999 rezultate për

kĂrkua

Mblidhen votat për të shkarkuar Arben Malajn nga Banka e Shqipërisë Maxhoranca socialiste pritet të shkarkojë ish-deputetin e saj, Arben Malaj nga Bordi i Bankës së Shqipërisë. Burime t
U shkarkua nga Vetingu, ndërkombëtarët kthejnë në detyrë prokuroren Përmes një shkrese zyrtare e botuar edhe në Këshillin e Europës, prej afro 11 faqesh, ndërkombëtarët “rikthejnë” në dety
Zef Hila përfundon në polici pasi u shkarkua Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës Zef Hila, i shkarkuar një ditë më parë nga kryeministri Rama, pas propozimit të min
E papritur, Ali Ahmeti shkarkon të gjithë drejtuesit lokalë të BDI Pas shpërthimit të materialeve të përgjuara nëpër rrjetet sociale, ku shfaqen biseda telefonike mes kreut të BDI-së, Ali
Shkarkohen nga detyra krerët e gjykatave në Tiranë dhe Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kreut të Gjykatës së Tiranës, Enkelejdi Hajro.
Zaev bën "kërdinë": Pas shkarkimit të 78 kryetarëve të degëve, largon edhe nën kryetarët dhe sekretarin Sekretari i përgjithshëm i LSDM, Aleksandër Kiracovski është shkarkuar nga detyra partiake. Gjithashtu edhe të gjith
Zaev i shkarkon të gjithë, edhe Zeqiri e pëson Sipas mediave maqedonase, në mbledhjen e sontme, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka shkarkuar të gjithë nënkryetarët e part
Në Shqipëri na mbyti korrupsioni, por shikoni pse u shkarkua ky kapiten i super anijes britanike (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Shqipëri korrupsioni është bërë mal dhe vendi është kapur prej fyti nga oligarkët, Britania e Madhe vjen
Besa Shahini reagon 24 orë pas refuzimit të Metës për të shkarkuar Mynyr Konin Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar 24 orë pas vendimit të Presidentit Meta për të mos pranuar shkarkimin e Rek
Sot në 15:00, prezantohet trajneri i Kombëtares shqiptare Federata Shqiptare e Futbolli ka njoftuar mediet së në orën 15:00, në ambientet e saj, do të zhvillohet një konferencë p
Sarri pothuajse i shkarkuar, një spanjoll bëhet gati Mauricio Sarri i ka ditët e numuruara te Chelsea. Italiani i cili erdhi verën te shkuar te Blutë ka dështuar të tregojë
Vijon furtuna në polici, kush është drejtori që u shkarkua sot Vijojnë lëvizjet në Policinë e Shtetit. Mësohet se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka firmosu
Serbes nuk i del inati që u shkarkua nga Haradinaj Vesna Mikic e liruar nga pozita qeveritare nga Ramush Haradinaj ka thënë se shkarkimi i saj ka ardhur pasi Shefi i Qever
Nga vajza e Zhejit te vëllai i Çanit dhe djali i Zogajt. Familjarët e vip-ave që u shkarkuan nga Cakaj Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka marrë vendimin për të bërë disa ndryshime në sektorin që mbulon. Fillimisht
EMRAT/ Panucci u shkarkua, por kush do e drejtojë Kombëtaren? Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Pan
U shkarkua nga Roma, Di Francesco pranë Fiorentinës Eusebio Di Francesco i cili u shkarkua pak ditë më parë nga Roma tashmë ai do të marrë drejtimin e Fiorentinës.
Trajnerët e shkarkuar, Reali fiton bindshëm ndaj Barcelonës, 10-0 Ditën e hënë Real Madrid ka emëruar Zinedine Zidane si trajnerin e tretë këtë sezon pas shkarkimit të Santiago Solari-t.
Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda! Për 4 familjet e ndërtesës në zonën e liqenit artificial nuk ka më qetësi. Mëngjesin e së mërkurës përmbarimi mbërriti s
Kryepolici i Tiranës i shkarkuar se nuk mori në dru banorët e "Astirit" Nga Adrian Thano* Kastriot Skënderaj ishte deri pak ditë më parë drejtor i policisë së Tiranës. Për të shmangur p
Lleshaj është bërë "mjeshtër", prapaskenat e shkarkimit të kryepolicit të Tiranës Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj njoftoi sot se ka shkarkuar nga drejtorin e Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj