999 rezultate për

kabinet

DW: Kabineti i Joe Bidenit, një sinjal shprese Kabineti që prezantoi Joe Bideni karakterizohet nga ekspertë dhe eksperte të njohur. Me diversitetin e tij ai pasqyron s
Biden rikthen në qeveri të vjetrit, kush do të jetë Sekretari i shtetit Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden pritet të emërojë Antony Blinken si Sekretar të Shtetit. Ai do të jetë përgjeg
E marta ditë e rëndësishme për SHBA, Biden cakton anëtarët e Kabinetit Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka në plan të caktojë anëtarët e parë të kabinetit të tij të martën, tha një pr
"E kërkoi vetë", Rama tregon pse u bë Kadia pjesë e kabinetit të tij Kryeministri Edi Rama ka folur për angazhimin e Besart Kadisë si pjesë e kabinetit të tij, në postin e zv.ministrit.
Dalin emrat e kabinetit Biden, cili mund të drejtojë politikën e jashtme? Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Bide
Dënohet me 6 vite burg Toni Jakimovskin, ish-shefi i kabinetit të Sasho Mijalkovit Toni Jakimovski – ish-shefi i kabinetit të Sasho Mijalkov – u dënua sot me 6 vjet burg për vjedhjen e 820 mijë eurove, n
Pranga në zyrën e Adrian Çelës: Arrestohet kreu i Prokurimeve, në kërkim shefja e kabinetit Drejtori i prokurimeve të OSHEE, Erlis Bushati është vënë në pranga shkruan abcnews.al. Në kërkim mësohet se është s
Kandidati për drejtor burgu zbulon fjalinë që i hoqi nga duart postin: Konkursi ishte i paracaktuar! Problematika e radhës e trajtuar në emisionin “Stop” lidhet me Ministrinë e Drejtësisë dhe kandidatin për drejtor burgu
Shtëpi, makina luksoze e jo vetëm: Pasuria e ministrave të kabinetit të ri qeveritar Shtëpi, troje, toka bujqësore, apartamente në Maqedoni dhe vende tjera, makina luksoze, por edhe mesatare, janë pjesë e
Alarm mes Turqisë dhe Greqisë, mblidhet urgjent kabineti qeveritar në Athinë (FOTO LAJM) Termometri në Egje është rritur pas sfidës së re që mori Ankaraja të hënën në mëngjes. Me Navtex të aktivizuar dhe të vl
16 vite pas bashkëjetesës, kryeministrja e Finlandës i jep fund beqarisë (FOTO LAJM) Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin, ka qenë në qendër të mediave botërore për shkak të moshës së re, 34 vjeçe si drej
Hoti njofton kabinetin qeveritar në ç' fazë kanë arritur bisedimet me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar për Samitin e Par
Kurti i bindur: Vazhdojmë punën deri në zgjedhjet e reja Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka folur për 100 ditshin e qeverisjes së tij. Ai e ka shfrytëzuar rrjetin social
Dyshime për një ministër të prekur me Covid-19, kabineti i Kurtit dhe Rekës në vetizolim Për shkak të dyshimeve se një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane mund të jetë i prekur me koronavirus, pasi që
Kurti mban fjalën, krenar për kabinetin qeveritar Albin Kurti po mban fjalën e tij para deputetëve, ndonëse u paralajmërua se nuk do të merrte pjesë në seancën e mocionit
Kabineti qeveritar shkon në Sharr, çfarë do të diskutohet Zevëndëskryeministri Avdyllah Hoti ka njoftuar se sot i gjithë kabineti qeveritar do të takohen në Sharr, për të diskutu
Emrat, ky është Kabineti Qeveritar i Albin Kurtit Albin Kurti e ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33 zëvendësministra.
Trump fton Boris Johnson në Shtëpinë e Bardhë Presidenti amerikan Donald Trump e ka ftuar kryeministrin britanik Boris Johnson që ta vizitojë atë në Shtëpinë e Bardhë
Skandali i protokollit të presidentit Pendarovski, vendosin mbrapsht flamurin e Malit të Zi Kabineti i presidentit të Maqedonisë së Veriut ka kërkuar falje lidhur me skandalin me flamurin e vendosur në prapavijë
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut voton ministrat e rinj të kabinetit të Zaevit Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi zgjedhjen e dy ministrave të rinj, Nina Angellovskes për ministre të Financave dhe