999 rezultate për

kĂta

Fifit nuk i del inati me Këngën Magjike: Katastrofë (VIDEO) Fifi konkurroi vitin e kaluar në "Këngën Magjike" me një këngë që u pëlqye shumë nga publiku. Kënga "Marova" ishte prete
Ndeshja në Copa del Rey, Setien ndryshon komplet formacionin (FOTO LAJM) Barcelona takohet sonte me Ibiza Eivissa në Copa del Rey. Barcelona e Quique Setien debuton sonte në Copa del Rey, nj
Abuzoi më të miturën me aftësi të kufizuara, burg pa afat për 60 vjeçarin në Lezhë Një 60 vjeçar në Lezhë është arrestuar dhe është dënuar me burg pa afat pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një v
Si gjykata e liroi Sulejmanin e bandës së Durrësit: Ishte i vogël kur kreu vrasjen (FOTO LAJM) Endrit Dokle dhe Lulzim Berisha nuk janë të vetmit ish-anëtarë të Bandës së Durrësit që janë liruar nga burgu sëfundmi.
Gjykata me vendim të ri për Xhavit Halitin e Gani Dreshajn, për sulmin ndaj Arben Gashit (VIDEO) Xhavit Haliti e Gani Dreshaj nuk kanë arritur të bëhen deputetë në legjislaturën e re të Kuvendit, por ata do të vazhdoj
Xavi fiton trofeun e parë në Katar, mposht ekipin e dyshes Benatia-Mandzukic (VIDEO) Al-Sadd dhe Xavi Hernandez u kurorëzuan kampionë të Kupës së Katarit ditën e sotme, pasi mundën në finale rivalët e Al-D
Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin Vendimi i Konfederatës Afrikane të Futbollit për të ndryshuar periudhën e zhvillimit të Kupës së Afrikës 2021 nga qersho
7 orë seancë, gjykata e shtyn nesër vendimin për të arrestuarit për tërmetin Gjykata Tiranës ka vendosur të shtyjë për nesër verdiktin mbi personat e arrestuar në lidhje me përgjegjësinë e tyre në
3.4 milionë euro në "Toyota Yaris", gjykata lë të lirë 6 të dyshuarit Ditën e sotme Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 të dyshuarit për 3.4 milion euro. Gjykata ka vend
TRANSPARENCË/ Zbulohet shuma e arkĂ«tuar nga ndeshja e bamirĂ«sisĂ« Sindikata e FutbollistĂ«ve ProfesionistĂ« ShqiptarĂ« ka dalĂ« me njĂ« deklaratĂ« ku bĂ«n me dije shifrĂ«n e grumbulluar nga akti
ÇfarĂ« po ndodh, lirohet "killeri" i dĂ«nuar me 20 vite burg Gjykata ka liruar sot njĂ« tjetĂ«r tĂ« dĂ«nuar. BĂ«het fjalĂ« pĂ«r Ergys Kolaveri i dĂ«nuar me 25 vite burg pĂ«r atentatin me
Vidal te Interi? Setien jep vendimin e fundit Arturo Vidal do të qëndrojë te Barcelona. Mesfushori ishte shumë pranë kalimit te skuadra e Interit. Shkarkimi i Valv
Dyshimet pĂ«r tĂ« ardhurat e ndeshjes sĂ« bamirĂ«sisĂ«, Sindikata e FutbollistĂ«ve sqaron gjithçka NĂ« datĂ«n 10 janar u zhvillua njĂ« event bamirĂ«sie nĂ« stadiumin “Air Albania”, ku morĂ«n pjesĂ« disa nga legjendat e ItalisĂ«
Skema e njĂ«jtĂ«, si u liruan nga burgu kokat e bandave shqiptare Banda famĂ«keqe e DurrĂ«sit i ka tashmĂ« jashtĂ« qelisĂ« tĂ« dy ‘kapot’ e saj. Sot gjyqtarja e KrujĂ«s, Enkelejda Hoxha, dha ve
Valverde flet pas shkarkimit: Rroftë Barcelona, rroftë Katalonja Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkar
Mediat spanjolle: Valverde Ă«shtĂ« shkarkuar nga drejtimi i BarcelonĂ«s Sipas atyre qĂ« raportojnĂ« mediat nĂ« SpanjĂ«, Barcelona ia ka komunikuar trajnerit Ernesto Valverde shkarkimin. Radio “
Lobimi rus, gjykata pushon çështjen ndaj BashĂ«s Gjykata ka pushuar cĂ«shtjen ndaj kryetarit tĂ« PD Lulzim Basha dhe dy zyrtarĂ«ve tĂ« tjerĂ« tĂ« PD. “Gjykata e pushoi cĂ«sh
KĂ«rkoi lirinĂ« nga arratia, çfarĂ« vendosi Gjykata pĂ«r Kajmakun? ËshtĂ« shtyrĂ« seanca pĂ«r ish kreun e bashkisĂ« VorĂ«, Agim Kajmakun. Gjykata ka kĂ«rkuar qĂ« tĂ« gjithĂ« provat tĂ« sillen nĂ«
Tifozët e Barçës në festë, Al-Sadd konfirmon se katalanasit kanë nisur bisedimet me Xavin Drejtori sportiv i klubit arab Al-Sadd, Muhammad Ghulam Al Balushi ka konfirmuar që Xavi Hernandez është në bisedime me
Torturuan dhe hodhën në rezervuar Drita Saliajn, gjykata jep vendimin për tre të rinjtë Gjykata ka lënë në burg tre të rinjtë e akuzuar për vrasjen e Drita Saliajt mbrëmjen e 5 janarit në fshatin Gjerbës të M