999 rezultate për

juria

Çfarë do të ndodh me Këngën Magjike? Gjebrea bën njoftimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Një kërkesë e vazhdueshme prej artistëve që prej fillimeve të “Kënga Magjike” ka qenë ndryshimi i formulës së votimit.
Një vajzë fiton Konkursin Ndërkombëtar të Dirigjentëve ne Tirane Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve juria e përbë
Juria shtyp butonin pas 3 sekondave, çfarë e bëri tërë publikun të mbetet pa fjalë (VIDEO) Ndonjëherë, merr vetëm një moment për të kuptuar se ajo me të cilën po përballemi është vërtet e jashtëzakonshme. Ash
20 vite Këngë Magjike, zbulohet juria Manjola Nallbani, Orgesa Zaimi, Orinda Huta, Arben Skënderi dhe Armend Rexhepagiq. Këta janë emrat e njohur të artis
Përgatituni, këto personazhe janë juria e Këngës Magjike Ende pa nisur “E diela shqiptare” dhe bashkë me të edhe edicioni i 20-të i Këngës Magjike, në media kanë nisur të zbuloh
Dalin pikët që nuk u panë askund, Eugent Bushpepa në vend të tretë Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa u ngjit në skenën e Eurovizion, për të kënduar këngën “Mall” e cila është pëlqyer shu
Tone të ashpëra dhe ofendime, këto jane debatet më të ashpëra në ekran Gjithmonë në të tilla spektakle ka pakënaqësi dhe debate të vogla, për një pikë apo për një vlerësim që nuk pranohet nga
Jo gjithmonë ka pasur sukses, Enca Haxhia dikur është injoruar keq nga juria e "The Voice" (VIDEO) Këngëtarja e cila depërtoi mjaft shpejt në tregun e muzikës, Enca Haxhia dikur ka qënë pjesë e talent shoë-in "The voice
Plas me konkurrentëve në "Dancing With The Stars" Mbrëmjen e së premtes është transmetuar në ekranin e Vizion Plus puntata e dytë e spektaklit “Dancing With The Stars”, e
Një shqiptar në Sanremo, kush është talenti që na përfaqëson Sanremo 2018 mbërriti. Festivali i Këngës italiane nis sot në mbrëmje. Nga pallati Ariston i qytetit të Sanremos, do
Zbulohet juria që do përzgjedh banorët e "Big Brother Albania 9" Sikundër është thënë edhe më herët, edicioni i 9 i “Big Brother Albania” do të rikthehet me ndryshime të mëdha. Spektakl
Juria e "Kënga Magjike" zgjedh Artistin e Ri më të Mirë Mbrëmjen e djeshme u mbyll edhe nata e dytë gjysmëfinale e Këngës Magjike në Pallatin e Kongreseve. Juria e të rinjv
Bukuria e Bjeshkëve Shqiptare (FOTO LAJM) Olimpia Smajlaj është femra më e bukur e Bjeshkëve Shqiptare për vitin 2016. Speltakli tradicional “Logu i Bjeshkëv
Anxhela Peristeri triumfon në YFSF Anxhela Peristeri është shpallur fituese e edicionit të parë të “Your Face Sounds Familiar”. Gjatë natës finale, fil
Elhaida e para në Zvicër dhe Itali, e penalizuan juritë (FOTO LAJM) Shqipëria mori një suprizë të pakëndshme në Eurovision ku vende fqinje si Italia, Serbia dhe shtete ku jetojnë një pjesë
Vdekja e Michael Jackson, zgjidhet juria Zgjedhja e jurisë ka filluar për çështjen e shumëpritur ligjore ngritur nga nëna e idhullit të muzikës, Michael Jackson,
Flet juria e "The Voice of Albania": Kush duam të fitojë Autori i suksesshëm i “Top Channel”, që realizon produksionet e rëndësishme “The Voice of Albania” dhe “Big Brother” tre
Projekti austriak fiton garën për Parlamentin e ri Projekti austriak "Coophimeilbau" i përzgjedhur nga juria ndërkombëtare, për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar ës
Qeveria e Kosovës, Miss Korrupsioni Lëvizja FOL ka zhvilluar një performancë të pazakontë në rrugët e Prishtinës. Organizata ka "simuluar" garën ndërmjet i