999 rezultate për

juventine

Karikatura e ditës në futboll, dyshja Bonucci-Chiellini lidhin MSN-në (FOTO) Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të is
Fitorja e Barçës, plas gallata me tifozët e Juves Fitorja e Barcelonës ka qenë një festë për tifozët katalanas, por një zhgënjim për tifozët juventinë. Në rrjete socia
Dortmundi "pushtohet" paqësisht nga juventinët (FOTO LAJM) Edhe pak orë na ndajnë nga ndeshja e kthimit në Champions League mes Borussia Dortmund dhe Juventusit, por tifozët miq k
Juventus mposht Dortmundin (VIDEO) Juventus ka arritur të mposhtë me rezultatin 2:1 Dortmundin. Skuadra kampione e Italisë dhe Borussia Dortmund kanë zh
Vetëm barazim për Juventus (VIDEO) Cezena ka barazuar në fushën e vet 2-2 me Juventusin, duke ndalur kështu hovin e kampionëve në fuqi. Pjesa e parë u m
Chiellini: Dopieta ime për romanistët, interistët... Giorgio Chiellinin e ndante një fije floku për t’u shndërruar nga shenjtor në djall, teksa pas avantazhit shkaktoi edhe
Stafi i Antonio Contes, një Itali "juventine" (FOTO LAJM) Antonio Conte u zgjodh para pak ditësh trajneri i ri i kombëtares së Italisë dhe tani mbetet vetëm firma zyrtare mbi kon
PSG, Motta thërret 3 juventinë I intervistuar nga "Extra Time", mesfushori i Paris Saint Germain Thiago Motta ka folur për Botërorin "Brazil 2014" dhe
Juve-Sampi, gjashtë gola juventinë (VIDEO) Juventusi ka mposhtur me rezultat 4-2 skuadrën e Sampdorias, duke shënuar fitoren e 12-të radhazi në Serie A. Juventu
Barça e Re: Trajner dhe dy juventinë (FOTO LAJM) Ide e çmendur e Barcelonës. Sipas shtypit iberik, dhe saktësisht sipas asaj që raporton revista e Primera Division e "Sk
Ish presidenti i Bolognas: Juventinët i meritojnë dënimet Nëse ka një person që nuk u beson fakteve të Luciano Moggit dhe që ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit nuk i ka fal
Stërvitje speciale për 4 juventinë (VIDEO) Futbollistët e Juventus Fernando Llorente, Carlos Tevez, Andrea Barzagli dhe Fabio Quagliarella kanë qënë protagonistë t
Pirlo rekordesh, kalon Del Pieron dhe ndjek Mihajloviç (VIDEO) Andrea Pirlo e festoi kandidaturën e tij në finalen e "Topi i Artë 2013" me një paraqitje dinjitoze në fitoren e djeshme
De Laurentiis: Napolitanët me juventinët, rivalë historikë "Mes juventinëve dhe napolitanëve do të jetë një sfidë e përjetshme. Shpresoj që tifozeritë të shfryjnë fantazinë e tyre
Prandelli si Conte, le në shtëpi 3 juventinë (FOTO LAJM) Cesare Prandelli në gjurmët e Antonio Contes. Tekniku i kombëtares italiane, sipas asaj që raporton "TuttoSport", mund t
Juve, një pasdite në San Francisco (FOTO LAJM) Kampionët e Italisë në futboll Juventus ndodhen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku janë duke marrë pjesë në turneun m
Cristina Chiabotto, imazhi i ri i JTV (FOTO LAJM) Kanali është i njëjti: 231 në paketën Sky por ndryshojnë dy gjëra të tjera shumë të rëndësishme. Nuk do të quhet më Juve
Vjen Tevez, juventinët në festë (FOTO LAJM) Carlos Tevez ka mbërritur në Itali. Sulmuesi argjentinas, goditja më e fundit e merkatos së Juventus, ka zbritur në aero
Juventinët kamarierë për një ditë (VIDEO-FOTO) Pasi siguruan titullin e dytë rresht në Serie A dhe të 29 zyrtar në historinë e tyre, Juventus gjen kohë edhe për pak sh
Ibarbo çmend juventinët, 87 metra për të shënuar (VIDEO) Sulmuesi i Cagliarit Victor Ibarbo ka qënë autor i një supergoli në ndeshjen e sotme kundër Juventus. Sfida e mbyllur në
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së