999 rezultate për

juventus

Barcelona dhe Juve "luftë" dhe për yllin e PSG-së, nuk është Verrati Juventus dhe Barcelelona kanë nisur sfidën prej kohësh dhe në merkato. Nuk është vetëm Marco Verrati në shënjestrën e ty
De Biasi zbulon një "sekret": Jam i apasionuar pas Juves, mund ta fitojnë Championsin Gianni De Biasi ka dhënë një intervistë të gjatë sot për "Gazzetta dello Sport" duke folur dhe për Juventusin dhe Allegr
Ylli i Juventusit shijon byrekët para sfidës ndaj Shqipërisë (FOTO) Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic ka shfrytëzuar rikthimin në Sarajevë për ndeshjet që do të ketë me ekipin e Bosn
Zbulohen 14 yjet që kërkon Juventus në merkaton e verës (FOTO LAJM) Massimiliano Allegri me shumë mundësi do të vijojë të mbetet te Juventusi edhe në sezonin e ardhshëm. Trajneri i bardhez
Juventus i 2001 një shkollë, ka prodhuar 14 trajnerë (FOTO LAJM) Në vitin 2001, Juventusi, edhe pse kishte emra të mëdhenj në përbërje, nuk arriti që të sigurojë ndonjë trofe. Bardhezin
Buffon shkruan historinë me Juventusin ndaj Sampdorias (VIDEO) Gigi Buffon është i lindur për të vendosur rekorde në futboll. Portieri i Juventusit ndaj Bolognës ka arritur në kuotën
Juventus blindon vendin e parë, mund Sampdorian (VIDEO) Juventus merr 3 pikët e radhës në Seria A ndaj Sampdorias duke fituar minimalisht 1-0, por humbet yllin e saj Paulo Dyb
Tronditet Juventus, dëmtohet Dybala Juventus ka marrë një lajm tronditës gjatë ndeshjes ndaj Sampdorias. Në minutën e 27-të Paulo Dybala është detyruar të b
Italia zbulon listën për ndeshjen ndaj Shqipërisë, ka surpriza Trajneri i Italisë Gian Piero Ventura, ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për eliminatoren me Shqipërinë më 2
Iniesta elozhe Juventusit: Kanë lojtarë klasi në çdo repart Andres Iniesta beson se Barcelona do të bëjë paraqitje të mira në dy ndeshjet ndaj Juventusit për t’u kualifikuar në gjy
Juvja "makth" për Enriquen, në 2003 bardhezinjtë e eliminonin si kapiten Shorti i çerekfinaleve të Champions League, vendosi përballë Juventusin kundër Barcelonës në një duel që pritet të jetë
UEFA/ Juventus skuadra më e mirë në Europë për momentin, ja "Top 10"-ja Pas fitores minimale mbrëmë 1-0 ndaj Portos, Juventusi jo vetëm që ka siguruar në biletë për në çerkfinale, por dhe vend
Pas kualifikimit, ja shuma që fiton Juventusi nga Liga e Kampionëve Kulifikimi për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve është në lajm i mirë jo vetëm në plasnin sportiv për Juventusin, po
Prapaskena/ Rrëfehet ish-lojtari i Romës: Isha pranë Juves, por Ibra ... Në vitin 2004 Juventusi transferoi Ibrahimovic, por në fakt ishte shumë pranë një tjetër sulmuesi që rezultoi një dështi
Dybala gëzon tifozët e Juventusit Paulo Dybala ka deklaruar se skuadra e tij mund të fitojë Ligën e Kampionëve Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka f
Ramën e pyesin për ministrat, por ai ka "çështjen e Juventusit" (VIDEO) Kryeministri Edi Rama edhe pse ka pasur një agjendë të ngjeshur për shkak të ndryshimeve të fundit që ka bërë në 4 minis
Juventus njofton se ka arritur marrëveshjen me trajnerin e ri Drejtuesit e Juventusit tashmë kanë siguruar trajnerin, në rast se Massimiliano Allegri vendos të largohet në fund të ed
Rama gëzohet për fitoren e Juves, acarohen fansat: Si të mburrësh Berishën (FOTO LAJM) Ndeshja Juventus Milan që u luajt mbrëmë përfundoi me rezultatit 2 me 1 për Juventus me një gol të Dybala në minutën e 9
A fitoi me hile Juventus ndaj Milan? Moviola zbardh të vërtetën… (VIDEO) Ndeshja e mbrëmshme mes Juventusit dhe Milanit përfundoi me rezultat 2:1 për Juventusit, falë një goli në minutën e 96-
Gol në minutën e 96-të, shpërthen Donnarumma: E pamundur! Pas humbjes 2:1 për Juventus ka reaguar ashpër portiere i Milanit Gianluigi Donnarumma. Mësohet se ai është shprehur
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}