999 rezultate për

kĂrkim

TABULATET/ Nga Idrizi, tek Tom Doshi, ja si votuan deputetët për ministrat e rinj (FOTO LAJM) Ditën e djeshme maxhoranca ja doli të kalojë provën e votave në Kuvend duke shkarkuar dhe emëruar 4 ministrat e rinj.
Llalla kĂ«rkoi shkarkimin e tyre, KQZ shpĂ«ton Peçin e Zotkajn KQZ ka vendosur qĂ« 2 kryetarĂ«ve tĂ« bashkive nĂ« vend, TĂ«rmet Peçi dhe Adriatik Zotkaj, nuk do t’u hiqet mandati, pasi Kry
Tahiri SMS çdo polici pas shkarkimit: Jam krenar me ty! (FOTO LAJM) Fatmir Xhafaj tashmë zyrtarisht mund të quhet Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, pas votimit të dekretit të Presidentit
Blushi: Ja arsyeja e vërtetë e shkarkimit të Saimir Tahirit (VIDEO) Kreu i LIBRA Ben Blushi ka marrë fjalën në seancën plenare ditën e sotme dhe me tone të ashpra iu kundërvu për të disatë
Rama acarohet keq me Eni Vasilin: O zot...harrova tĂ« tĂ« pyes ty pĂ«r shkarkimin e ministrave (VIDEO) Intervista e kryeministrit Edi Rama me gazetaren e “Studio e hapur” nĂ« News 24, Eni Vasili Ă«shtĂ« shoqĂ«ruar me tone tĂ« l
TĂ« tjerĂ« ministra do tĂ« shkarkohen, ja kur do tĂ« jetĂ« vala e dyte e largimeve Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar nĂ« emisionin “Studio e Hapur” tĂ« gazetares Eni Vasili nĂ« “News24; nuk e mohoi id
U përfol si shkaktari që solli shkarkimin e Ranierit, Vardy kërcënohet me jetë Jamie Vardy, është akuzuar si një nga lojtarët komplotues kundër ish-trajnerit, Claudio Ranieri, që u shkarkua nga drejt
Presidenti dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk ka penguar emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të ministrisë së Brendshme. Nish
Nishani flet pĂ«r shkarkimin e Rroshit: Pres qĂ« Gjykata t’i dorĂ«zojĂ« vendimin qĂ« ka marrĂ« Zgjedhjet nĂ« KavajĂ« po vonohen pĂ«r shkak se Gjykata Kushtetuese nuk i ka dorĂ«zuar Presidentit vendimin qĂ« ka marrĂ«, pĂ«r
Muhamed Ismaili konfirmon shkarkimin e tij (FOTO LAJM) Sekretari i Përgjithshëm i Unitetit, Muhamed Ismaili, ka konfirmuar dorëheqjen nga ky post me anë të një postimi në faqe
Shkarkimi i 4 ministrave, Bregu: Rama e bĂ«ri pĂ«r ti treguar MetĂ«s se
 Deputetja e PartisĂ« Demokratike, Majlinda Bregu ishte e ftuar nĂ« emisionin “Kjo JavĂ«â€ nĂ« ‘News24’, ku ka folur pĂ«r prote
Shkarkimi i Tahirit, LSI zbulon rolin e saj në vendimet e Ramës Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Luan Rama ditën e sotme në një deklaratë për mediat ka folur mbi çështje të rëndësi
Nuk ka paqe PS-LSI, deputetët e Metës votojnë kundër shkarkimit të kreut të AMF-së Ka ndodhur ajo që pritej me votimin e kërkesës së Komisionit të Ekonomisë për të shkarkuar Enkelejda Shehin nga posti i
Shkarkimi i ministrave, Blushi: Rama iu shiti në tregun e koalicioneve Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ditën e sotme ka marrë pjesë ne seancën parlamentare e cila po zhvillohet pa opozitën e cila
Shkarkimi i Shehit, sot vihet në provë besnikëria e LSI-së ndaj PS-së Sot në seancë plenare është parashikuar që të votohet shkarkimi i Enkelejda Shehit nga detyra e kryetares së Agjencisë s
Shkarkimi i drejtoreshës së AMF, a do ta votojë LSI sot në Kuvend? Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë do të mbahet séanca e rradhës parlamentare, por edhe kësaj here, opozita nuk do
Çuçi nĂ« TepelenĂ« ditĂ«n e shkarkimit, Peçi: Rama-Komandant! Prokuroria e PĂ«rgjithshme ka kĂ«rkuar qĂ« atij t’i hiqet mandati, sepse nuk deklaroi njĂ« dĂ«nim pĂ«r falsikifim dokumentesh.
Berisha ndoqi live intervistën e Ramës, por ja çfarë i tërhoqi më tepër vëmendje (VIDEO) Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka ndjekur me interes intervistën e pasardhësit të tij në qeveri, Edi Ramën
A e kĂ«rkoi Ilir Meta shkarkimin e Tahirit? Ja çfarĂ« thotĂ« Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama u pyet mbrĂ«mjen e sotme nĂ« “Top Story” tĂ« Sokol BallĂ«s pĂ«r shkarkimin e Tahirit. Gazetari e pyeti
EMRAT/ Rama planifikoi shkarkimin edhe të dy ministrave të tjerë, ja çfarë e stepi Kryeministri Edi Rama kishte planifikuar heqjen edhe të dy ministrave të tjerë krahas këtyre që ikën, por më pas ka bërë
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}