999 rezultate për

kĂrkimi

Fshehu shkarkimin nga detyra dhe akuzat për falsifikim dokumentesh, SPAK vendos fatin e Luan Dacit Ditën e sotme në SPAK do të zhvillohet seanca për gjyqtarin Luan Daci, i cili u pezullua pak ditë më parë, pasi akuzohet
Hajdari reagon pas shkarkimit: Jam Rudina e Azemit, nuk bëhem pjesë e pazareve Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas vendimit të grupit parlamentar demokrat për ta shkarkur si kryetar dhe për të zg
Basri Ibrahimi reagon pas shkarkimit: Erdhi për arsye politike Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Trepçës ka shkarkuar sot nga detyra Kryeshefin ekzekutiv të kësaj ndërmarrjeje Basri
Ish-e dashura: Emery më quante "shtrigë të bardhë" dhe më fajësonte për shkarkimin nga Arsenali Ish-e dashura e Unai Emery, Sacha Wright, ka thënë se trajneri e kishte akuzuar atë për shkarkimin nga Arsenali, duke e
Shkarkimi i zv.drejtorit të KRU ''Prishtina'', për çfarë akuzohet Sot, kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrë
Shtyhet shkarkimi i Metës, cili është plani i PS-së Shtyhet afati i veprimtarisë së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Anëtarët e
Kuvendi mblidhet nesër, dhe në plan të parë është shkarkimi i Metës Nesër në orën 11:00 Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimev
Pas shkarkimit të Kurtit, reagon Haradinaj Albin Kurti u shkarkua vetëm pak minuta më parë duke u bërë kështu Kryeministri më i shkurtër në Kosovë me vetëm 5 ditë
Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozu
Koronavirusi "kris" qeverinë e Kosovës, "plas" pas shkarkimit të ministrit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, deklaroi se shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e ministrit të Br
Zidane drejt shkarkimit, Perez ka dy emra gati Rikthimi për herë të dytë në Madrid nuk i po shkon aspak mirë Zinedine Zidane. Në shtatë ndeshjet e fundit Real Madri
Boban nuk përmbahet pas shkarkimit: Nuk e dija se ishim në diktaturë si në Korenë Veriore Pas shkarkimit nga posti i drejtorit tekni ditë e djeshme, Boban nuk ka ndërmend të qetësohet. Boban së fundmi është
Shkarkimi i Metës, Komisioni Hetimor merr në pyetje Ardian Dvoranin Kreu i KED Ardian Dvorani po merret sot në pyetje nga Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta, lidhur me për
Shkarkimi i Metës, Komisioni Hetimor gati të marrë në pyetje Ardian Dvoranin Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Meta, do të mblidhet rreth orës 13:00 të premten, ndërsa në r
Skandali me Xhamajkën, kërkohet shkarkimi i Glauk Konjufcës Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Dem
Plas te Barcelona, kërkohet shkarkimi i Bortameut Sipas Mundo Deportivo sot është zhvilluar një takim joformal i bordit të Barcelonës ku edhe ka pasur situatë mjaftë të t
"Donin të vinin Enverin kundër Mehmetit", Nexhmije Hoxha tregon prapaskenat e shkarkimit të Beqir Ballukut Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të
Matoshi i del në krah Konjufcës pas shkarkimit të konsujve Publicisti Halil Matoshi e ka quajtur të drejtë vendimin e ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufca, i cili ka shkarkuar nga
Agjencitë e huaja: Në mars pritej shkarkimi i Presidentit Meta Presidenti i Shqipërisë i ka bërë thirrje popullit të tij që të ngrihet për të rrëzuar qeverinë e udhëhequr nga e majta.
Nuk justifikon pasurinë: Kërkohet shkarkimi i anëtarit të KLP-së, Besnik Cani Komisioneri Publik ka paraqitur konkluzionet përfundimtare në KPA për subjektin Besnik Cani, i cili është anëtar i KLP-s