kabinetin qeveritar, nis takimi Mëngjesin e sotëm Kryeministri edi Rama ka mbledhur bashku sot kabinetin qeveritar dhe Grupin e PS tek Kryesia e Kuvendi
Në qeverinë Rama janë tre zv.ministra nga Kosova (FOTO LAJM) Në listën e zv.ministrave në kabinetin e qeverisë Rama nuk është nga Kosova vetëm Besa Shahini e cila u emërua zv.minist
Pançevski nuk i trembet Janevës: Jam i pastër! Prokuroria Speciale po analizon materialet e konfiskuara nga kontrollet që kryen në kabinetin dhe shtëpinë e ish-kryetar
Blerim Shala rehatohet në kabinetin e Thaçit Koordinatori i përjetshëm i dialogut me Serbinë, Blerim Shala, i është bashkuar ekipit të Këshilltarëve të Presidentit H
Haradinaj propozon kabinetin, opozita largohet nga salla Deputetet e LDK dhe Vetëvendosje e kanë lëshuar sallën e Kuvendit. Këtë veprim ata e kanë bërë pasi Haradinaj ka nis
Mërgim Lushtaku nuk e voton Haradinajn? Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, nuk do ta votojë kabinetin e ri qeveritar. Arsyeja kryesore sic mëson Tribuna Cha
Pesë “origjina” për kabinetin “Rama 2” Nga Ferdinand Xhaferaj Dramaturgu dhe fituesi i çmimit “Nobel” në letërsi George Bernard Shaw është shprehur se:
Deputetja e PD për kabinetin e ri: S'ka gjumë për ministrat e “dalluar” sonte Deputetja e PD Mimoza Hajdarmataj ka ironizuar ditën e sotme qeverinë “Rama 2”, 1 ditë para publikimit të saj. Përve
Bregu në kabinetin “Rama”, shpërthen PD: Merrni dhe Patozin Deputeti i PD-së, Agron Shehaj, i cili ishte i pari i listës në Qarkun e Vlorës, ka reaguar menjëherë pas zërave se Majl
Këta janë dy këshilltarët shqiptarë në kabinetin e Zaevit Mersel Bilalli, Ismet Ramadani si dhe Mitko Andreevski janë angazhuar si bashkëpunëtorë të jashtëm të kryeministrit Zora
Kjo është serbja në kabinetin e Ilir Metës Kastriot Myftaraj i ka kushtuar një status në Facebook sot, anëtares se këshillit bashkiak të Tiranës nga radhët e LSI-s
Kush është "kosovarja" që Rama do t'a bëjë shefe të diplomacisë së Shqipërisë? Edi Ramës i kanë mbetur edhe pak ditë për të shpallur kabinetin e ri. Fitorja e pastër i jep atij komoditetin për të