999 rezultate për

kĂrkimit

"Ilir Meta do të arrestohet pas shkarkimit" Avokati Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e presidentit Ilir Meta. Gjatë një prononcimi të dhënë për gazetën “SOT”,
Shukri Maxhuni flet pas shkarkimit prej skandalit të këmbëve Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një shkrimi në rrejtin social, Facebook, ka njoftuar
Rama: Procesi i shkarkimit të Metës nuk kthehet pas Kryeministri Rama është shprehur i vendosur që të vazhdojë me procesin e shkarkimit të presidentit Meta. I pyetur drejtp
Del SMS e Ramës për deputetët pas "shkarkimit" të Metës Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një SMS deputetëve të maxhorancës pas miratimit të rezolutës për shkarkimin e Preside
Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM) Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Me
Spiropali: Nisim procedurën për shkarkimin e Metës Mazhoranca qeverisëse nuk humb kohë! Sipas ministres së Shtetit, Elisa Psiropali të enjten Parlamenti do të fillojë proc
Zaev bën "kërdinë": Pas shkarkimit të 78 kryetarëve të degëve, largon edhe nën kryetarët dhe sekretarin Sekretari i përgjithshëm i LSDM, Aleksandër Kiracovski është shkarkuar nga detyra partiake. Gjithashtu edhe të gjith
Allegri flet pas shkarkimit nga Juventusi Massimiliano Allegri ka dhënë deklaratën e parë pas largimit nga Juventusi. Duke marrë çmimin sarkastik "Il Tapino D’
Pas shkarkimit nga gjykata, Rexhepi mban mbledhje të jashtëzakonshme Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë.
Do t'ju fus në burg! Prokurori kërcënon KPK-në pas shkarkimit nga detyra Kreu i Prokurorisë së Sarandës reagoi ashpër pas vendimit të Komisionit të Pavaruar të Kualifikimit për shkarkimin e tij
May pranë shkarkimit, ky është emri që e zëvendëson Mediat në Britani të Madh po shkruajnë se kabineti i Theresa May janë kthyer kundër saj dhe po kërkojnë që ajo të shkark
Duka rrëfen arsyet e shkarkimit të Panuccit Humbja e Kombëtares kuqezi me Turqinë në kualifikueset e "Euro 2020" solli shkarkimin e trajnerit Panucci. President
Lleshaj është bërë "mjeshtër", prapaskenat e shkarkimit të kryepolicit të Tiranës Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj njoftoi sot se ka shkarkuar nga drejtorin e Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj
Di Francesco pranë shkarkimit, Panucci kanditat për stolin e Romës Di Françesko është në fije të perit dhe vetëm një kualifikim në Portugali mund ta shpëtojë. Menjëherë mediat italiane ka
Po dështon tek Fulham, Ranieri në fije të perit Claudio Ranieri është në prag të shkarkimit nga Fulhami dhe pritet një vendim zyrtar sot, raportojnë mediat britanike.
Në këtë datë shqyrtohet kërkesa e shkarkimit të Arta Markut Pasnesër Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Kreut të Grupit Parlamentar të LS
Sarri një hap larg shkarkimit, sfida ndaj Manchester City-t vendimtare Maurizio Sarrit është pranë shkarkimit nga stoli i Chelsea-t, teksa e përditshmja angleze, Daily Mail, raporton se bordi
Kovac pranë shkarkimit nga Bayern Humbja e papritur që Bayern Mynih pësoi në fushën e Bayer Leverkusen ka rikthyer sërish polemikat te kampionët e Gjerman
Shikoni sa skuadra ka refuzuar Mourinho që prej shkarkimit nga United Edhe pse është shkarkuar nga Manchester United, Jose Mourinho duket se nuk ka humbur madhështinë e tij. Portugezi ka
Bushati reagon për herë të parë pas shkarkimit: Rama e ka marrë vendimin Ish- ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka komentuar për herë të parë pas shkarkimit të tij. B