999 rezultate për

kĂtĂ

Mos pini duhan në të ftohtë! Ka pasoja katastrofike për trupin Pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin, dhe këtë e dinë të gjithë, por nëse pihet në mot të ftohtë, cigarja mund
BREXIT / Parlamenti do vendosë për shkëputjen e Britanisë nga BE-ja Gjykata Supreme e Britanisë së Madhe ka vendosur sot se kryeministrja e vendit, Theresa May, duhet të marrë aprovimin e
Veliaj për 21 janarin: Reforma në gjykata, shpresë e re Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar për ngjarjet e 21 janarit
U akuzua pĂ«r korrupsion dhe shpifje, çfarĂ« vendimi mori gjykata pĂ«r Eni Çobanin? (FOTO LAJM) Amnistia nuk solli gĂ«zim vetĂ«m te tĂ« burgosurit, por edhe pĂ«r avokaten Eni Çobani e cila mesa duket i ka mbyllur tĂ« gjit
AKSIONI/ Arrestohen 4 të shpallur në kërkim në Fier dhe Lushnje Policia e Fierit dhe Lushnjes kanë vënë në pranga 4 shtetas të shpallur në kërkim. Mësohet se të arrestuarit janë Ju
Rrëfehet gruaja e Ziver Veizit, viktimës së 21 janarit: Ime bijë do kërkojë drejtësi për humbjen e babait të saj Alma Veizi, bashkëshortja e të ndjerit Ziver Veizi, i vrarë në bulevard para godinës së Kryeministrisë, më 21 janar 2011
KLD emëron 8 magjistratë të rinj, shpall 14 vende vakante në gjykata Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot, më datë 20.01.2017 mbledhjen plenare, e cila ishte fokusuar në emërimin si
Vrasja në Belgjikë/ Ja pse u rrezua kërkesa për liri e Mark Frrokut nga Gjykata Gjykata e Tiranës dje rrëzoi unanimisht kërkesën për lirim të ish-deputetit Mark Frroku. Ai është akuzuar për veprën
Vendimi i gjykatës: Një viktimë e pestë u vra prej "21 janarit" (FOTO LAJM) Gjykata Administrative e Tiranës ka njohur si viktimë të pestë lidhur me demonstratën e 21 janarit 2011 edhe Bardhosh My
Kushtetuesja boton vendimin për "Vettingun", zbatimi fillon në shkurt Gjykata Kushtetuese e publikoi një muaj pas vendimmarrjes zbardhjen e vendimit që rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike
Revoltohet bashkëshorti i sportistes: E vrau para fëmijëve, ky vend ka marrë fund Andrea Memollari, drejtuesi 20-vjeçar i automjetit që përplasi për vdekje Dhurata Dokun (Priftin), nënën e dy fëmijëve,
Gjykata evropiane gjobit Rusinë për ndalimin e adoptimeve nga amerikanët Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut (ECHR) në Strasburg, ka konstatuar se ligji i Rusisë, me të anë të të cilit s
Admir Tafili përfiton nga amnistia Admir Tafili, i dënuar me burgim të përjetshëm dhe aktualisht i pandehur në një proces gjyqësor ku akuzohet për porositj
Ja si e ka katandisur policia turke terroristin qĂ« vrau 39 persona natĂ«n e ndĂ«rrimit tĂ« viteve (TOTO & VIDEO) Mediat turke kanĂ« publikuar fotografinĂ« e terroristit qĂ« vrau 39 persona me armĂ« zjarri nĂ« klubin e natĂ«s ‘Reina’ nĂ« Sta
“Merkel bĂ«ri 'gabim katastrofik' qĂ« ua hapi dyert refugjatĂ«ve” Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka deklaruar pĂ«r “Times of London” se kancelarja gjermane, Angela Merkel k
Fitoi lirinë falë amistisë,Gjykata e Lartë rrëzon padinë e Thimos për Ikonat I konsideruar si një ndër aksionet më të bujshme, ku në pranga ra Gjergji Thimo dhe shtetit shqiptar iu kthyen 1200 vepr
“Komunikatat e BDI-sĂ« dhe VMRO-sĂ« janĂ« lojĂ«ra politike” LojĂ« e re politike pĂ«r zgjedhje tĂ« reja parlamentare, apo vazhdim i lojĂ«s sĂ« deritanishme pĂ«r minimizimin e tĂ« drejtave
Shkelmoi refugjatët, gjykata dënon me 3 vite burg kameramanen hungareze (VIDEO) Në shtator të 2015-ës, kameramania hungareze Petra Laszlo, u filmua teksa shkelmote emigrantët që përpiqeshin t'u shpëto
Ja arsyeja pse Haradinaj ishte i lidhur me pranga në gjyq (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, mori sot masën e dënimit nga gjykata në Col
LAJM I FUNDIT/ Krimet e Rënda dënojnë me 2 vite e 8 muaj burg Shukri Xhelilin Gjykata ka dënuar sot me 2 vite e 8 muaj burg Shukri Xhelilin. Vendimi për Shukri Xhelilin është dhënë nga Gjykata
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".