999 rezultate për

jupiterit

Dëshmi të reja të ujit në hënën e Jupiterit Të dhënat njëzet vjeçare tregojnë se sonda hapësinore Galileo fluturoi përmes një burimi uji të Hënës Evropa të Jupiteri
3 mijë kilometra të thella, shikoni ç' ndodh me stuhitë e Jupiterit (VIDEO) Sonda hapësinore Juno zbuloi sekrete të panjohura të planetit ndoshta më të vjetër të sistemit diellor. Të dhënat e m
Mëngjesi i veçantë i së hënës, ndodh "puthja" mes Venerës dhe Jupiterit Një “puthje” pak para mëngjesit mes dy planetëve më të ndritshëm: Venera dhe Jupiteri do të ofrojnë një spektakël që mun
Nasa publikon pamjet e mrekullueshme satelitore të Jupiterit (VIDEO) Juno, anijakozmike e Nasës ka mundur të hyjë suksesshëm në orbiten e Jupiterit duke na dhuruar pamjet e jashtëzakonshme
Zbulohet një “liqen” me kripë tek hëna e Jupiterit Shkencëtarët kanë zbuluar një liqen të kripur në hënën e Jupiterit. Liqeni që ndodhet në hënë e quajtur Europa është në
Sonda “Juno” niset drejt Jupiterit Sonda “Juno” ka nisur udhëtimin e saj drejt Jupiterit, ku do të mbërrijë në vitin 2016, pasi të ketë përshkuar 500 milio