999 rezultate për

juve

Historia ndër vite e derbit Inter-Juve, rivaliteti i përjetshëm që ka shkruar historinë e Serie A Gianni Brera e quan “Derbi i Italisë”. Edhe sikur të kufizohej vetëm në sfidat e luajtura në “San Siro”, si ajo e kë
Materazzi: Ja çfarë do të bëja në dhomat e zhveshjes para Inter-Juventus Ish-mbrojtësi i Italisë dhe Inter-it, Marco Materazzi, ka folur për Inter-Juventus në një intervistë të dhënë për Inter
Të gjithë në pritje të ndeshjes Inter-Juventus Roberto Mancini, beson se ndeshja ndërmjet Inter dhe Juventus është vendimtare për ekipin e Andrea Pirlos dhe thotë se G
Lippi: Shoh vetën tek Gattuso, Inter-Juve nuk e përcakton titullin Ish-trajneri i Italisë, Marcello Lippi ka krahasuar Gennaro Gattuson me veten e tij. Marcello Lippi thotë se e sheh v
Buzëqesh Pirlo, rikthehen 4 titullarët për ndeshjen ndaj Interit Juventus do të ndeshet me Interin në fundjavë teksa tani vijnë disa lajme të mira për Pirlon. Sipas SportMediaset, Fe
Futbollisti i harruar, Ramsey më në fund ka dalë në skenë te Juventusi Aaron Ramsey u përpoq të imponohej te Juventusi pas transferimit të tij përrallor te kampioni i Italisë nga Arsenali, si
Thellohet skandali Juventus-Suarez. zbardhet dëshmia e Ministres Zbardhen detaje të tjera rreth çështjes së shumëpërfolur të testit të italishtes të Luis Suarez për të marrë pasaportën
Ronaldo kërkon rinovimin me Juventusin Cristiano Ronaldo pritet që të rinovojë kontratën deri në vitin 2023. Portugezit i skadon kontrata në vitin 2022, tek
Juve siguron çerekfinalen me shumë vuajtje (VIDEO) Juventus fitoi vetëm në shtesë 3-2 ndaj Genoas. Pas dy golava të Kulusevski dhe Moratës, miqtë nuk u dorëzuan dhe shë
Shënohet goli i dytë në takimin Juventus-Genoa (VIDEO) Është shënuar edhe goli i dytë në përballjen që po zhvillohet në "Allianz Stadium" mes Juventusit dhe Genoas. Autor
Vetëm 2 minuta lojë, Juve kalon në avantazh (VIDEO) Juventusit i kanë mjaftuar vetëm 2 minuta lojë për të ndëshkuar Genoan për 1/8 e Kupës së Italisë. Dejan Kulusevski
Juventus-Genoa, formacionet zyrtare Juventusi do të pres Genoan për 1/8 e Kupës së Italisë, ku kualifikimi dërgon në çerekfinale. Zonja e Vjetër do të pa
Nuk ndodh nga viti 1939 Juve-Genoa, në Kupën e Italisë reziston një tabu 82-vjeçare Fundjava e nxehtë e Serisë A do të paraprihet nga ndeshjet e 1/8- ave të Kupës së Italisë (ky raund është me eliminim di
Napoli: Shtyrja e Superkupës thjesht propozim, e sfidojmë Juven në fushë Klubi i Napolit, nëpërmjet një deklarate zyrtare konfirmoi se do të zbresë në fushë në "Mapei Sadium" në Reggio Emilia-s
KUPA/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me
Arsyet pse Pirlo mund ta mposhtë Interin Është e vërtetë, ne jemi pothuajse në mes të janarit, por java e kampionatit italian, e zhvilluar në fundjavë, ishte e 1
E BUJSHME/ Ronaldon e dëshiron klubi ku u bë i njohur, ja oferta që pritet t’i bëjnë Juventusit Mançester Junajtid mendon rikthimin e bujshëm të Kristiano Ronaldos. Sipas asaj që shkruan “Don Balon”, “djajtë e kuq
Juve konfirmon lëndimet e Dybala, Chiesa dhe McKennie, ja sa mungon numri 10 Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala dhe dy mesfushorët Federico Chiesa dhe Weston McKennie kanë bërë testimet për lëndim
Juventunsi arrinë marrëveshjen me Genoan për talentin Rovella Juventusi mendon për të tashmen por edhe për të ardhmen. Bardhezinjtë kanë bërë një goditje në merkato përsa i përket pr
Juventusi mori 3 pikë ndaj Sassuolos, por humbi 2 lojtarë Juventusi ka mposhtur Sassuolon me rezultat 3-1 në ndeshjen e javës së 17-të të Serie A. Zonja e Vjetër e nisi shumë