999 rezultate për

juridik

Shovinizmi maqedon nxjerr kokë: Surrati i kësaj tallet me viktimat e aksidentit tragjik (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Pedagogia maqedonase kalon kufirin, tallet me viktimat e aksidentit (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Studentët e Juridikut kërkesë me 6 pika dekanit Studentët e drejtësisë që prej disa javësh po protestojnë, madje duke u ngujuar në mjediset e këtij Fakulteti, i janë dr
Zhduken xhirimet e arratisjes së Gruevskit Prokurori Shtetëror Publik, Lubomir Jovevski sot deklaroi se organet kompetente legjislative nuk i paraqitën në prokuror
Shteti nuk tregon faturat e kripura që po paguan për të akuzuarit nga Specialja Mbi 400 mijë euro janë shpenzuar nga fondi 1.5 milionësh që shteti ka ndarë për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Spe
Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut (VIDEO) Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishi
Nuk ngopen, duan ende para nga xhepat e qytetarëve për t'u mbrojtur kundër Speciales Driton Lajqi, shef i Zyrës për Mbrojtjen Juridike për të Akuzuarit Potencialë nga Gjykata Speciale, ka thënë se tashmë ë
Aktakuzë edhe ndaj një kryetari komune, a do të shpëtojë edhe ky si të tjerët? Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, pas zhvillimit të hetimeve ka ngritur aktakuzë ndaj
Veteranët thirrje të papritur për Sylejman Selimin Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së me anë të një reagimi për media ka thënë se nuk ka asnjë bazë juridike që Sy
Ekspertët tregojnë nëse Gruevski do të hyjë në qelinë e burgut Ekspertët juridik Xvonko Davidoviq dhe Besa Arifi, lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për dënimin e ish-kryeministr
Edhe Naim Tërnava kërkon rritje të pagave Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë thirrje që të zgjidhet statusi juridik i bashkësive
Kjo është përgatitja profesionale e ministrave të rinj Mbrëmë vonë Kuvendi votoi emrat e katër ministrave të rinj në Qeverinë e Zoran Zaevit. Katër ministrat e rinjë vijnë nga
Njihuni detajisht me kandidatët e Gjykatës Kushtetuese Parlamentarët sot do të mblidhen në seancë të re plenare me vetëm një pikë të rendit të ditës, “përzgjedhja e kandidatëv
Burg për pronarin e HIB Petrol Gjykata Themelore në Prishtinë, në seancën e sotme ka shpallur fajtor Kujtim Bucaliun dhe HIB Petrol shpk, për mashtrim
Prokurori kërkon nga gjykata dënimin e kompanisë HIB Petrol për mashtrim Në gjykimin e Kujtim Bucaliut dhe kompanisë HIB Petrol Sh.P.K, për mashtrim të Komunës së Prishtinës për furnizimin e kë
Shërbimi e-Kioskë në Tiranë lehtësi për qytetarët, ja dokumentet që mund të tërhiqni Shërbimi e-Kioskë në Tiranë lehtësi për qytetarët, ja dokumentet që mund të tërhiqni Njësoj si një bankomat, edhe një
Daçiç: Kurrë nuk e njohim Kosovën Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiçi ka nënvizuar se drejtuesit momentit në Serbi kurrë nuk do ta njohin pavarësin
Zëdhënësi i Qeverisë greke: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, detyrim juridik Ndryshimi i emrit kushtetues të Maqedonisë është njëri ndër detyrimet juridike që çon drejt zgjidhjes së kontestit bilat
Ja formula për emrin që Nimic prezanton në Vjenë Ndërmjetësi i OKB-së për emrin, Metju Nimic deklaroi se pret takim të mirë sot në Vjenë me shefat e diplomacive Kocias d
Eksperti juridik: Boban Iliq me bindje të plotë goditi me makinë Almirin Eksperti juridik, Qebir Avziu në emisioni Click Plus ka argumentuar në bazë të fakteve se si ka ndodhur incidenti kur u