999 rezultate për

kĂndi

Bernie Sanders i trondit të gjithë: Mbledh shifrën rekord 24 orë pas shpalljes së kandidaturës Sipas zyrtarëve të fushatës së politikanit Bernie Sanders, në llogarinë e tij janë mbledhur katër milionë dollarë nga 15
Zaev konsultohet me Selën për Presidencialet Kryeministri Zaev edhe sot vijon takimet me partitë shqiptare, për të gjetur një kandidat konsensual, për zgjedhjet pres
Zaev: Kemi 4-6 kandidatë, por s’duam të shpejtojmë Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së , Zoran Zaev pas takimit me Afrim Gashin dhe me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi th
A i djeg dot Basha mandatet? Me gojë "Po", praktikisht "Jo" Bojkoti i punimeve të Kuvendit të Shqipërisë ka qenë një nga politikat më të kritikuara nga ndërkombëtarët të ndjekura n
Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, pesë emra janë kandidatë për president Në Klubin e Deputetëve ka mbaruar takimi ndërmjet liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev d
Zaev sot takohet me Ahmetin për presidentin e ri Liderët e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev sot në
Zaev dhe Ahmeti nesër bisedimet për kandidatin e përbashkët Kryemintri aktual i Maqedonisë Zoran Zaev dhe kryetari I BDI-së, Ali Ahmeti nesër do të nisin bisedimit për kandidat të
Shokon kandidatja për presidente: Trump mund të jetë në burg Kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Elizabeth Warren, ka thënë se presi
Maqedonia mban zgjedhjet Presidenciale në 21 prill Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje firmosi aktin e shpalljes së zgjedhjeve presidenciale, kurse së bashku me zgjedhje
Dy vende nga Europa duan organizimin e Kupës së Botës 2030 Kampionati Botëror mund të rikthehet në Europë. Pas katarit që do organizojë Kupën e Botës në vitin 2026, i cili do z
Këta janë 9 kandidatët për president nga VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE-ja i shpalli sot emrat e kandidatëve të paraqitur për kandidat për president të shtetit. Deri tek kjo parti o
Ministria zbardh datat dhe orën për testimin e kandidatëve për infermierë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar këtë të premte listat mbi rezultatet e verifikimit të kandid
Fino: E mbështes kandidimin e Veliajt, ka bërë gjëra të jashtëzakonshme Një nga figurat kryesore të Partisë Socialiste, ish kryeministri Bashkim Fino, shprehet pro rikandidimit të kryebashki
Shumica rrëzon kandidatin e Metës për KLSH-në Deputetët e maxhorancës në Komisionin e Ekonomisë kanë rrëzuar me shumicë votash Bahri Shaqirin si kandidaturë për në kr
Ardian Dvorani tërhiqet nga kandidimi për në Kushtetuese Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani është tërhequr sëfundmi nga kandidimi për të qenë anëtër i Gjykatës Kushtetu
Teuta Arifi, e gatshme për të kandiduar për presidente Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në intervistë për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për mundësinë e
A duhet të rikandidohet Veliaj në Tiranë? Si përgjigjet Erion Braçe Edhe pse Rama e nënkuptoi rikandidimin e Veliajt pët Bashkinë e Tiranës, gjithnjë e më shumë po shtohen të njëtët zëra d
Rikthehet gruaja me gërshet, Timoshenko kandidon për presidente Ish-kryeministrja ukrainase, Julia Timoshenko shpalli sot kandidaturën e saj për zgjedhjet presidenciale të 31 marsit, n
Kandidatja e parë që do të sfidojë Trumpin në zgjedhjet presidentciale Senatorja e Kalifornisë nga radhët e Partisë Demokratike ka njoftuar zyrtarisht se do të jetë kandidate brenda partisë s
A do rikandidojë Veliaj për Tiranën? Çfarë paralajmëroi sot Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës,