999 rezultate për

kĂrkohet

Lëvizje të papritura! Shkarkohet nënprefekti i Tropojës, priten largime edhe në Kukës Ditën e sotme është shkarkuar nënprefekti i Tropojës Granit Kurmekaj. Ndërkohë që ende nuk është bërë e ditur arsyeja
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Shkarkohet nga detyra Prokurori i Apelit të Tiranës, Dritan Peka KPA ka rrëzuar vendimin e KPK, duke shkarkuar nga detyra Prokurorin e Apelit Tiranë, Dritan Peka. Më herët, KPK e kis
Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Shkarkohet nga detyra drejtori i Kadastrës së Durrësit, kush e zëvendëson Shkarkohet drejtori i Kadastrës në Durrës, Artur Çobani. Ndërkohë në vend të tij është vendosur Rezart Elmazi. Çoban
Habit Myslim Murrizi: Të premten shkarkohet Sandër Lleshaj! Një deklaratë e fortë është bërë nga deputeti i opozitës Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në Kuvend. Murrizi u shpr
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra gjyqtari i gjykatës së Tiranës Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës së shkallës së parë të Tiranës, Neritan Cena. Komisioni i Pavarur i Kualifi
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra kreu i SHÇBA-së për Beratin dhe Fierin Drejtor i SHCBA në drejtorinë rajonale Berat-Fier, Arben Frashëri është shkarkuar nga detyra. Trupa që kreu vlerësimi
I doli kundër PD e PS, Rudina Hajdari shkarkohet nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari nuk wshtw mw pjesw e Kwshillit Politik! Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petr
Shkarkohet nga detyra prokurori i hetimeve të dëmeve nga tërmeti Prokurori në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Alket Mersini është shkarkuar nga detyra. Ky ven
"Kishte favorizuar persona nën hetim", shkarkohet prokurorit i Fierit Kolegji i Apelimit ka larguar përfundimisht nga sistemi prokurorin e Fierit, Fatmir Lushi. Pas shkarkimit nga Komisioni
Pas vetëm 11 ndeshjesh Forlan shkarkohet nga posti i trainerit Skuadra uruguaiane Penarol ka shkarkuar trajnerin Diego Forlan. Aventura e ish-futbollistit në krye të stolit zgjati
Lëvizje në Hipotekën e Korçës, shkarkohet dhe emërohet me shpejtësi drejtori i ri Lëvizje të reja kanë ndodhur në Hipotekën e Korçës. Mësohet se është shkarkuar nga detyra Drejtoresha e Hipotekës në
ZYRTARE/ Shkarkohet Quique Setien Barcelona ka marrë vendimin për ta shkarkuar trajnerin Quique Setien. Që nga humbja nga Bayern Munich thuhej se Barce
Kusari-Lila: Avdullah Hoti nuk u vetizolua, të shkarkohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila tha se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19,
Shkarkohet nga detyra drejtori i policisë së Kukësit Drejtori i Policisë së Kukësit, Zef Laska është larguar nga kjo detyrë. Vendimi është marrë ditët e fundit nga kreu i Po
Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Shkodër Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Shkodër, Selim Kryeziu është shkarkuar sot nga detyra. Vendimi është dhënë nga Komisioni i
Tërhiqet Rama, Meta nuk do të shkarkohet Presidenti Meta nuk do të shkarkohet nga detyra. Partia Socialiste është tërhequr pasi deputetët socialistë kanë dekl
Osmani prezanton rezolutën: Të shkarkohet Goran Rakiç Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka propozuar një rezolutë në Kuvendin e Kosovës pas deklaratës së Listës Serbe për situat
Do të shkarkohet në fund të sezonit? Setien: Zhurmë mediatike Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, është në qendër të vëmendjes, pas barazimit të Barcelonës kundër Celta Vigo. E